U20: A Falco lépéselőnyben a második helyért vívott csatában
23
2022
2022. március 23.  |  13:50
Hét mérkőzést rendeztek a hétvégén a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az Egis Körmend Kecskeméten is győzött, így egyetlen sikerre van attól, hogy 100%-os mutatóval hozza le az alapszakaszt. Az a Kaposvár állíthatja meg a vasiakat, amely a 2-3-4. helyeken holtversenyben áll a Falcóval és a Szolnokkal - az országos döntő csoportbeosztása miatt egyáltalán nem mindegy, hogy ki hol végez.

25. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Egis Körmend U20   69-76

Nagyszerűen kezdett a hibátlan listavezető, amely leginkább Kiss Mátyás (29 pont, 4 pattanó), Dunai Zétény Péter (21 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Hiezl Bálint (12 pont, 5 pattanó) révén előnybe került az első negyedben. A Tóth Barna (19 pont, 4 pattanó) és Takács Erik (16 pont, 6 pattanó) fémjelezte kecskeméti gárda a félidőre ledolgozta hátrányát, a második félidőben pedig a negyedik negyed közepéig vezetett is. Itt robbantott megint a vasi alakulat, amely ezzel megőrizte 100%-os mérlegét, egyetlen sikerre van a makulátlan alapszakasztól - Kaposváron lépnek még pályára a piros-feketék.

Alba Fehérvár U20 - MVM-OSE Lions U20   120-71

Rajt-cél győzelmet aratott a Balsay Ádám (20 pont, 9 pattanó), Kass Balázs (15 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Körmöczi Mihály (15 pont), Góbi Marcell (14 pont, 4 pattanó) és Dallos Bence (11 pont) vezette fehérvári gárda. Az oroszlányiaktól Ungvárai Zalán (23 pont, 8 pattanó) és Szabadfi Márk (20 pont, 4 pattanó) voltak a legjobbak.

Sopron KC U20 - Kaposvári KK U20   79-86

A Paár Márk (29 pont, 14 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Hajduk Attila Dominik (15 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Antalics Dániel (12 pont, 7 pattanó), Puska Bence (8 pont, 7 gólpassz) és Halmai Dániel (10 pont, 7 gólpassz) húzta kaposvári alakulat az elején szerzett előnyéből jól gazdálkodott, és bár igazán nagy távolságra nem tudott ellépni ellenfelétől, gyakorlatilag végig vezetve nyert. A Sopron Csátaljay Péter (16 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz), Schöll Richárd (17 pont, 5 pattanó) és Flasár Botond (9 pont, 6 pattanó) vezetésével mindent megpróbált, végig üldözte a vendégeket, de nem tudott fordítani.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   84-67

Két és fél negyedig nagyszerűen tartotta magát a Kiss Kolos (17 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz) és Hegedűs Brúnó (11 pont, 6 pattanó) fémjelezte DEAC KA Szombathelyen. Ezt követően kezdett nyílni az olló, és végül 17 pontos sikert aratott a Falco, leginkább a Sövegjártó Ábel György (27 pont, 14 pattanó, 4 gólpassz), Takács Zsolt (22 pont, 10 pattanó) duónak köszönhetően.

Atomerőmű SE U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20   91-62

Az ASE a mérkőzés legelejétől kezdve jobban játszott ellenfelénél, a második negyedben pedig el is döntötte az összecsapást, így magabiztos győzelmet aratott Arnold Botond (29 pont, 14 pattanó, 4 blokk), Pajor Dávid (38 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) és Ritter Milán (12 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezetésével. A Paksra nyolc emberrel érkező Nyíregyháza legjobbjai Elek Marcell Ábel (9 pont, 10 pattanó) és Verba Szabolcs András (11 pont, 7 pattanó) voltak, a legeredményesebbnek pedig Mokánszki Milán (18 pont, 4-4 pattanó, 10 eladott labda) bizonyult.

SZEDEÁK U20 - Pécsi VSK-VEOLIA U20   86-60

Az Alba győzelméhez hasonló rajt-cél sikert aratott a Csornai Csaba (21 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Sipos Márton (15 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Bella Ádám (13 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Tráser Nándor Zoltán (10 pont, 8 pattanó) és Tráser Miklós László (12 pont) vezette Szedeák. A vendégeknél Bor Sándor (15 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda) és Gróf Máté (6-6 pont és pattanó) voltak a leghasznosabbak.

Szolnoki Olajbányász U20 - Zalakerámia ZTE KK U20   93-71

Két negyedig kifejezetten jól tartotta magát Szolnokon a Szalay Domonkos (14 pont, 4 gólpassz), Makkos Dávid (16 pont, 8 pattanó) és Csuti Kornél (16 pont, 8 pattanó) vezette ZTE, amely a második felvonás során jobban játszott ellenfelénél. A fordulást követően aztán a Csornai Bence (26 pont, 6 pattanó), Fodor Máté (13 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz), Kiss Dominik (13 pont, 10 pattanó), Alcser Dániel Balázs (8 pont, 5 gólpassz) és Sebők András (8 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz) fémjelezte szolnokiak akarata érvényesült, akik végül simán behúzták az összecsapást.

A tabellát természetesen az Egis Körmend vezeti, mögötte azonban a Falco, a Kaposvár és a Szolnok egyaránt 19-6-tal áll. Mivel az országos döntős csoportbeosztás az alapszakasz helyezései alapján dől el, így természetesen nem mindegy, hogy ki hanyadik helyen végez. Mindhárom csapat 2-2-t tud egy hármas holtversenyben, amelyben a Falco lenne az első (+49), a Kaposvár a második (-14), a Szolnok pedig a harmadik (-35). Ha csak a kettes holtversenyeket nézzük, a Falco a Kaposvárnál (+22) és a Szolnoknál (+27) is jobb, a Kaposvár pedig a Szolnok elleni összevetést nyeri meg (+8). Arról volt már szó, hogy a Kaposvár a Körmendet fogadja, a Falco Nyíregyházára látogat, míg a Szolnok az OSE vendége lesz az alapszakasz utolsó fordulójában.

A piros B csoportot már egészen biztosan megnyerte a Budapesti Honvéd SE U20 az NKA Pécs U20 elleni, február közepén elszenvedett veresége ellenére is. A fővárosi gárda az egymás ellenit így is 28 ponttal hozza, a Pécs (21-2) pedig jobb mérleggel már biztosan nem zárhat, hiszen a Honvéd befejezte az alapszakaszt (22-2). Az is biztos, hogy a mecsekaljai alakulat lesz a második, a MAFC U20 (19-4) pedig a harmadik. Mivel a zöld csoport győztesének kiléte is eldőlt már (a SMAFC U20 vasárnap Győrben harcolhatja ki a hibátlan alapszakaszt), így az alábbiakat tudjuk a két országos döntős csoportról: