Férfi NB I B: Az Óbuda a BKG, a Cegléd a MEAFC otthonában tudott nyerni
15
2022
2022. február 15.  |  08:39
Születtek meglepő eredmények a férfi másodosztályban. A piros csoportban az Óbuda szigetszentmiklósi bravúrja kívánkozik az élre, és szintén váratlan volt a PVSK-fiatalok diadala a veszprémiek, továbbá a Pápáé a MAFC ellen. A Jászberény ha nem is könnyen, de "legyűrte" a Salgótarjánt. A Vasas Nagykőrösön, míg a Honvéd a TF-BP otthonában folytatta menetelését, az NKA csapatának pedig nem okozott gondot a tovább gyengülő Baja legyőzése. A zöld csoportban a Cegléd rangadót nyert Miskolcon, a DEAC fiataljai pedig szintén rangadón - kihasználva, hogy az Újpest erősen tartalékos felállásban érkezett - nemcsak legyőzték, meg is előzték a fővárosi gárdát. A feljövő csapatok csatájában a Tiszaújváros jobb hajrájával győzte le a Győrt. Fordulatos, izgalmas mérkőzésen verte a Kecskemét a Pénzügyőrt és a SMAFC a Dunaharasztit, küzdelmes csatában múlta fölül a Bonyhád a Hódmezővásárhely együttesét, a Békés pedig fölényesen verte a gyakorlatilag a második sorával pályára lépő Elite csapatát.

Nagykőrösi Sólymok KE - Vasas Akadémia 56-84

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint Radics Gerzson (15/9 pont), Kelenföldi Domonkos (15/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda, 2 blokk) és Medve Máté (11/6 pont, 9 lepattanó) kosarainak, továbbá az 51-33-ra megnyert pattanózásnak köszönhetően aratott fölényes, közel 30 pontos győzelmet a Vasas annak a Nagykőrösnek az otthonában, amelyből egyedül Lakosa Ákos (12/9 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Jászberényi KSE - Salgótarjáni KSE 71-63

Azok után, hogy a nyitó szakaszban meglepte a vendéglátókat, és azt 7 ponttal megnyerte a Molnár Dániel (21/15 pont, 6 lepattanó) és Veljko Dragasevic (15/9 pont) ponterős játékára építő Salgótarján, nem úgy tűnt, hogy a Jászberény ki tudja heverni a legutóbb a Vasas otthonában kapott "méretes pofont". A folytatásban azonban rendezték soraikat a jászságiak, és a két középső szakaszban nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékuknak, valamint Lewis Chester (17 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Velkey János (16/12 pont, 3 lepattanó) és Olasz Ádám (11 pont, 12 lepattanó) eredményességének köszönhetően ha nem is könnyen, de ellenfelük fölé kerekedtek.

Conoil Pápa KC - MAFC 92-79

Az egységes csapatjátékára, azon belül pedig leginkább Murai Gábor (18/6 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Németh András (18/3 pont, 5 lepattanó), Koma Dániel (15 pont, 3 lepattanó), Sonyák Béla (14/6 pont) és Hódi Patrik (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira, valamint a sokkal hatékonyabb (10/23, ill. 3/21) triplázására alapozva aratott értékes győzelmet a Pápa a Bordács Soma (18 pont, 11 lepattanó)-Kovács Ádám (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Tóth Péter (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Pfandler Bence (10 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) kvartett vezette, távolról nagyon gyengén dobó MAFC ellen, amelynek felzárkózási kísérleteit a szünet után rendre visszaverte.

NKA Pécs - Bajai Bácska FKE 155-75

Csapatként jól működve, végig nagy fölényben játszva verte Scherer Bálint (33/27 pont, 4 gólpassz), Kollár Bence (25 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Váits Olivér (18/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Lados Erik (16/6 pont, 5 szerzett labda, 8 gólpassz) és Kazy Balázs (11/6 pont) vezérletével kerek 80 ponttal az NKA csapata a hét közben tovább gyengülő, s gyakran egyemberes alakulat benyomását keltő, a pontok több mint felét szerző Jakab Péter (45/9 pont, 10 lepattanó) vezette Baja ellen.

TF-BP - Budapesti Honvéd SE 65-91

Tichov Dominik (22 pont), Oroszi Bence (16/9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Szántó Dániel eredményességére építve a kiegyenlített nyitó etap után a másodikat parádésan, 14-1-gyel kezdve 15 pontos előnyt szerzett a listavezető ellen a Tehetséges Fiatalok együttese. A félidő hajrájában rendezte sorait, és egy 17-2-vel szünetig ledolgozta hátrányát a Stefan Mijovics (21/9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Tanoh András (19/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda)-Markovic Luka (19 pont, 6 eladott labda)-Czirbus József (12/3 pont, 5 lepattanó)-Kopácsi Ákos (10/6 pont, 3 gólpassz) "ötösfogat" által "húzott" Honvéd. A második félidőt egy 11-1-es rohammal indítva elhúzott, és szünet után már egyértelműen irányítva a játékot végül biztosan győzött az éllovas Honvéd.

BKG Príma Akadémia - Óbudai Kaszások 69-80

Az első negyedet esélyeshez méltó játékkal 27-18-ra megnyerte a Nick Allen (23 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és szerzett labda), Nagy Benedek (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz) és Nagy Botond (10/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) pontjaiban bízó BKG. A folytatásban azonban nagyot javult az óbudaiak védekezése. A vendégek fokozatosan átvették a játék irányítást, s remek negyedik negyedet produkálva, egységes csapatmunkára, s Vas-Teplán Miklós (17/9 pont), Bartos Bálint (15 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Fekete Viktor (13/9 pont, 6 lepattanó), Czura Attila (11/3 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) és Sedin Karavdic (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kosaraira alapozva meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

PVSK-Cargate - Veszprémi Kosárlabda Kft. 84-79

A szinte végig szoros találkozón Meleg Gergő (25/9 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Farkas Dániel (18/12 pont, 7 lepattanó) és Futó Balázs (17 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) ponterős játékával a negyedik negyed közepén 10 pont fölötti előnyt szereztek a PVSK fiataljai. A nagyrészt Stefan Glogovac (25/3 pont, 11 lepattanó), Horváth Ákos (17/6 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda) és Szabó Péter (13/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) találataira támaszkodó Veszprém nagy hajrát indított, de a 10-2-es utolsó három percével csak szorossá tudta tenni az eredményt, megfordítania nem sikerült.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Pénzügyőr SE 80-78

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a nyitó etapot 8 ponttal nyerték a kecskeméti fiatalok, ám a második szakaszban átvette az irányítást, és szünetig ledolgozta hátrányát a Pénzügyőr. A harmadik negyed első felében váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a szakasz közepén egy 10-0-lal elléptek, s a záró etapot újfent 8 pontos előnnyel várták a Tóth Barna (17/9 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Botka Botond (17/6 pont), Kiss Dávid (14 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) és Ivkovic Milán (11/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) eredményességére építő hazaiak. A negyedik negyed közepére ismét "eltűntette" a különbséget a Horváth Csanád (19/3 pont, 3 gólpassz)-Kiss Lajos (17 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz)-Szálas Gábor (13/6 pont) trió vezette Pénzügyőr, ám ekkor egy 10-2-vel a Kecskemét "döntő csapást" mért a fővárosiakra. A vendégek egy nagy hajrával 2 pontra még visszajöttek, de egyenlíteni, fordítani nem tudtak.

MEAFC-Miskolc - Ceglédi KE 84-94

A forduló rangadóján a nyitó negyed hajrájában bemutatott 10-2-es rohamot követően a második etap elején ellépett 12 ponttal, majd a félidő hajrájáig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a Cegléd. Ekkor egy 10-2-es futással szorossá tette a találkozót a Cseh György (18/3 pont, 9 lepattanó), Sándor Bence (12/6 pont), Kozák Márton (12 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Tóth Bence (10/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) kosaraira alapozó MEAFC, de a félidő egy 8-3-as ceglédi rohammal és a listavezető 9 pontos vezetésével zárult. A második félidő elején váltva estek a kosarak. A harmadik negyed közepéhez közeledve előbb feljöttek 6 pontra a hazaiak, majd az etap közepén egy 13-5-ös "részhajrával" 14-re növelte előnyét a Mészáros Máté (20/12 pont), Tóth Zoltán (20/9 pont), Dominik Herendic (15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Csaba György (13/3 pont) ponterős játékában bízó éllovas.

Folytatódott a "hullámvasutazás", egy 8-2-vel 10 ponton belülre került a MEAFC. A negyedik negyedet - csakúgy, mint a másodikat - 8 pontos vendég vezetésről kezdték a felek. Ezt 5-0-lal indítva 13-ra hizlalta a különbséget a Cegléd. Egy 12-5-ös "részhajrával" a szakasz közepén 6 pontra még felzárkózott a borsodi brigád, majd újra ellépett 10-zel a CKE - két és fél perccel a befejezés előtt úgy tűnt, le tudja zárni a találkozót a vendég együttes. A MEAFC azonban nem adta föl, hanem egy 7-0-lal - ekkor a vendégek kaptak technikait - másfél perccel a befejezés előtt egy triplányira megközelítette a ceglédi gárdát. A végjátékban azonban a vendégek hibátlanul büntetőztek, így végül 10 ponttal győztek, és újabb nagy lépést tettek az alapszakasz megnyerése felé.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 84-77

Egészen a végjátékig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két együttes, három perccel a befejezés előtt 71-71-re állt a találkozó. Ekkor a Bán Tibor (24/12 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Jordan Madrid-Andrews (15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Gerőcs Roland (14/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Drahos Gábor (14/3 pont, 6 lepattanó) eredményességére, valamint a 48-30-ra megnyert pattanózásra építő hazai gárda egy 10-2-es két perccel "döntő csapást" mért a jól játszó, és nagyrészt Lógár Bence (17/3 pont, 4 lepattanó), Kámán Bálint (15/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Berneczei László (14/3 pont, 11 lepattanó), Bakon Csanád (11/9 pont, 4 gólpassz) és Geiger Bálint (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) találataira támaszkodó győri együttesre.

Békési SzSK - Elite Basket 105-40

Az erősen tartalékos, lényegében a második sorukkal, fiataljaikkal felálló, a 10 pontot egyedüliként elérő Tóth Bálint (10/6 pont, 4 eladott labda) vezette vendégek csak az első percekben tudták tartani a lépést a viharsarkiakkal. A nyitó szakasz közepétől azonban nyomasztó fölényben játszott, s végül a lepattanózást 74-35-re nyerve sima, nagy különbségű győzelmet aratott a Vass Dominik (18/12 pont - 19 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Balog Gábor (18/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz), Cvijin Patrik (15 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) és Csorba Szabolcs (14 pont, 7 lepattanó) ponterős játékára építő Békés.

SMAFC 1860 KA - Dunaharaszti MTK 80-76

Szünetben úgy tűnt, hogy a 31-15-re megnyert második negyednek, valamint Vincent Fernandez (15/9 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Schöll Richárd (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Hajnal Kristóf (14/12 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Csátaljay Barna (10/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz) eredményes játékának köszönhetően simán nyer a SMAFC. A 22-12-vel "behúzott" harmadik negyed, valamint a statisztikai lapját alaposan megtöltő, az ún. quadruple-double közelében járó Jordan Santiago (26/9 pont, 10 lepattanó, 9-9 gólpassz és szerzett, 12 eladott labda), valamint dr. Franczva Ádám (18 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) és Bocsárdi Gábor (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), továbbá a 43-33-ra megnyert lepattanózás révén azonban szorossá tette a találkozót, sőt másfél perccel a befejezés előtt még vezetett is a Dunaharaszti. A végjátékban aztán Fernandez, majd Hajnal is bedobott 1-1 hármast, így végül a hazaiak örülhettek.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 76-69

Az utóbbi hetekben pályára lépő játékoskeretéhez képest bővebb, erősebb állománnyal játszó hazaiak a nyitó etap közepén egy 7-0-lal átvették a vezetést. Ezt követően a találkozó amolyan üldözőverseny jelleget öltött. A második szakaszt 10-2-vel kezdve 10 pont fölötti előnyt szereztek a bonyhádiak, de szünetig 4 pontra feljött a Hódmezővásárhely. A harmadik negyed után 9 ponttal "ment" a Szalai Milán (20/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz)-Pajor Dávid (17/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz)-Tömösváry Máté (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Orgona Gergő (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezette Bonyhád. A negyedik negyed közepén viszont 1 pontra feljött a Pavlovic Vuk (23/6 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Varga Ákos (21/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Varga Zalán (10/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Semin Burko (10 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó alföldi gárda. A hajrában újfent újítani tudtak a hazaiak, és végül 7 ponttal győztek.

DEAC U23 - Újpest-MT 73-65

A több meghatározó játékosukat is nélkülöző vendégek szinte "állva hagyták" a debreceni fiatalokat, s 10-2-es bő négy perccel indították a találkozót. A szakasz közepén erre egy 12-3-mal reagálva fordított a DEAC U23-as együttese. A szakasz a parádézó, s 10 perc alatt 13 pontig jutó Antoni Csanád (29/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) vezérletével egy 7-0-s vendég rohammal és 6 pontos újpesti vezetéssel zárult. A második negyedben sokáig váltva estek a kosarak, tartotta 5 pont körüli előnyét az Újpest. A félidő hajrájában azonban egy 10-0-lal fordított, s szünetre 4 pontos előnyt szerzett a Kovács Ákos (17 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Ságodi Róbert (15/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Balázsi Soma (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Neuwirth Bence (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) eredményességére, Gáspár Mátyás (9 pont, 13 lepattanó, 4-4 blokk és gólpassz) mezőnymunkájára, továbbá az 56-33-ra megnyert lepattanózásra építő hazai csapat.

Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a szünet után leginkább Varga Dániel (15 pont, 6 lepattanó) és Pollák Árpád (12/6 pont) kosaraira alapozó vendégek kezdték jobban, egy 6-0-lal egy perc alatt fordítottak. Ezt követően fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a szakasz közepén egy 10-0-lal 8 ponttal elléptek a DEAC fiataljai, akik 5 pontos vezetésről várhatták a negyedik negyedet. A hazaiak a záró etap közepéig tartották 5 pont körüli előnyüket, majd egy 7-1-es rohammal 10 pont fölé növelve azt eldöntötték a maguk javára a mérkőzést.