U20: Az első országos döntős csapat a címvédő és továbbra is hibátlan Egis Körmend
13
2022
2022. február 13.  |  21:30
Nyolc mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az Egis Körmend 21. meccsét is megnyerte az idei szezonban, így elsőként jutott be az országos döntőbe. A második Szolnok kétszer is győzött, nem hibázott a Falco sem, a KTE és az Alba botlását viszont kihasználta a Kaposvár. Lássuk, mi történt a héten!

18. forduló

Szolnoki Olajbányász U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20   81-55

Az Abraham Arabo (15-15 pont és pattanó), Gilszki Erik (10 pont, 5 gólpassz) és Csornai Bence (17 pont, 4 pattanó) vezette Szolnok lényegében rajt-cél győzelmet aratott a nyíregyháziakkal szemben. A vendégek legjobbja Végső Bálint (18 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) volt.

22. forduló

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20 - SZEDEÁK U20   89-60

A szolnoki mérkőzéshez hasonló volt a forgatókönyv Szombathelyen is. A Kovács Levente Hetény (12 pont, 7 gólpassz, 4 szerzett labda), Horváth Natan (16 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Sövegjártó Ábel György (11 pont, 8 pattanó) által fémjelzett Falco az első negyed közepétől végig irányítása alatt tartotta az összecsapást. A Szedeáknál Csornai Csaba (25 pont, 7 pattanó) és Bella Ádám (16 pont) voltak a leghasznosabbak. A hazai gárda ezzel a győzelemmel tartja harmadik helyét a tabellán.

Atomerőmű SE U20 - KTE-Duna Aszfalt U20   64-60

Szoros első másfél negyed után 12 ponttal vezetett a szünetben az Ivkovic Milán (17 pont, 9 pattanó) vezette kecskeméti gárda. A fordulás után percek alatt szinte teljesen eltűnt a vendégek előnye, az utolsó bő 6 percben pedig végig vezetett az Arnold Botond (23 pont, 13 pattanó), Pajor Dávid (17 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) és Csizmadia Attila (7 pont, 11 pattanó) vezette ASE, amely megérdemelt sikert aratott. A Kecskemétnek még fájhat ez a vereség, hiszen ezzel visszacsúszott a Kaposvár mögé az ötödik helyre.

Egis Körmend U20 - Alba Fehérvár U20   72-67

A végeredmény ellenére gyakorlatilag végig vezetett a címvédő, amelynél az Andrich Clemens Habel (14 pont, 15 pattanó), Kiss Mátyás (14 pont, 4 szerzett labda), Kenéz Csaba (17 pont, 5 gólpassz), Hiezl Bálint (7 pont, 10 pattanó) négyes vitte a prímet. A végén mindent megpróbált a leginkább Balsay Ádámra (20 pont, 16 pattanó, 6 gólpassz) és Kass Balázsra (15 pont, 7 pattanó) építő Alba, de nem tudta befogni a listavezetőt. A Körmend 100%-os maradt, 21-0-s mutatójával pedig eldőlt, hogy egészen biztosan ott lesz az országos döntőben! Az Alba 8 vereséggel a hatodik helyen áll - kell már a riválisok botlása is, hogy ott legyen a fehérvári alakulat a nyolcasdöntőben.

Kaposvári KK U20 - Pécsi VSK-VEOLIA U20   90-62

A Hajduk Attila Dominik (26 pont, 8 pattanó), Puska Bence (14 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz) és Paár Márk (24 pont, 8 pattanó) fémjelezte Kaposvár is rajt-cél győzelmet aratott a pécsiek felett, akiknél Gróf Máté (8 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda) és Hőgye Péter (12 pont, 8 pattanó) vitték a prímet. A somogyiak a Kecskemét vereségével feljöttek a negyedik helyre, és bár egy meccsel kevesebbet játszottak, 1-gyel kevesebbszer is kaptak ki.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Zalakerámia ZTE KK U20   62-83

Szoros első felvonás után a ZTE a középső két játékrészben döntötte el a találkozó sorsát Makkos Dávid (17 pont, 11 pattanó), Szalay Domonkos (13 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz), Lajos Bálint (11 pont, 10 pattanó), Csuti Kornél (21 pont, 7 pattanó) és Szűcs Valter (6 pont, 11 pattanó) vezetésével. A nyírségieknél a Csikós Botond (20 pont), Végső Bálint (19 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda)-Papp László Bence (6 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda) hármas kiemelkedett a többiek közül.

Sopron KC U20 - Szolnoki Olajbányász U20   58-69

A második negyed első perceiben még a Schöll Richárd (14 pont, 7 pattanó) vezette soproniak álltak jobban. Itt azonban átvette a vezetést a Sebők András (7 pont, 11 gólpassz, 5 szerzett labda) és Csornai Bence (21 pont) húzta szolnoki együttes, amely innentől kezdve ha nem is mindig nagy különbséggel, de végig vezetett. A Szolnok ezzel a sikerrel és a Nyíregyháza legyőzésével maradt második a tabellán, és a kecskemétiek veresége miatt már csak két győzelemre van az országos döntőtől.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - MVM-OSE Lions U20   103-63

A Czermann Patrik Ákos (18 pont, 6 pattanó), Turán Simon (15 pont), Madar Krisztián (12 pont), Tóth László (8 pont, 9 pattanó), Kiss Kolos (6 pont, 6 pattanó) és Udemezue Ekenedilichukwu (10 pont) vezette debreceniek a második negyed második felétől irányították az összecsapást, és végül nagyon simán győztek. A vendégeknél Ungvárai Zalán (19 pont, 5 pattanó) volt a legjobb.