Női Amatőr: Öt mérkőzés különösebb izgalmak nélkül
07
2022
2022. február 7.  |  15:38
A Hepp Kupa négyesdöntőjének "árnyékában" csupán öt mérkőzést rendeztek a múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A találkozók nagyobb izgalmakat nem hoztak, a legszorosabb az MTK-TFSE - NKA összecsapás volt, ezen 10 pontos hazai siker született.

MTK-TFSE - NKA Universitas PEAC II 71-61

A 23-11-re megnyert harmadik negyednek, a közel 50%-os (10/21) triplázásának, valamint Úr Boglárka (16/12 pont), Király Andrea (13/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Gróf Júlia (13/3 pont) kosarainak köszönhetően győzte le az MTK-TFSE a nagyrészt Csényi Anna (17/15 pont), Ilina Selcova (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Tőczik Borbála (10/6 pont, 5 eladott labda) találataira támaszkodó NKA csapatát.

Ajka - DEAC 78-56

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Foltin Blanka (24 pont, 5 lepattanó), Lendér Lilla (16 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Hidas Réka (13/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezérletével magabiztosan az Ajka a Mezei-Göttlinger Anna (14/12 pont, 10 lepattanó)-Mezei Dóra (11/3 pont, 5 eladott labda) kettős vezette DEAC csapatát.

ELTE Fortis - Szolnoki MÁV SE 86-39

A két középső szakaszban nyomasztó fölényben kosárlabdázva verte 47 ponttal Nagyi Tímea (14 pont, 13 lepattanó), Horváth Patrícia (12/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Csernik Zita (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Mérész Petra (10/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Vári Anna (10 pont) vezérletével az ELTE Fortis a feladathoz és vendéglátójához elsősorban Munkácsi Adél (10/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Nemeskéri-Kutlán Nóra (10/6 pont, 7 eladott labda) jóvoltából a nyitó és a záró etapban felnövő szolnoki együttest.

Szegedi KE - Kecskeméti KC 75-49

A Tózer-Nemes Boglárka (16 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 eladott labda) és Hévízi Dóra (10/6 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó kecskemétiek az első félidőben még tartották a lépést a hazaiakkal. A szünet után azonban nagy fölényben játszva végül magabiztos győzelmet aratott a Czintos Boglárka (20/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz 3 szerzett, 5 eladott labda)-Váradi Nóra (15 pont, 11 lepattanó)-Fekete Adrienn (10/6 pont, 6 lepattanó) trió vezette szegedi együttes.

BKG Príma Akadémia - Törekvés SE 46-103

Végig nagy fölényben játszva, egységes csapatjátékkal úgy aratott biztos győzelmet 61-35-re nyerve a lepattanózást a vendég együttes, hogy nem kevesebb mint 7 játékosa - Egri Vivien (17 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), Dobos Kira (16 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 8 szerzett labda), Szilvási Kincső (13 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Strbik Fanni (12 pont, 5 lepattanó), Egri Zsófia (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Sváb Gréta (10/9 pont, 6 gólpassz) és Mohos Eszter (10 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) - ért el kétszámjegyű pontot. Hazai részről ezt csupán Levente Zsófia (13 pont, 6 lepattanó, 9 eladott labda, 3 gólpassz) mondhatta el magáról.