U20: A Kecskemét újabb rangadót nyert, még kicsúszhat a négyből a Szolnok is
06
2022
2022. február 6.  |  11:05
Teljes fordulót rendeztek a hétvégén a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az Egis Körmend zsinórban 20. győzelmét is megszerezte, így egyetlen sikerre került az országos döntőtől. A Top6-ból egyedül a Szolnok kapott ki, méghozzá Kecskeméten, így a 2-6. helyeken egyre nagyobb a tömörülés. Lássuk, mi történt az egyes mérkőzéseken!

21. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Szolnoki Olajbányász U20   84-71

Másfél negyedig tartotta magát a Fodor Máté (10 pont, 8 pattanó) és Sebők András (11 pont, 7 pattanó, 9 eladott labda) vezette Szolnok Kecskeméten. Ezt követően a Tóth Barna (24 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz, 6 szerzett labda), Botka Botond (14 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda), Tóth Balázs (13 pont, 5 pattanó) és Tóth Patrik (6 pont, 8 pattanó) vezette hazaiak akarata érvényesült, akik innentől kezdve végig kézben tartották a mérkőzést, zsinórban hatodik győzelmüket aratták, és ott vannak a negyedik, országos döntőt érő helyen. A Szolnok továbbra is második, de egy vereségre van csak a Falcótól és kettőre a Kecskemét-Kaposvár kettőstől.

SZEDEÁK U20 - Atomerőmű SE U20   77-76

Bő egy negyedig a Pajor Dávid (30 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda), Géringer Gergő (11 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Arnold Botond (11-11 pont és pattanó) fémjelezte paksiak álltak jobban. Ezt követően fordított a Tráser Nándor Zoltán (15 pont, 18 pattanó) és Sajgó Lajos Fülöp (13 pont, 4 pattanó, 4 eladott labda) húzta szegedi gárda, és sokáig úgy tűnt, hogy gond nélkül nyerni fog. Az utolsó negyedben azonban nagyon leállt a hazai együttes 73 pontnál, az ASE pedig előbb egyenlített, majd az utolsó percben Géringer triplájával vezetett is (75-76). Ekkor jött azonban Lőrincz Bálint - az ő duplájával visszavette a vezetést a Szedeák, a túloldalon pedig már nem született kosár.

Alba Fehérvár U20 - Sopron KC U20   99-74

Gyakorlatilag végig egyértelmű volt a kiemelkedően játszó Balsay Ádám (43 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 50 VAL), illetve Pákozdi Csongor (16 pont) és Kertész Dávid (14 pont) vezette Alba fölénye, simán győzött is a székesfehérvári alakulat - amely ezzel maradt hatodik, de nyomás alatt tartja az előtte lévőket. A Sopronnál Flasár Botond (19 pont, 4 pattanó), Schöll Richárd (16 pont, 6 pattanó) és Csátaljay Péter (15 pont, 4 eladott labda) vitte a prímet, de Balsay-val nem tudtak mit kezdeni a vendégek.

Kaposvári KK U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20   120-41

3-4-nél még vezetett a Nyíregyháza, de utoljára a mérkőzésen - nem volt egy súlycsoportban a vendég gárda a 44 VAL-ig jutó Paár Márk (28 pont, 11 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Hajduk Attila Dominik (19 pont, 8 pattanó), Puska Bence (12 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Halmai Dániel (9 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz), Győr Bálint Gergely (12 pont, 7 pattanó) és Dániel Ádám (11 pont, 5 gólpassz) vezette hazaiakkal, akiknél mindenki elért legalább 6 pontot és 9 VAL-t. A somogyiak ezzel ötödikek, azonos mutatóval a negyedik Kecskeméttel.

MVM-OSE Lions U20 - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20   66-91

Rajt-cél győzelmet aratott a Kovács Levente Hetény (14 pont, 5 gólpassz), Sövegjártó Ábel György (15 pont, 6 pattanó), Horváth Natan (16 pont, 5 pattanó), Varga Gergő Detre (9-9 pont és pattanó) és Takács Zsolt (10 pont, 7 pattanó) fémjelezte, harmadik helyen álló szombathelyi alakulat, amely ezzel a sikerével egyetlen vereségre van az egy meccsel kevesebbet játszó Szolnoktól. Az oroszlányiaknál kiemelkedett Szabadfi Márk (26 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), de ez most a szoros mérkőzéshez is kevés volt az OSE részéről.

Zalakerámia ZTE KK U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   92-88

A szinte végig szoros mérkőzés végjátékában végig a Csuti Kornél (29 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda), Makkos Dávid (26 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Varga Huba (23 pont, 4 szerzett labda) és Lajos Bálint (12 pont, 5 pattanó) húzta zalaegerszegiek álltak jobban, akik nem engedték ki a kezükből a sikert. A DEAC Czermann Patrik Ákos (15 pont, 10 pattanó) vezetésével mindent megpróbált, sokáig teljesen kiegyenlített küzdelmet folytatott a ZTE-vel, de ez ezúttal nem ért győzelmet.

Pécsi VSK-VEOLIA U20 - Egis Körmend U20   56-88

A listavezető és továbbra is hibátlan Egis Körmend esélyt sem hagyott ellenfelének, Herczeg Kristóf (15 pont, 7 gólpassz, 5 eladott labda), Kenéz Csaba (10 pont, 4 pattanó), Andrich Clemens Habel (12 pont, 8 pattanó), Hiezl Bálint (8 pont, 7 pattanó) és Nagy Péter (8 pont, 6 szerzett labda) vezetésével, egységes csapatjátékára építve simán verte a Pécset. A hazaiaknál Hőgye Patrik (15 pont, 7 pattanó, 4 blokk, 6 eladott labda) volt a legeredményesebb.