Férfi NB I B: Minden a Cegléd kezére játszott
02
2022
2022. február 2.  |  19:20
A piros csoportban többé-kevésbé érvényesült a papírforma a férfi másodosztály legutóbbi fordulójában. Az Óbuda alsóházi rangadót nyert a PVSK fiataljai ellen, az Óbuda biztosan győzött Baján, és a Honvédnak sem okozott gondot Salgótarjánban diadalmaskodni. Kosarakban gazdag, színvonalas találkozón múlta felül az NKA a MAFC együttesét, a kamaraerdei házi rangadón a Vasas simán nyert a TF-BP ellen, a Nagykőrös pedig érvényesítve a hazai pálya előnyét biztosan verte a Pápa csapatát. A zöld csoportban több meglepetés is született. Élre kívánkozik a Győr bravúrja - Kertész Dániel tanítványai Miskolcon szakították meg a MEAFC nagy győzelmi sorozatát, a másik borsodi együttes, a Tiszaújváros viszont "elkapta" az Újpestet, két dobogós tehát botlott a csoportban. Ez az éllovas Cegléd malmára hajtotta a vizet, különösen úgy, hogy az éllovas nyerni tudott Hódmezővásárhelyen, és ezzel megerősítette vezető pozícióját.

Óbudai Kaszások - PVSK-Cargate 97-87

A 35-17-re megnyert első negyednek, valamint nagyrészt Fekete Viktor (29/24 pont, 7 lepattanó), Sedin Karavdic (20/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó, 3 gólpassz), Czirbus József (18 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Czura Attila (13/6 pont, 10 gólpassz) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg az alsóházi rangadót a Kaszások együttese a Meleg Gergő (25 pont, 13 lepattanó), Popadic Miljan (16/6 pont, 3 lepattanó), Hőgye Patrik (14/12 pont, 3 lepattanó) és Farkas Sándor (13/6 pont, 9 lepattanó) pontjaiban bízó PVSK-fiatalok ellen.

Bajai Bácska FKE - BKG Príma Akadémia 82-112

Az ezúttal a korábbi találkozókhoz képest elég erős összetételben pályára lépő, s jórészt Jakab Péter (33/12 pont, 20 lepattanó, 3 eladott labda), Szűcs Marcell (12 pont, 3 lepattanó) és Goldring József (10/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz) eredményességére építő Baja a harmadik negyedet ugyan "kihozta" döntetlenre. A mérkőzés többi részében pontosabban játszva azonban a BKG Nagy Botond (37/24 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda, 10 gólpassz), Nick Allen (20/6 pont, 7 lepattanó), Halász Ákos (17/3 pont, 5 lepattanó), Nagy Benedek (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 12 gólpassz) és Szeleczki István (15 pont, 9 lepattanó) ponterős játékával magabiztos győzelmet aratott.

NKA Pécs - MAFC 101-94

A szinte végig kiélezett, szoros és színvonalas találkozót elsősorban a 29-19-re megnyert második negyednek, valamint egységes csapatmunkájának, azon belül pedig annak köszönhetően nyerte meg az NKA, hogy nem kevesebb mint 7 játékosa - Scherer Bálint (19/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Nemanja Djordjevics (16/6 pont, 7 lepattanó), Bíró Levente (13/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), Meszlényi Róbert (12/6 pont, 3 szerzett labda), Lados Erik (11/3 pont, 3 eladott labda), Rátvay Balázs (11 pont, 5 lepattanó) és az óriási mezőnymunkát végző Benke Krisztián (10/3 pont, 12 lepattanó, 7 szerzett labda, 5 gólpassz) - is kétszámjegyű pontot szerzett. Polgárdy Ádám (18/3 pont, 4 lepattanó), Bordács Soma (18 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda), Tóth Péter (16/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4-4 gólpassz és eladott labda), Misek Levente (15 pont, 3 eladott labda) és Lakits András (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából a vendég MAFC-nál is szépen eloszlottak a pontok,  de végül a csapatként "több lábon álló", s gólpasszok tekintetében a fővárosiakat 17-8-ra felülmúló hazaiak örülhettek a győzelemnek.

TF-BP - Vasas Akadémia 69-84

Medve Máté (23/18 pont, 5 lepattanó), Radics Gerzson (14 pont), Andrássy Géza (13/3 pont, 8 lepattanó) és Farkas Attila (12/6 pont, 4 gólpassz) eredményessége, valamint játékát ügyesen szervező Moravcsik Áron (5/3 pont - 6 mezőnykísérlet -, 3 szerzett, 4 eladott labda, 9 gólpassz)  vezérletével az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását nyerte meg simán a kamaraerdei házi rangadót a "vendég" Vasas a veresége mértékén a záró etapban "kozmetikázó" TF-BP ellen, amelyből az első három negyedben csupán a mezőny legeredményesebb játékosa, Tichov Dominik (27/6 pont, 4 lepattanó) jelentett érdemi veszélyt a Vasas kosarára. A záró szakaszban nőtt föl Szántó Dániel (13/3 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Oroszi Bence (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Nagy Szabolcs (11 pont, 3 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda), de addigra már eldőlt a találkozó.

Nagykőrösi Sólymok KE - Conoil Pápa KC 95-72

A Nagykőrös Lakosa Ákos (22/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Molnár Bence (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Mester Márk (12/6 pont, 4 lepattanó) és Mácsai Károly (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezérletével a két középső negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratát aratott magabiztos győzelmet a Sonyák Béla (25/18 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Németh András (16/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Koma Dániel (12 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó Pápa ellen.

Salgótarjáni KSE - Budapesti Honvéd SE 59-74

A szünetig megszerzett 10 pont fölötti előnyének, valamint elsősorban Tanoh András (18/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Simon Kristóf (14/9 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) eredményességének, no meg annak köszönhetően tudott nyerni a Honvéd a Dragasevic Veljko (18/9 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda)-Molnár Dániel (16/6 pont, 3 lepattanó)-Takács András (14/6 pont, 14 lepattanó) trió vezette Salgótarján otthonában, hogy nem kevesebb mint 10 játékosa szerzett pontot.

MEAFC-Miskolc - Agrofeed Széchenyi KE Győri KC 70-75

Az első negyedet 6 ponttal nyerte az esélyes, sorozatban a 10. győzelmére hajtó miskolci együttes. Ezt követően azonban előbb a játék irányítását, sőt a második etap közepén, a szakasz első felében nem engedve pontot szerezni a MEAFC-ot egy 10-0-s rohammal a vezetést is átvette a Kámán Bálint (16/6 pont, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Geiger Bálint (15/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Berneczei László (13 pont, 11 lepattanó), Kámán Kristóf (12 pont, 8 lepattanó) és Bakon Csanád (11/9 pont) kosaraira alapozó Győr. Szünetben 4, a harmadik negyed közepén pedig már 12 pontos előnye volt a vendég gárdának.

Egy 9-3-as rohammal felezve hátrányát próbálta menteni a menthetőt a nagy győzelmi sorozatban lévő borsodi együttes. A szakasz hajrájában azonban újítottak a győriek, újra 10 pont fölé hizlalták előnyüket - a negyed végén visszajött 7-re a MEAFC, a záró etap közepén azonban újra 12-re hizlalták előnyüket a győriek. A hajrában pár beemelt triplával, egy 15-6-os rohammal 3 pontra még feljött az ezúttal eléggé egyemberes MEAFC, de fordítani már nem volt ideje. Hiába adta Szögi Ádám (28/9 pont, 5 eladott labda, 8 gólpassz) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a hazai gárda, a csapatként jobban működő, "több lábon álló" Győr  két meghatározó magas játékosát, Horváth Ádámot és Lógár Bencét nélkülözve Miskolcon szakította meg a borsodi együttes hosszú győzelmi sorozatát.

Tiszaújvárosi Phoenix Termálfürdő KK - Újpest-MT 83-73

A második negyed közepén meglepetésre 7 ponttal még a vendéglátó Tiszaújváros vezetett. Ekkor egy 8-0-lal fordítottak a Puszta Dávid (16/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Steve Rosemond (14/3 pont, 6-6 lepattanó, gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Pollák Ádám (12/6 pont) pontjaiban bízó újpestiek - a félidő hajrájában váltva vezettek a felek, szünetben a vendégek álltak jobban egyetlen ponttal. A második félidő elején fej-fej mellett haladtak a felek, majd egy 6-0-lal megugrott a fővárosi együttes, ám erre egy 10-0-lal reagált a Bán Tibor (26/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Jordan Madrid-Andrews (18/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda)-Drahos Gábor (15/6 pont, 8 lepattanó, 7-7 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Hegedűs Gergely (10/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 gólpassz) kvartett vezette Tiszaújváros, s visszavette a vezetést - 1 pontos hazai előnyről indult a negyedik negyed. Ezt egy újabb 10-0-lal indítva "döntő csapást" mért ellenfelére a 11 pontos előnyt szerző a hazai gárda, amely ettől kezdve tartva a 10 pont körüli előnyét végül biztosan győzött.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - Ceglédi KE 73-87

Az első percek váltott vezetése után egy 13-0-lal megnyugtató előnyt szerzett a listavezető vendég Cegléd, amely a második negyed közepéig elsősorban Csaba György (27/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Csákvári Csaba (20/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Tóth Zoltán (11/6 pont, 4 lepattanó) és Dominik Herendic (10 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz) jóvoltából tartotta 10 és 15 pont közötti vezetését. Ekkor egy 14-7-es "részhajrával" 10 ponton belülre került a Semin Burko (24/3 pont, 13 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz), Varga Ákos (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Varga Zalán (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) eredményességére építő Kosársuli, s szünetben 8 pontos hátrányban volt. Bár a második félidő hazai kosárral indult, a hazaiak 6 pontnál nem tudtak közelebb kerülni a listavezetőhöz, amely tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét. A szakasz közepén egy 10-0-lal a Cegléd közel 20 pontosra növelve előnyét eldöntötte a mérkőzést a maga javára - ezt követően már nem volt annyi erő a hazaiakban, hogy szorossá tegyék a találkozót.

SMAFC 1860 KA - Békési SZSK 80-93

Ellentétes félidők mérkőzését szünetben 8 ponttal még az erősen tartalékos, Csátaljay Péter (27/9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Csátaljay Barna (15 pont, 5 gólpassz), Vincent Fernandez (12/9 pont, 3 lepattanó) és Hajnal Kristóf (11/9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) kosaraira alapozó hazai együttes állt jobban. A viharsarkiak végül a "viharos" 34-15-re megnyert negyedik negyedüknek, valamint nagyrészt Danijel Krsztics (25/21 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Balog Gábor (23/12 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Nemanja Acsimovics (13 pont, 3 lepattanó) és Cvijin Patrik (10 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) kosarainak köszönhetően a maguk javára fordították a találkozót.

Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr SE 70-67

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg a Dunaharaszti, de a 20-10-re "behúzott" nyitó etap, valamint Jordan Santiago (28 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Csabay Ádám (16/12 pont, 3 lepattanó) ponterős játéka elegendőnek bizonyult neki a győzelemhez a Kiss Lajos (15-15 pont és lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Steier Bence (13/3 pont, 10 lepattanó)-Horváth Csanád (10/3 pont) trió vezette Pénzügyőr ellen. A végjáték nagyon érdekesen, izgalmasan alakult, hiszen az utolsó percre még 1 pontos hazai vezetéssel fordultak a felek, ám Steier kosarával, majd büntetőivel átvette a vezetést, s 3 ponttal "ment" a Pénzügyőr. Ezt követően azonban Csabay két triplájával végül a Dunaharaszti örülhetett a győzelemnek.

KTE-Duna Aszfalt U23 - DEAC U23 53-61

Az első félidőben a mezőny addigi messze legeredményesebb játékosa, Ságodi Róbert (19/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), a debreceniek hátvédje jelentette a különbséget a két csapat között. Ő az első 20 percben 13 pontig jutott, a vendégek pedig 32-19-re vezettek szünetben. Térfélcsere után a vendégeknél előlépett Gáspár Mátyás (15 pont, 5 lepattanó), valamint Fekete Csongor (12 pont, 9 lepattanó), és elsősorban kettejük jóvoltából tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a DEAC. Hazai oldalon egyértelműen Kucsera Dániel (14 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) vált vezérré a második félidőben. A hajrában egy 8-2-es rohammal a KTE 6 pontra felzárkózott, de ennél már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.