Női Amatőr: Beindult a ZTE, Szegeden nyert az SzPA
31
2022
2022. január 31.  |  11:14
Két győzelmet aratott a héten a ZTE NKK a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában - az MTK-TFSE elleni rangadón aratott diadal igen értékes lehet a zalaiak számára. A Csata a győri, a MAFC pedig a szekszárdi fiatalokat győzte le simán. A legtöbb izgalmat a Diósgyőr-BEAC alsóházi rangadó hozta - ezen a végén 1 jó büntető döntött a vendégek javára. Több rangadót is játszottak a zöld csoportban. Az éllovas SzPA küzdelmes találkozót nyert meg Szegeden, a Törekvés pedig a Zsíros Akadémia otthonában diadalmaskodva megelőzte a tabellán legyőzött riválisát. Az eddigi sereghajtó Dávid Kornél KA több helyet ugrott előre azzal, hogy alsóházi rangadót nyert Kecskeméten.

BEAC Újbuda - Atomerőmű KSC Szekszárd II 59-69

Három negyed is abszolút szoros, kiegyenlített volt. A vendégek elsősorban a 15-8-ra megnyert második etapnak, Szücs Gréta (24/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) és Horváth Dóra (18 pont, 11 lepattanó) ponterős játékának, továbbá a 39-27-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően tudtak nyerni a Jármay Anna (12 pont, 4 lepattanó), Tóth Zille (10/3 pont), Bencsik Luca (10 pont,5  szerzett labda, 3 gólpassz) és Telek Noémi (10 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda) találataira támaszkodó BEAC fiatalok otthonában.

ZTE NKK - MTK-TFSE 67-55

A rangadó első negyede után 6 ponttal még az elsősorban Gróf Júlia (12/3 pont, 9 lepattanó) és Úr Boglárka (10/6 pont, 3 lepattanó) kosaraira alapozó vendég fővárosiak álltak jobban. A folytatásban azonban a Pap Regina (29 pont, 12 lepattanó, 5-5 blokk és szerzett labda, 51 VAL)-Frindt Nikolett (21/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Kovács Georgina (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz) trió vezetésével átvette a játék irányítását a hazai csapat. A második félidőre döntetlennel fordultak a felek, szünet után is a zalai együttes akarata érvényesült, amely végül 12 ponttal nyerte a rangadót.

ZTE NKK - Bajai NKK 92-68

Minden negyedet megnyerve aratott Gorjanácz Ágnes (33/15 pont, 18 lepatanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Pap R. (23 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Kovács G. (21/15 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) ponterős játékával sima, biztos győzelmet a ZTE az ellen a Baja ellen, amely elsősorban Hilcz Alexa (25/21 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Tamás Gréta (13 pont) és Pálfi Veronika (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda) révén csupán a második negyedben volt egyenrangú ellenfele a vendéglátó együttesnek.

Csata DSE - UNI-Győr SzESE 70-29

Az első negyedben még jól tartotta magát az elsősorban Baffy Fanni (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és szerzett labda), valamint Bánszegi Borbála (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) találataira támaszkodó vendég győri együttes. A második negyedtől nagy, helyenként nyomasztó fölénybe került a Csata csapata, amely Gyöngyösi Janka (22/12 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Strausz Edina (14 pont, 8 lepattanó, 7 eladott labda, 4 blokk) és Szörényi Laura (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével, a lepattanóharcot 57-36-ra megnyerve végül nagy különbségű, 41 pontos győzelmet aratott.

NKA Universitas PEAC II - DEAC 72-67

A szünetig megszerzett 11 pontos előnyének, valamint elsősorban Ilina Selcova (17/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Adenike Olawuyi (14 pont, 10 lepattanó, 7 eladott labda) és Nagy Réka (10/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) kosarainak köszönhetően győzte le a PEAC második csapata a Szabó Zita (19/9 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda)-Baczuk Virág (15/6 pont, 5 gólpassz)-Szabó Gréta (14/3 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett 3 eladott labda) trió vezette, nagyot, de talán későn hajrázó debrecenieket.

MAFC - Atomerőmű KSC Szekszárd II 88-67

A nyitó és a záró szakaszban jobban, pontosabban játszva győzte le Aradi Zsanett (26 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz), Hegyi Hanna (16 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), dr. Varga Barbara (13 pont - 17 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth Enikő (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Miháczi Diána (10 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda) kosaraira, no meg a 48-35-re megnyert lepattanózásra alapozva a MAFC a tartalékos, nagyrészt Horog Betta (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 10 eladott labda), Berekali Petra (15/3 pont, 5 eladott labda, 7 gólpassz) és Szücs Gréta (12 pont, 9 lepattanó) találataira támaszkodó szekszárdi fiatalokat.

Sportdarázs-SMAFC - Ajka 68-59

Sitku Zsuzsanna (25 pont, 7 lepattanó) és Bakó Patrícia (19/3 pont, 10 lepattanó) ponterős játékával az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le a soproni együttes a záró szakaszban a 20 pont fölötti hátrányát 10 alá "leküzdő" Ajka együttesét, amelyből Hidas Réka (19/12 pont) jutott 10 pont fölé.

DVTK U23 - BEAC Újbuda 73-74

Fordulatos, végig szoros alsóházi rangadót nyert meg Orosz Zsófia (19/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Katona Boglárka (17/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Juhász Angéla (11 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) eredményességére építve a végén Katona 1 jó büntetőjével a BEAC a nagyrészt Oláh Fruzsina (26/9 pont, 7 lepattanó) és Márkusz Lilla (17/3 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) ponterős játékában bízó diósgyőri fiatalok otthonában.

MTK-TFSE - Kanizsai Vadmacskák SE 85-55

Minden negyedet megnyerve úgy aratott két mezőnyből hibátlanul dobó játékosa, Herjeczki Patrícia (13/9 pont - 2/2 dupla, 3/3 tripla) és Kozma Lili (13 pont - 6/6 dupla), valamint Boros Dorka (12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével magabiztos, 30 pontos győzelmet az MTK-TFSE a Zsámár Panna (22/9 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Balogh Viktória (14/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) és Jurkó Noémi (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 7 eladott labda) kosaraira alapozó nagykanizsaiak ellen, hogy mind a 11 pályára lépő játékosa szerzett legalább 4 pontot.

SzPA-HSE - ELTE Fortis 61-52

A 15-6-ra megnyert első negyedre, valamint leginkább Balsay Rita (19 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) és Fabini Borbála (12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozva győzte le a vártnál valamivel nehezebben az éllovas SzPA az ELTE Fortis csapatát. A vendégek akár bravúrt is elérhettek volna, ha pontszerzésben akad segítője Nagyi Tímeának (17/3 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett, 8 eladott labda), ám a vendégektől rajta kívül más nem jutott nemhogy 10, de 7 pont fölé sem.

Tatai SE - Kiss Lenke KA 56-98

Minden negyedet megnyerve aratott sima győzelmet Tóth Fruzsina (21/9 pont, 7 szerzett labda), Ozsvárt Kata (18/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Soós Alexandra (14/12 pont, 3 lepattanó), Nagy Zsófia (14 pont, 6 lepattanó) és Básti Gabriella (10/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével a KLKA csapata a feladathoz és ellenfeléhez elsősorban Kurucz Réka (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Koncsár Eszter (12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Szabó Berta (9-9 pont és lepattanó) jóvoltából csupán a második etapban felnövő tatai együttes ellen.

Kecskeméti KC - Dávid Kornél KA 50-65

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva aratott Szőke Cintia (16/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Németh Enikő (13/6 pont, 4 szerzett labda) és Vas Beatrix (12/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira, no meg az 51-37-re megnyert lepattanózásra alapozva meglepő, de teljesen megérdemelt, magabiztos győzelmet Kecskeméten a sereghajtó fehérvári együttes. Hazai részről egyedül Bibok Liza (16 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda) jutott 10 pont fölé, s mivel nem nagyon akadt, aki felnőtt volna mellé hatékonyságban, alulmaradt csapata.

BKG Príma Akadémia - TFSE-MTK U23 41-75

Minden negyedet megnyerve győzött Szabó Evelin (22/9 pont, 2-2 blokk és gólpassz), Takács Emese (16/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) és Galli-Hirling Borbála (10 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes és jó játékára alapozva a címvédő vendég együttes. Hazai részről egyedül Levente Zsófia (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Szegedi KE - SzPA-HSE 53-58

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett rangadót nyert meg Somkuti Janka (14 pont, 5 lepattanó), Fabini Borbála (12 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Balsay Anna (10/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Balsay Rita (9 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével az éllovas SzPA a dobogóra hajtó, s ezúttal a Balatoni Zoé (14/3 pont, 7 lepattanó)-Perényi Lídia (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet)-Váradi Nóra (9/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) trió vezette szegediek otthonában.

Radobasket - Nyíregyházi Kosársuli 85-66

A nyitó és a záró szakaszban jobban, pontosabban játszva úgy győzte le közel 20 ponttal a Radobasket a Dobó Lilla (21/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 3 eladott labda, 2 blokk)-Lizák Kitti (12/12 pont)-Arad Zsófia (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette nyíregyháziakat, hogy kezdőötösének minden tagja, Schiroky Szonja (23/6 pont, 9 lepattanó), Göbölös Réka (16/12 pont, 13 lepattanó, 7 gólpassz), Kaluha-Guti Alexandra (16/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Budai Dorina (12/3 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz), valamint Kovács Laura (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) is kétszámjegyű pontot ért el.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Törekvés SE 66-78

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve tudott diadalmaskodni csapatként "több lábon állva" Egri Zsófia (13 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Darázsi Dóra (15/12 pont, 8 lepattanó) és Dobos Kira (10 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda) vezérletével a Törekvés a rangadón a főként Tatár Hanna (18/6 pont, 5 eladott labda) és Turi Eszter (16 pont, 12 lepattanó) ponterősségére építő Zsíros Akadémia otthonában.