U20: A Körmend az országos döntő kapujában
31
Jan
2022
2022. január 31.  |  08:00
Mindössze öt mérkőzést játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A Szolnok nagyon könnyedén verte az Albát a hét rangadóján, így egy komoly lépést tett az országos döntő felé - afelé az országos döntő felé, aminek a kapujában már ott áll a címvédő és továbbra is veretlen listavezető Egis Körmend. A Falco is nyert, a székesfehérváriak szolnoki veresége miatt pedig megnyílt az út a Kecskemét és a Kaposvár előtt.

20. forduló

Szolnoki Olajbányász U20 - Alba Fehérvár U20 88-53

A Kass Balázs húzta Alba csak az első negyedben tudott pariban lenni a Szolnokkal. A második felvonástól kezdve az történt a pályán, amit az Abraham Arabo (20 pont, 11 pattanó), Sebők András (17 pont, 6 gólpassz) és Gilszki Erik (10 pont, 6 pattanó, 9 gólpassz) vezette hazaiak akartak, akik nagy különbségű sikert arattak. Az Olajbányász nagy lépést tett az országos döntő felé, hiszen 18 lejátszott mérkőzés után csak 3 veresége van, az Alba viszont hetedjére kapott ki - a Kecskemét és a Kaposvár nem játszottak a hétvégén, de ezt nézve megelőzték a Székesfehérvárt.

Atomerőmű SE U20 - MVM-OSE Lions U20 84-64

A Pajor Dávid (26 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Arnold Botond (18 pont, 12 pattanó, 4 eladott labda), Géringer Gergő (15 pont, 8 pattanó) és Csizmadia Attila (10 pont) vezette ASE az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a maga javára, hiába kozmetikázott az utolsó negyedben az Ungvárai Zalán (17 pont, 8 pattanó), Vujity-Zsolnay Benjamin (9 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) és Szabadfi Márk (13 pont) fémjelezte oroszlányi együttes.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 91-50

A két páratlan negyedben intézte el magának a nagyon sima sikert a Sövegjártó Ábel György (18 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz), Horváth Natan (17 pont, 11 pattanó, 4 eladott labda), Horváth Ádám (11 pont, 6 pattanó) és Varga Gergő Detre (12 pont, 5 pattanó) húzta Falco. A ZTE legjobbja Csuti Kornél volt (17 pont, 4 eladott labda), de a zalaegerszegi gárda ezúttal nem tudott felnőni ellenfeléhez. A szombathelyiek 14-5-tel továbbra is a harmadik helyen állnak.

Egis Körmend U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 85-40

Az Andrich Clemens Habel (12 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Herczeg Kristóf (18 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 5 eladott labda), Hiezl Bálint (10 pont, 11 pattanó) és Dunai Zétény Péter (14 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) fémjelezte listavezető címvédő minden negyedben 10 ponton tartotta a Verba Szabolcs András (10-10 pont és pattanó) húzta Nyíregyházát, nagyon könnyedén nyert. A Körmend 19-0-val áll, így nagyon közel van ahhoz, hogy matematikailag is bebiztosítsa magát az országos döntőre - hét meccse van még hátra, és az ötödik helyen álló Kaposvárnak 6 veresége van.

PVSK-VEOLIA U20 - Sopron KC U20

Szoros első pár perc után a Hőgye Patrik (26 pont, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Hőgye Péter (14 pont, 9 pattanó) és Harka Szabolcs (16 pont) vezette pécsiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, és másfél negyedig mondhatni uralták a mérkőzést. A második felvonás második felében azonban teljesen megállt a hazai gárda, amit ki is használt a Schöll Richárd (32 pont, 19 pattanó), Csendes Péter (11 pont, 7 gólpassz) és Bőhm Ádám (13 pont, 7 pattanó) fémjelezte SKC. A vendégek ebben a periódusban megfordították a meccset, a második félidőben pedig már nem is adták ki a kezükből a vezetést.

A piros csoportban rangadót rendeztek szombaton a találkozó előtt második helyen álló MAFC U20 és a harmadik NKA Pécs U20 között, amelyet simán nyertek a mecsekaljaiak (108-75) - így a MAFC-nak három veresége van (13-3), de még mindig kettővel kevesebb, mint az őt követő Vasas-Óbuda párosnak. A csoportot továbbra is a Budapesti Honvéd SE U20 vezeti (16-1).

A zöld csoportban az első két helyen nincs változás, a SMAFC U20 15-0-val vezet a 14-1-gyel álló Újpest-MT U20 előtt. A harmadik helyen álló DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20 viszont kikapott Cegléden, így kezd kétesélyessé válni az országos döntőért vívott csata.