Férfi NB I B: Csak az NKA, a MEAFC és a Hódmezővásárhely győzött idegenben
26
2022
2022. január 26.  |  20:28
Nem termett túl sok babér a vendég csapatoknak a férfi másodosztály legutóbbi fordulójában. Bár volt több izgalmas, szoros összecsapás, a piros csoportban csupán egyetlen együttes, az NKA Pécs tudott nyerni vendégként - igaz e gárda városon belül, a PVSK fiataljainak otthonában diadalmaskodott. A Nagykőrös Óbudán, a TF-BP pedig Veszprémben tette szorossá a végjátékot, és a Honvéd is nagy izgalmak közepette győzte le a BKG csapatát. A zöld csoportban a Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli Győrben tudott nyerni, a MEAFC pedig az Elite otthonában folytatta menetelését. A csoport többi mérkőzésén többnyire sima hazai siker született.

Óbudai Kaszások - Nagykőrösi Sólymok KE 90-84

A szünetig megszerzett 14 pontos előnyére, valamint Sedin Karavdic (20/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Czura Attila (19 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Fekete Viktor (17/15 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Czirbus József (16 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) eredményes játékára építve köszönhetően győzte le az Óbuda az elsősorban Fehér Péter (17/6 pont), Mácsai Károly (16 pont, 7 lepattanó) és Lakosa Ákos (11/9 pont, 7 gólpassz) pontjaiban bízó, az utolsó pillanatig harcolva, küzdve, nagyot hajrázva a végeredményt szorossá tevő nagykőrösieket.

MAFC - Bajai Bácska FKE 112-78

Az első negyed hajrájáig tudta tartani a lépést a Baja a hazaiakkal. A nyitó etap végén bemutatott 13-2-es rohammal a MAFC megtörte ellenfele ellenállását, és ettől kezdve Tóth Péter (23/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Komma László (19 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz), Bordács Soma (17 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Lakits András (16/9 pont, 4 lepattanó), Pintér Dávid (14/12 pont) és Matejovics Máté (10/6 pont) vezérletével a harmadik negyed végéig nagy fölényben játszva simán győzött a szinte emberfelettit küzdő Jakab Péter (38/24 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Pongó Martin (32/21 pont, 4-4 lepattanó gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) ponterősségére építő bajai együttes ellen.

Vasas Akadémia - Salgótarjáni KSE 101-77

A szünetig megszerzett közel 40 pontos vezetésének, valamint nagyrészt Farkas Attila (31/27 pont, 3 eladott labda), Bagó Martin (22 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda, 2 blokk), valamint Medve Máté (19/15 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően verte simán a Vasas a szünet után Dragasevic Veljko (20/9 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Molnár Dániel (18/12 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Takács András (18/9 pont, 5 lepattanó) és Valentino Karanfilovski (10 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz) jóvoltából magára találó, s veresége mértékén valamit "kozmetikázó" Salgótarjánt.

Budapesti Honvéd SE - BKG Príma Akadémia 66-63

Némi pikantériát adott a találkozónak, hogy a két együttes pár nappal korábban a Hepp-kupa keretében is összecsapott - akkor a BKG pályaválasztása mellett 76-70-es Honvéd-siker született. A bajnokin az első három negyedből kettőt döntetlenre "adtak" a felek, a második etapot pedig 16-10-re nyerve éppen 6 egységnyi előnnyel várta a negyedik negyedet a Stefan Mijovics (16/9 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz)-Markovic Luka (16/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó)-Takács Dániel (13/9 pont, 3 gólpassz) trió vezette Honvéd. Ennek első felét azonban 18-6-ra nyerve fordított, és a negyedik negyed közepén 6 ponttal vezetett a nagyrészt Nagy Botond (27/15 pont - 31 mezőnykísérlet -, 8 eladott labda, 4 gólpassz), Nick Allen (12 pont, 11 lepattanó) és Reizer Roland (10 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó BKG. Erre a hajrában egy 14-2-es "ellencsapással" reagálva nem sokkal korábbi 6 pontos hátrányát ugyanekkora előnnyé alakította az éllovas Honvéd, és végül megnyerte az izgalmas, küzdelmes találkozót.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - TF-BP 97-95

Az első 17 hazai pontból 11-et "vállaló" Szabó Péter (29/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) vezetésével 17-5-tel indított a Veszprém, amely a második etap közepéig tartotta 10 pont körüli előnyét. Ekkor egy 11-0-t "repesztve" a Szabó, továbbá leginkább Tóth Norbert (26 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Dancsecs András (15/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Horváth Ákos (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő hazaiak 20 fölé hizlalták a különbséget, s 18 pontos előnnyel fordultak. A harmadik negyed nagy dobópárbajt hozott, amelynek végére 2-vel csökkent a hazai gárda előnye. A záró etapot aztán 9-0-lal indítva 10 ponton belülre került, és "vérszemet kapott" a vendég fővárosi gárda a tudat alatt talán kissé elkényelmesedő vendéglátókkal szemben. A folytatásban állandósult egy 5 és 10 pont közötti hazai vezetés. A végjátékban minden mindegy alapon beemelve pár triplát Tichov Dominik (24/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz), Szántó Dániel (21/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Simon Balázs (17/9 pont - 7/8 mezőnyből -, 3 lepattanó), Oroszi Bence (11/3 pont, 6 lepattanó) és Nagy Szabolcs (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) jóvoltából 2 pontra megközelítette vendéglátóját a TF-BP együttese, de egyenlíteni vagy fordítani nem tudott.

PVSK-Cargate - NKA Pécs 69-92

Azok után, hogy hét közben a két csapat Hepp-kupában rendezett találkozóját 16 pontos hátrányból hosszabbításra mentve a PVSK fiataljai nyerték, a bajnokin az első három negyedben fokozatosan egyre nagyobb és nagyobb fölénybe kerülve, a negyedik negyed előtt Scherer Bálint (21/9 pont, 7 lepattanó), Lados Erik (15/9 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Nemanja Djordjevics (13 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Meszlényi Róbert (11/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Rátvay Balázs (10 pont) vezérletével 30 pont fölötti előnyt szerezve  simán győzött az NKA a Meleg Gergő (21/3 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda)-Farkas Dániel (11/3 pont, 3 lepattanó)-Fülöp Zsombor (10/3 pont, 4 gólpassz)-Futó Balázs (10 pont, 3 lepattanó) kvartett vezetésével veresége mértékén a záró szakaszban "kozmetikázó" Vasutas fiatalok ellen.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 75-55

Minden negyedet megnyerve győzték le Tóth B. (17/3 pont, 3 lepattanó), Kiss Dávid (10 pont, 6 lepattanó) és Ivkovic Milán (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 9 gólpassz) kosaraira alapozva kerek 20 ponttal a kecskeméti fiatalok a borsodi együttest. A vendégektől egyedül Drahos Gábor (11 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

Ceglédi KE - Dunaharaszti MTK 99-55

A szünetig szerzett közel 40 pontos vezetésnek, Csaba György (24/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Mészáros Máté (18/12 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Dominik Herendic (14 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 13 gólpassz), Hajdu Márton (13/3 pont, 8 lepattanó) és Berkics Máté (12/3 pont, 3 lepattanó) eredményességének, no meg a 49-25-re megnyert lepattanóharcnak köszönhetően aratott fölényes győzelmet a Cegléd a Dunaharaszti ellen. A vendégektől csak Jordan Santiago (19/9 pont - 20 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 szerzett, 6 eladott labda) és Fekete Bálint (10/9 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) ért el kétszámjegyű pontot.

Elite Basket - MEAFC-Miskolc 61-84

Minden negyedet megnyerve, a második etapban nagy fölényben játszva, s 6 ponton tartva a Láncos Krisztián (22 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk)-Tóth András (14/12 pont) kettős vezette hazaiakat folytatta tovább Tóth Bence (13/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Szögi Ádám (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Sándor Bence (12/12 pont - 14 mezőnykísérlet) vezérletével sikersorozatát a MEAFC.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 79-87

A szoros nyitó etap után 4 ponttal még a hazaiak vezettek, ám ezt követően a vásárhelyiek átvették az irányítást és a vezetést, s a harmadik etap közepén 9 ponttal elléptek. Egy 6-0-lal a szakasz második felében ugyan szorossá tette a csatát a Geiger Bálint (23/9 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Berneczei László (14 pont, 6 lepattanó), Lógár Bence (13/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda) és Kámán Bálint (12/3 pont, 3 gólpassz) kosaraira alapozó Győr. A harmadik negyed végén és a negyedik elején azonban egy 11-0-t bemutatva 13 ponttal lépett el a Kosársuli, és innen már nem volt visszaút. A vendégek Varga Ákos (22/3 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Semin Burko (15 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Pavlovic Vuk (14 pont, 6 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Bálint Erik (11/6 pont), no meg a 47-34-re megnyert lepattanózás révén egészen a hajráig tartották 10 és 15 pont közötti előnyüket. A végén ugyan 10 ponton belülre kerültek a győriek, de nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót.

Békési SzSK - KTE-Duna Aszfalt U23 68-57

A 32-18-ra megnyert első negyednek, valamint elsősorban Danijel Krsztics (25/15 pont, 9 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Balog Gábor (19/9 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Cvijin Patrik (14/3 pont, 12 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) ponterős játékának, továbbá a 47-37-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le a Békés az Ivkovic Milán (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Kiss Dávid (12 pont, 11 lepattanó), Tóth B. (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Velkey Géza (10/3 pont, 3 lepattanó) eredményességére építő kecskeméti fiatalokat.

Újpest-MT - Atomerőmű KSE Bonyhád 106-71

A nyitó etap közepén egy 12-5-ös rohammal elléptek a mérkőzést gyakorlatilag 5 játékossal végig játszó, Baki Sándor (18 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Heimann Gergő (15/9 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Pajor Dávid (15/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Csizmadia Attila (14 pont, 11 lepattanó) találataira támaszkodó vendégek. A szakasz hajrájára magára talált az Újpest, amely egy 13-3-mal a negyed végén átvette a vezetést. A folytatásban a hazaiak Steve Rosemond (22/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Puszta Dávid (17/9 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Katona Bence (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Antoni Csanád (13/9 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Kelemen Balázs (13/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Varga Dániel (10 pont, 3 lepattanó) jóvoltából már egyértelműen kézben tartották a játék irányítását, fokozatosan növelték előnyüket, s végül sima, magabiztos győzelmet arattak.

SMAFC 1860 KA - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 99-77

Parádés 26-10-es 7 perccel indította az alsóházi rangadót a SMAFC, majd a harmadik negyed közepéig Bán Tibor (19/12 pont, 4 eladott labda), a dupla-duplával debütáló Jordan Madrid-Andrews (19 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Gerőcs Roland (15/3 pont, 5 lepattanó) ponterős játékával a Tiszaújváros kiegyenlítetté tette a játékot, a házigazda pedig tartotta 15 pont körüli előnyét. Ekkor egy 14-6-os bő három perccel 20 pont fölé növelte a különbséget a Csátaljay Barna (18/6 pont, 3 gólpassz)-Kovács Benedek (17 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)- Hajnal Kristóf (13/9 pont, 4 lepattanó)-Schöll Richárd (13 pont,6  lepattanó)-Hegedűs Dénes (10 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) "ötösfogat húzta" soproni együttes, amely ezzel eldöntötte a mérkőzést a maga javára.

DEAC U23 - Pénzügyőr SE 79-69

A fővárosiak az első percekben még tartották a lépést a debreceni fiatalokkal, a hazaiak azonban valósággal átrohanva a Pénzügyőr csapatán egy 15-2-es hat és fél perces rohamra, illetve Ságodi Róbert (19/6 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), Kovács Ákos (12 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Pollák Balázs (10/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Gáspár Mátyás (10/3 pont, 5 lepattanó) eredményességére építve 15 pontos előnyt szereztek a nyitó negyedben - majd a másodikban ezt megtartva megnyugtató előnnyel fordultak. Fordulás után azonban az első félidőben látotthoz képest egészen más felfogásban jött ki a pályára a Pénzügyőr, amely elsősorban Nemes Milán (18 pont, 4 lepattanó), Steier Bence (14/6 pont) és Horváth Barnabás (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet) jóvoltából a harmadik negyed közepén egy 14-3-as rohammal 4 pontra felzárkózott, ennél azonban nem tudott közelebb kerülni a vendéglátókhoz. A záró etap 8 pontos hazai vezetésről indult, s ebben állandósult a DEAC U23-as csapatának 5 és 10 pont közötti vezetése - végül egy "kerek tízessel" győztek a debreceniek.