Női Amatőr: A baranyai derbit a PINKK, a budait a Vasas nyerte meg
25
2022
2022. január 25.  |  10:23
Bár elmaradt néhány mérkőzés a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában, több összecsapást, köztük egy nagy rangadót, a budai "szomszédvárak" csatáját azért megrendeztek. Ezen küzdelmes mérkőzésen a szünetben még hátrányban lévő Vasas legyőzte az MTK-TFSE együttesét. A baranyai derbit biztosan nyerte a PINKK-PVSK a PEAC II ellen. A zöld csoportban színvonalas "akadémiai ütközetet" nyert meg a Zsíros Akadémia a Kiss Lenke KA otthonában, a Törekvés pedig izgalmas végjátékban múlta fölül a Radobasket együttesét.

NKA Universitas PEAC II - PINKK-PVSK U23 61-74

Az első három negyedben kézben tartva a baranyai derbit győztek Jáhni Zsófia (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 (!) blokk), Tenyér Zsófia (16/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 gólpassz), Vincze Nikolett (16/3 pont, 4 lepattanó) és Horváth Boglárka (15/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) eredményes játékával a PINKK fiataljai az elsősorban Laczkó Sára (17/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Adenike Olawuyi (15 pont, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Nagy Réka (10/6 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó PEAC II otthonában.

Vasas Akadémia II - MTK-TFSE 55-49

A várt nagy küzdelmet, valamint két ellentétes félidőt hozott a budai rangadó, amelynek szünetében még a leginkább Kenyeres Anett (8/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Úr Boglárka (7/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Boros Dorka (7 pont - 9 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) találataira támaszkodó MTK vezetett. A második félidőben a Vasas elsősorban Aho Tyra (18/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Radócz Fanni (11/3 pont, 11 lepattanó) és Van Rijs Jenny (11 pont) jóvoltából magához ragadta a játék irányítását, megfordította a találkozót, és annak ellenére is megnyerte a meccset, hogy az MTK-TFSE mind a 10 pályára lépő játékosa dobott pontot.

UNI-Győr SZESE - MAFC 59-74

A második negyed közepéig váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor egy 8-0-s rohamot bemutatva elléptek az Aradi Zsanett (16 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), dr. Varga Barbara (10 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Miháczi Diána (10 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Szeli Dorina (10 pont, 5 lepattanó) kosaraira, valamint Karlócai Julianna (6/6 pont - 7 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 7 szerzett labda, 6 gólpassz) mezőnymunkájára alapozó vendég fővárosiak, akik 4 pontos előnnyel fordulhattak. A második félidőt 8-2-vel kezdve 10 pontosra növelte előnyét a MAFC. Innen még 5 pontra visszajött a Rozmán Lilla (11/6 pont, 3 eladott labda)-Baffy Fanni (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Perl Zsófia (10/6 pont, 3 lepattanó) trió vezette vendéglátó győri együttes, a harmadik negyed azonban egy 6-0-s MAFC futással, s 11 pontos vendég vezetéssel zárult. A negyedik negyedben sokáig tartotta 10 pont körüli előnyét a MAFC - a hajrára a győriek belefáradtak ellenfelük üldözésébe, így végül 15 pontos MAFC-siker született.

Kecskeméti KC - Tatai SE 83-40

Minden negyedet megnyerve aratott Tózer-Nemes Boglárka (15/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), Bibok Liza (13 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Burján Bianka (11/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) és Hévizi Dóra (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) vezérletével fölényes győzelmet az alsóházi rangadón a Kecskemét a nagyrészt Horváth Dóra (13 pont, 15 lepattanó, 8 eladott labda, 2 blokk) és Morcz Viktória (10/3 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) találataira támaszkodó Tata ellen.

Nyíregyházi Kosársuli - BKG Príma Akadémia 88-43

Három negyedben is nyomasztó fölényben játszva aratott Dobó Lilla (20 pont, 7-7 lepattanó és szerzett, 5-5 gólpassz és eladott labda), Karakó Dorina (19 pont, 12 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Mátyás Eszter (15/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Karsai Zsóka (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) ponterős játékával sima, 45 pontos győzelmet a Nyíregyháza. A leginkább Kovács Virág (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) és Molnár Flóra (9/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó, gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) eredményességére építő vendég együttes csupán a harmadik negyedben tudott felnőni ellenfeléhez és a feladathoz.

Kiss Lenke KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 79-90

A tripla-duplától nem sokkal elmaradó Gallyas Andrea (26/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 10 gólpassz), valamint Turi Eszter (23 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Takács Dorina (17/6 pont, 4 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) és Tatár Hanna (10/3 pont, 6 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével szünetig 9 pontos előnyt szerzett az akadémiai rangadón a vendég kőbányai együttes. Szünet után alaposan feljavult a KLKA játéka, s a hazaiak a Keszte Sára (18 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Szabó Enikő (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 8 gólpassz)-Ozsvárt Kata (9/9 pont) trió tagjainak találataira támaszkodva a negyedik negyed elején 1 pontra megközelítették ellenfelüket. A felzárkózás azonban túl sokat kivett a KLKA játékosaiból - a vendégek egy 10-2-es rohammal elléptek, ezzel végleg lerázták magukról riválisukat, s megnyerték a színvonalas akadémiai ütközetet.

Dávid Kornél KA - Szegedi KE 40-60

Három negyedet megnyerve, a harmadik szakaszt pedig döntetlenre adva aratott Czintos Boglárka (23/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) és Váradi Nóra (19 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda) ponterős játékával biztos, 20 pontos győzelmet a Szeged. Hazai részről egyedül Dávid Mia (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) érte el a 10 pontot, Vas Beatrix 9 ponttal, valamint 5-5 lepattanóval és eladott labdával zárta a találkozót.

Törekvés SE - Radobasket 63-60

A kiegyenlített első félidő után a harmadik negyedet 19-9-re nyerve ellépett a Darázsi Dóra (18/9 pont - 20 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Dobos Kira (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Stelczer Virág (9/3 pont, 3 lepattanó) kosaraira alapozó Törekvés. A negyedik negyedben nagyon összekapta magát, és másfél perccel a befejezés előtt 1 pontra fölzárkózott a Schiroky Szonja (14/6 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Göbölös Réka (12/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Kaluha-Guti Alexandra (12/6 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Budai Dorina (11 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaiban, no meg az 57-45-re megnyert lepattanózásban bízó Radobasket, és volt labdája, lehetősége fordítani. A vendégek azonban nem tudtak élni ezzel az eséllyel, így végül a hazaiak örülhettek.