U20: A Kecskemét rangadót nyert az Alba ellen
23
2022
2022. január 23.  |  10:57
Mindössze 5 mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában, de ezen az ötön is történtek érdekességek. A legnagyobb téttel bíró összecsapást Kecskeméten vívták, ahol a hazaiak legyőzték az Albát, így mérleg alapján beérték ellenfelüket - ez és a Szedeák oroszlányi fellépése is hullámzó, szoros csatát hozott. A Falco kihasználta a székesfehérváriak botlását, és visszavette a harmadik helyet. Lássuk, mi történt az egyes találkozókon!

14. forduló

Pécsi VSK-VEOLIA U20 - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20   50-65

A szombathelyi együttes a két középső negyedére, illetve leginkább a Horváth Ádám (20 pont, 8 pattanó), Kovács Levente Hetény (8 pont, 7 gólpassz, 5-5 pattanó és szerzett labda), Horváth Natan (5 pont, 10 pattanó) trióra alapozva nagyobb izgalmak nélkül győzött a Hőgye Péter (12 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) húzta pécsiekkel szemben.

19. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Alba Fehérvár U20   77-71

Másfél negyedig szinte fej-fej mellett haladt a két együttes, majd a félidő végén lépett meg 7 ponttal a Tóth Patrik (13 pont, 12 pattanó), Ivkovic Milán (23 pont, 4 pattanó), Takács Erik (5 pont, 8 pattanó) és Velkey Géza (15 pont, 6 pattanó) fémjelezte vendéglátó. Az összecsapás előtt harmadik helyen álló Alba Kass Balázs (30 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz) és Juhász Levente (13 pont) vezetésével megfordította a mérkőzést, és a negyedik negyed felénél még vezetett is (67-68). A végjáték azonban egyértelműen a KTE-é volt, amely egy 10-3-mal zárta a meccset, és ezzel győzött.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Atomerőmű SE U20   93-62

Az első félidő még viszonylag szoros volt, itt még csak 5 pont volt a lemaradása a Géringer Gergő (18 pont, 6 pattanó) fémjelezte paksi gárdának. A fordulás után viszont egyértelműen az történt, amit a Makkos Dávid (22 pont, 15 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda), Szalay Domonkos (28 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Varga Huba (13 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) és Szűcs Valter (14 pont, 5 pattanó) vezette hazaiak akartak, akik végül nagyon sima sikert arattak.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Sopron KC U20   69-96

A hat játékossal felálló vendégek Csátaljay Péter (19 pont, 13 pattanó, 7 gólpassz), Szabó Dániel (28 pont, 9 pattanó), Schöll Richárd (19 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Csendes Péter (14 pont, 10 gólpassz) vezetésével mind a négy felvonás során jobban játszottak a Nyíregyházánál, így teljesen megérdemelt győzelmet szereztek. A hazaiak legjobbjai Csikós Botond (21 pont) és Végső Bálint (16 pont, 7 gólpassz) voltak.

MVM-OSE Lions U20 - SZEDEÁK U20

A pontgazdag első félidő során 8 pontos előnybe került a Szabadfi Márk (41 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda, 54 VAL), Czermann Máté (9 pont, 12 pattanó) és Vujity-Zsolnay Benjamin (10 pont, 5 pattanó) fémjelezte oroszlányi alakulat. A fordulás után másfél negyedig nagyon nem találta magát a vendéglátó, így a Szedeák Csornai Csaba (22 pont, 9 pattanó) és Bella Ádám (19 pont, 4 gólpassz) vezetésével előbb a harmadik negyed végére egyenlített (64-64), majd a 34. perc végére 10 pontos előnybe került (68-78). Itt úgy tűnt, be is húzza a találkozót a szegedi együttes, amely azonban ezen a ponton állt meg nagyon. Az OSE futott egy 13-0-t, és innen már nem is engedte ki kezéből a diadalt.