Férfi NB I B: Hosszabbításos óbudai siker Salgótarjánban
13
2022
2022. január 13.  |  19:20
Bár csupán két mérkőzést rendeztek szerdán a férfi másodosztályban, Salgótarjánban és Kecskeméten is volt izgalom bőven a hétközi összecsapásokon. A piros csoportban, Salgótarjánban szinte végig a hazaiak vezettek, volt már, hogy 10 ponttal is, ám végül hosszabbítás után alulmaradtak az Óbudai Kaszások elleni alsóházi rangadón. A zöld csoportban a kecskeméti fiatalok végig hátrányban játszottak a Bonyhád ellen - volt, hogy 10 pont fölöttiben -, ám egy huszáros hajrával a maguk javára fordították a találkozót.

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások  88-90 hosszabbítás után

Az első negyed hajrájában bemutatott 10-2-es rohamával ellépett ellenfelétől az alsóházi rangadón a Salgótarján, ám a félidő hajrájára a védekezésben feljavuló Kaszások együttese ledolgozta hátrányát. Az első 20 perc egy 6-2-es hazai rohammal és a vendéglátó 4 pontos vezetésével zárult. A harmadik negyed közepéig tartotta 5 pont körüli előnyét a két Molnár, Dániel (20/9 pont) és Marcell (18/6 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Charles Cooper (17 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz), továbbá az ismét dupla-duplával jelentkező Kuttor Gergő (12/6 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó hazai gárda, amelyet a szakasz közepén egy 6-0-lal 10-re növelt. Két triplával újra szorossá tették a mérkőzést a fővárosiak, ám ennek az etapnak a vége is a hazai csapaté volt, amely 9 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet.

Ennek közepéig tartotta 10 pont körüli előnyét a Salgótarján, ám ekkor egy 10-2-es rohammal rég nem látott közelségbe, 2 pontra zárkózott föl a Sedin Karavdic (25/9 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Fekete Viktor (24/18 pont, 3 gólpassz), Czirbus József (19/3 pont, 15 lepattanó) és Czura Attila (17/6 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 11 gólpassz) ponterős, jó játékára építő Kaszások csapata. Bő két perccel a vége előtt le is dolgozták hátrányukat a vendégek, s bő egy perccel a rendes játékidő letelte előtt egy triplával át is vették a vezetést. Egy hárompontossal a szinte végig vezető hazai csapat hosszabbításra mentette a találkozót, a ráadásban viszont Fekete két triplájának köszönhetően végül a vendégek kerekedtek felül.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Atomerőmű KSE Bonyhád 82-78

A Bonyhád egy 10-0-s három perccel indítva szinte "állva hagyta" a kecskeméti fiatalokat, akik a negyed második felében 7, a második szakaszt pedig 8-3-mal indítva 2 pontra jöttek föl. Erre azonban a szakasz közepén egy újabb 10-0-lal reagálva 12-vel lépett el a tolnai társulat. A félidő hajrájában 3 pontra felzárkóztak a hazaiak, de az első 20 perc bonyhádi triplával és 6 pontos vendég vezetéssel zárult. A második félidőt 8-3-mal kezdték, s ismét 10 pont fölötti előnyt szereztek a vendégek. Ezt követően állandósult egy 5 és 10 pont közötti bonyhádi vezetés, ám a negyed végén 4 pontra csökkentette hátrányát a Kecskemét.

A záró etap közepén 6 pont előnye volt a Pajor Dávid (29/18 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Szalai Milán (16/12 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Tömösváry Máté (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) ponterős játékában bízó vendég Bonyhádnak, ám ekkor egy 13-3-as rohammal fordítottak, és Kucsera Dániel (20/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Kiss Dávid (13 pont, 7 lepattanó), Lukács Döme (12/6 pont, 6 lepattanó), Tóth Balázs (12/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Botka Botond (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével megnyerték a találkozót a Kecskemét fiataljai.