Férfi NB I B: Egyetlen ponttal nyerte a forduló rangadóját a Jászberény az NKA otthonában
11
2022
2022. január 11.  |  15:18
A Honvéd a harmadik negyed második felében "robbantva" nyerte meg a MAFC elleni örökrangadót, a Jászberény pedig a forduló rangadóján 10 pontos hátrányból fordítva tudott minimális különbséggel nyerni az NKA otthonában az NB I B piros csoportjában. Ugyanitt egy védekezés nélküli, közel 250 pontot hozó mérkőzést nyert meg Nagykőrösön a Sólymok együttese úgy, hogy a bajai Jakab Péter 63 pontja még a szoros eredményhez is kevés volt a tartalékos vendégektől. A zöldben a legtöbb izgalmat a Tiszaújváros-Pénzügyőr alsóházi rangadó hozta, amelyet hosszabbítás után nyertek meg a vendégek, az Elite pedig bár szünetben 16-tal "ment", a negyedik negyed közepén 5 pontos hátrányba került a győriek ellen, de végül győzött.

Vasas Akadémia - Veszprémi Kosárlabda Kft. 56-53

A kosarakban finoman fogalmazva szegény, küzdelmes mérkőzés negyedik negyedének közepén még 17 ponttal vezetett az elsősorban Medve Máté (11/3 pont, 6 lepattanó) és Sólyom Botond (10 pont, 3 lepattanó) pontjaiban bízó, erősen tartalékos hazai gárda, amelyben mind a 9 pályára lépő kosaras szerzett pontot. A Veszprém óriási hajrába kezdett, az "emberfeletti" dupla-duplát elérő Tóth Norbert (20-20 pont és lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Horváth Ákos (10/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével az utolsó perc elején egy 16-2-es rohammal egyetlen triplányira felzárkózott, s volt is labdája az egyenlítéshez. Az a tripla azonban - mint ezen a találkozón oly' sok hárompontos kísérlet - kimaradt, így végül a Vasas örülhetett.

Budapesti Honvéd SE - MAFC 73-62

A pár évtizede örökrangadónak titulált összecsapás első félideje üldözőverseny jellegű volt. Szinte végig a vendégek vezettek - volt, hogy ellépett 5-6, sőt a félidő hajrájában 9 ponttal is a nagyrészt Bordács Soma (16 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Kovács Ádám (15/3 pont) és Tóth Péter (14/3 pont, - 17 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) pontjaiban bízó MAFC, de a Honvéd rendre felzárkózott, szünetre 3 pontra. Az üldözőverseny a harmadik negyed közepéig az addigi mederben folytatódott, ám a szakasz második felében egy 16-2-t "repesztve" nemcsak fordított, de el is lépett ellenfelétől a Simon Kristóf (26/18 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Tanoh András (15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Takács Dániel (10/6 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Stefan Mijovics (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) kvartett vezette éllovas Honvéd, amely 7 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek elején lendületben maradt az éllovas, amely egy 9-4-gyel 10 pont fölötti vezetésre tett szert. Nem tört meg a MAFC, amely egy 10-4-es "részhajrával" bő két és fél perccel a befejezés előtt 6 pontra zárkózott föl. Erre azonban két Takács-triplával és Simontól egy 2+1-es játékkal reagálva lezárta a mérkőzést, és tovább erősítette vezető pozícióját a Honvéd.

PVSK-Cargate - BKG Príma Akadémia 60-71

Ha szűken is, de az első két negyedet megnyerve 8 pontos előnyt szerzett szünetre Nagy Botond (25/21 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Buzás Bence (15 pont, 5 lepattanó), Nagy Benedek (11/9 pont, 9 gólpassz) és Nick Allen (11 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével a vendég BKG. A PVSK fiataljai a harmadik negyedben elsősorban a két Gergő, Goldring (16/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Meleg (16 pont, 4 lepattanó) jóvoltából a hajrájáig tartották a lépést ellenfelükkel, de a szakaszt egy 9-2-es rohammal zárva 14 pontos vezetésről várhatták a záró etapot a szigetszentmiklósiak. Ennek elején lendületben maradt, egy 10-4-gyel indítva 20 pontosra növelte előnyét a BKG, s ezzel eldöntötte a maga javára a találkozót. Az utolsó pillanatig küzdő hazaiak a hajrában tisztesre kozmetikázták vereségüket, de nem tudták szorossá tenni az összecsapást.

Nagykőrösi Sólymok KE - Bajai Bácska fKE 147-95

A Fehér Péter (29/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Lakosa Ákos (28/12 pont, 4 lepattanó, 8 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Molnár Bence (23/3 pont, 4 lepattanó), Mácsai Károly (18/3 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Mester Márk (13/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) ponterős játékára támaszkodó Nagykőrös a 46-18-ra megnyert első negyeddel eldöntötte a mérkőzést a maga javára. A második etaptól egy eszelős, védekezés nélküli dobópárbaj vette kezdetét, amelyben az erősen tartalékos, és nem ritkán eléggé egyemberes alakulat benyomását keltő Jakab Péter (63/21 pont, 12 lepattanó) vezette Baja - amelyben rajta kívül Szatmári Szabolcs (17/3 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) is 10 pont fölé jutott - időnként egyenrangú ellenfele tudott lenni a hazai gárdának.

TF-BP - Óbudai Kaszások 96-79

Remek kezdésének, a 28-14-re megnyert első negyedének, valamint Tichov Dominik (25/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Oroszi Bence (17/9 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett labda), Nagy Szabolcs (14/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Szántó Dániel (12/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 12 gólpassz), Tóth Kornél (11/3 pont, 3 lepattanó) és Magda Dávid (10/6 pont, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően győzte le a TF a Fekete Viktor (19/15 pont, 6 gólpassz)-Czura Attila (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Sedin Karavdic (16 pont, 8 lepattanó)-Czirbus József (13 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) kvartett vezette óbudai együttest.

Conoil Pápa KC - Salgótarjáni KSE 72-82

A szünetben döntetlenre álló alsóházi rangadót a negyedik negyed közepére felépített 15 pontos előnyére, valamint nagyrészt Molnár Marcell (24/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Dragasevic Veljko (18/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Kuttor Gergő (12 pont, 14 gólpassz) és Takács András (11-11 pont és lepattanó) kosaraira, no meg a 48-22-re "behúzott" pattanózásra alapozva nyerte meg a Salgótarján a nagyrészt Varga Balázs (19 pont, 4 lepattanó), Koma Dániel (17 pont) és Hódi Patrik (10/6 pont) találataira támaszkodó Pápa otthonában.

NKA Pécs - Jászberényi KSE 85-86

Két ellentétes félidőt és a várakozásnak megfelelően igen izgalmas végjátékot hozott a forduló rangadója, amelyen a harmadik helyen álló pécsi csapat fogadta a jászsági együttest. Szünetben még kerek 10 ponttal a Nemanja Djordjevics (21 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda)-Scherer Bálint (15/3 pont, 5 lepattanó)-Benke Krisztián (11/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) trió vezette hazai együttes állt jobban. Szünet után hazai hármassal indult a játék, ám erre egy 3 hárompontos kosarat magában foglaló 11-0-s rohammal reagálva szorossá tette a találkozót a Jászberény. Ettől kezdve gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladt a két együttes, a negyedik negyed előtt 1 ponttal az NKA vezetett, az utolsó percre fordulva pedig szintén. A végjáték azonban a jó napot kifogó Velkey János (35/21 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), valamint Rosic Uros (20/12 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Olasz Ádám (12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) eredményes játékára építő vendégeknek sikerült jobban, akik Velkey 4-ből 4, biztos kézzel értékesített büntetőjével a maguk javára fordították a rangadót.

Békési SzSK - Dunaharaszti MTK 80-56

Az irányítóját, talán nem túlzás, legjobbját, a légiós Jordan Santiagót nélkülöző Dunaharaszti ellen a nyitó etapban 10 pontos előnyre tett szert a Békés. A második negyedben rendezte sorait, s elsősorban Fekete Bálint (11/6 pont, 3 gólpassz), valamint Bocsárdi Gábor (10 pont, 5 lepattanó) révén a félidő hajrájában fordított a DMTK, de szünet előtt a hazaiak visszaszerezték a vezetést, s 2 pontos előnnyel tértek pihenőre. A második félidőt viharosan kezdték a Balog Gábor (30 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Danijel Krsztics (18/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Nemanja Acsimovics (14 pont, 10 lepattanó) és Cvijin Patrik (10/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó viharsarkiak, akik 19-4-es 6 percet "repesztve" indították a harmadik negyedet, s szünet után már sem a játék irányítását, sem pedig a vezetést nem kiadva kezükből végül simán győztek.

Újpest-MT - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 101-84

Szépen precízen, 5-5 ponttal nyerve az első két negyedet szerzett 10 pontos előnyt szünetre az Újpest. Picit "rontva a sormintán" a harmadik etapban 4 ponttal bizonyult jobbnak a Steve Rosemond (31/9 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz), Varga Dániel (16 pont, 5 lepattanó), Katona Bence (14 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Puszta Dávid (13/6 pont, 3 lepattanó) vezette vendéglátó a remek dobóformát kifogó Varga Zalán (26/18 pont - 6/9 tripla -, 4 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Bálint Erik (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Ákos (14/6 pont, 4 lepattanó) és a nagy mezőnymunkát végző Pavlovic Vuk (9-9 pont - 10 mezőnykísérlet -, és lepattanó, 7 gólpassz) révén szívósan küzdő vásárhelyiek ellen. A nagy dobópárbajt hozó záró etapban az újpestiek végig tartva 15 pont körüli előnyüket, összességében biztosan nyerték a találkozót.

SMAFC 1860 KA - MEAFC-Miskolc 74-88

Az első negyedben a találkozót remek dobóformával indító miskolciak valósággal állva hagyták az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő soproni együttest. A folytatásban a vendégek egységes csapatmunkával Pintér Dávid (16/12 pont, 4 lepattanó), Kozák Márton (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Lajsz Gergely (14/6 pont, 5 lepattanó), Orliczki Mátyás (14/3 pont, 4 lepattanó) és Csák Bence (13/9 pont, 3 lepattanó) révén végig tartották 10 és 15 pont közötti vezetésüket a Csátaljay Péter (18/3 pont, 11 lepattanó), Werner Viktor (17 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) Sitku Márton (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Csátaljay Barna (12/6 pont) pontjaiban bízó soproni együttes otthonában.

Ceglédi KE - DEAC U23 94-82

A debreceni fiatalok Pollák Balázs (23/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda), Neuwirth Bence (13/9 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Ságodi Róbert (13/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Czermann Patrik (12 pont, 5 lepattanó) és Fábián Szabolcs (10 pont) kosaraira alapozva a harmadik negyed hajrájáig tudták tartani a lépést az éllovas ceglédiekkel. Ekkor egy 15-3-as rohamot elővezetve 15 ponttal elléptek a Csaba György (24/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Dominik Herendic (22/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 7 gólpassz), Tóth Zoltán (19/18 pont, 3 lepattanó) és Kovács Bálint (15 pont, 9 lepattanó) eredményes játékában bízó hazaiak, akik 10 pontos vezetésről várhatták a negyedik negyedet. A DEAC U23-as együttese nem adta föl, hanem 11-3-mal indítva az etapot 2 pontra felzárkózott. A hajrá azonban a rutinosabb játékosok alkotta éllovas vendéglátó gárdáé volt, amely végül 12 ponttal nyerte a színvonalas találkozót.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Pénzügyőr SE 88-94 hosszabbítás után

A negyedik negyed közepén még 7 ponttal vezetett a Drahos Gábor (22/6 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz), Bán Tibor (21/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Asszú Áron (19 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Gerőcs Roland (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) eredményességére építő hazai gárda. Az utolsó 5 percet azonban 11-4-re nyerve hosszabbításra mentette a találkozót a Nemes Milán (26/9 pont, 4 lepattanó), Szálas Gábor (21/3 pont, 6 lepattanó), Kiss Lajos (14 pont, 16 lepattanó, 5 gólpassz) és Kovács Marcell (14 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) találataira, no meg az 50-34-re megnyert lepattanózásra, a 24 megszerzett támadólepattanóra támaszkodó Pénzügyőr, amely lélektani előnyben kezdve vezetett a ráadás elején, majd a közepén fordított a Tiszaújváros, ám a "túlóra" utolsó két percét 9-2-re nyerve a Pénzügyőr szerezte meg a győzelmet.

Elite Basket - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 78-76

A vendégek kezdtek jobban, ám a nyitó etap közepén egy 8-0-lal előbb a vezetést, majd a játék irányítását is átvette a hazai együttes, amely Jilling László (19/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Láncos Krisztián (19 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda), Somogyfoki Szabolcs (17/3 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda) és Spiriev Artemon (10/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével 16 pontos előnyre tett szert szünetig. A fordulás óriási fordulatot hozott: nagyon összekapták magukat, rendezték védekezésüket a Lógár Bence (17/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), Geiger Bálint (14/12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz), Bakon Csanád (13/9 pont, 3 szerzett labda) és Nagy Tamás (12/12 pont) kosaraira, továbbá Berneczei László (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda) mezőnymunkájára alapozó vendégek, akik nemhogy ledolgozták hátrányukat, hanem a negyedik negyed közepén 5 pontos előnyre tettek szert. A hajrára aztán újítani tudtak a hazaiak, "repesztettek" egy 14-2-t a fordításba belefáradó Győr ellenében, s bár a végére újra "feltámadtak" a vendégek, végül hazai siker született ezen a fordulatos találkozón.