Férfi NB I B: A piros csoport éllovasa egy, a zöldé két ponttal győzött az évnyitón
07
Jan
2022
2022. január 7.  |  17:50
Több helyszínen is óriási izgalmat hozott a naptári év első mérkőzése a férfi másodosztály idei első fordulójában. Ezt támasztja alá, hogy - visszavágva az őszi hazai vereségéért - a piros csoport éllovasa, a Honvéd Veszprémben 1, a zöld csoport listavezetője, a Cegléd pedig az alsóházban tanyázó Elite otthonában nyert szintén nagyon kis különbséggel, drámai végjátékban 2 ponttal. Az "évnyitó" meglepetése a zöld csoportban, Győrben született, ahol a hazaiak "elkapták" az Újpest csapatát.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - Budapesti Honvéd SE 78-79

A végig kiélezett, szoros rangadó szünetében 4 ponttal még a Dancsecs András (19/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda), Horváth Ákos (14/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Szabó Péter (14/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) és Tóth Norbert (11 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3-3 gólpassz és eladott labda) kosaraira alapozó hazaiak álltak jobban. Szünet után azonban átvette a játék irányítását és a vezetést is a Honvéd. A hajrában már 7 ponttal is vezetett a remek dobóformát kifogó Kovács Soma (31/21 pont - 7/8 tripla -, 12 lepattanó), valamint Takács Dániel (15/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz) és Tanoh András (14/6 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) hatékony, ponterős játékára építő listavezető. A vendéglátó veszprémi gárda nagy hajrába kezdett, s triplákkal 1 pontra felzárkózott, fordítani viszont nem tudott - így a Honvéd visszavágott a nyitó fordulóban, a fővárosban elszenvedett vereségért.

Bajai Bácska FKE - Jászberényi KSE 87-123

Nem a védekezésről szólt ez az összesen 210 pontot és nem kevesebb mint 27 hárompontos kosarat hozó találkozó, amelyet a páratlan negyedekben nyújtott lehengerlő támadójátékának, valamint a ponterőssége mellett nagy mezőnymunkát is végző Velkey János (28/18 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 9 gólpassz), Rosic Uros (21/15 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Homoki Donát (20/3 pont, 8 lepattanó), Miljan Rakics (16/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Olasz Ádám (16 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességének, no meg a 46-30-ra "behúzott" lepattanózásnak  köszönhetően nyert meg magabiztosan a Jászberény a Kucsora Csaba (37/18 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Jakab Péter (27/9 pont, 13 lepattanó)-Goldring József (16/9 pont, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) trió vezette Baja otthonában.

Vasas Akadémia - Conoil Pápa KC 77-52

A két, főleg mezőnyposztokon tartalékos csapat összecsapásának első negyedét 18-10-re még megnyerte az elsősorban Koma Dániel (14 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 blokk) és Murai Gábor (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó Pápa. A folytatásban azonban a hazai együttes magához ragadta a játék irányítását, és elsősorban a páros negyedekben nyújtott remek védekezésére, Medve Máté (16/9 pont, 8 lepattanó), Radics Gerzson (16 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Farkas Attila (11/9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 8 gólpassz) pontjaira, valamint a 48-31-re megnyert lepattanózásra alapozva biztosan győzött.

BKG Príma Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 85-77

"Százas" tempóban kezdték az évet és a mérkőzést a csapatok, 25-25-re álltak az első negyed után. A másodikat 8-2-vel kezdték, majd kiegyenlített játékot követően 5-0-lal zárva szünetre 9 pontos előnyt szereztek a nagyrészt Nagy Botond (31/15 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Nagy Benedek (13/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz) és Halász Ákos (10 pont, 3 szerzett labda) találataira támaszkodó hazaiak, akik a negyedik negyed közepéig tartották 10 pont körüli vezetésüket. Ekkor egy 7-0-lal 16 pontosra növelte előnyét a BKG, s bár a Nagykőrös Timkó Norbert (18 pont, 3 lepattanó), Lakosa Ákos (15 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Mester Márk (13/3 pont, 3 lepattanó) és Mácsai Károly (13 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezetésével az utolsó pillanatig küzdött-harcolt, s a hajrában 10 ponton belülre is került, de  nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.

TF-BP - NKA Pécs 67-95

Az első félidőben elsősorban hatékony védekezésük, valamint leginkább Bíró Levente (19/12 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Scherer Bálint (11/3 pont, 6 lepattanó) és Benke Krisztián (10/6 pont) eredményessége révén 24 ponton tartva a hazaiakat 15 pontos előnyre tettek szert a pécsi fiatalok. A második félidő nagy dobópárbajt hozott, amelyben a lepattanócsatát végül 52-31-re megnyerő pécsiek - akiknél mind a 12 pályára lépő játékos dobott pontot - tovább növelték előnyüket. A hazaiak Szántó Dániel (17/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 9 eladott labda, 11 gólpassz), Nagy Szabolcs (12/6 pont, 9 lepattanó) és Tichov Dominik (11/9 pont, 5-5 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) jóvoltából csak a negyedik negyedben tudtak felnőni a feladathoz és ellenfelükhöz.

MAFC - PVSK-Cargate 105-74

A Goldring Gergő (23/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz)-Meleg Gergő (23 pont, 12 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Erdei Ádám (14/12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) vezette pécsi vasutas fiatalok szünetig tartották a lépést a MAFC-cal. Térfélcsere után Bordács Soma (24 pont, 15 lepattanó), Csapai Péter (17 pont, 3 lepattanó), Kovács Ádám (15 pont, 5 gólpassz), Lakits András (14/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz) és Tóth Péter (12/6 pont, 5 gólpassz) eredményes, hatékony játéka révén fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe, s aratott végül magabiztos, 31 pontos győzelmet a fővárosi gárda.

Dunaharaszti MTK - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 80-65

7-0-lal kezdték a hazaiak a "Duna-Tisza" évnyitót, majd 14-13-ra feljöttek a borsodiak. Ezt követően szünetig nagyon egyoldalú lett a játék: a DMTK Csabay Ádám (18/12 pont, 5-5 lepattanó, és gólpassz, 4 eladott labda), Jordan Santiago (15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Fekete Bálint (14/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) és Joó Tamás (14/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményessége révén valósággal átrohant a Tiszaújváros csapatán, és 48-24-re vezetett félidőben. Térfélcsere után az első félidőben látotthoz képest egészen más felfogásban léptek pályára a borsodiak, akik egy 10-2-es bő három perccel indították a második félidőt. Ezt követően rendezte sorait a Dunaharaszti, s tartotta 15 és 20 pont közötti előnyét. Nem törtek meg a borsodiak, akik a záró etap első felét 14-3-ra nyerve nagyrészt Asszú Á. (20/3 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Drahos Gábor (14/3 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) és Kovács Zoltán (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) jóvoltából 10 ponton belülre kerültek. Az azonban, hogy 7 pontra csökkentette a szünetbeli 24 egységnyi hátrányát, a hajrára sokat kivett a vendégekből - a hazaiak újítani tudtak, s végül 15 ponttal nyertek.

DEAC U23 - Békési SzSK 89-63

A 27-7-re megnyert második negyedre, valamint Ságodi Róbert (21/15 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Neuwirth Bence (16/9 pont, 3 lepattanó), Pollák Balázs (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz), Fábián Szabolcs (11 pont, 4 lepattanó) és Ekenedilichukwu Udemezue (10/6 pont) eredményességére építve aratott magabiztos győzelmet a DEAC U23-as együttese a legeredményesebb játékosa, Danijel Krsztics hiányában Cvijin Patrik (20/3 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda), Vass Dominik (18/15 pont - 20 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Nemanja Acsimovics (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaiban bízó békési gárda ellen.

MEAFC-Miskolc - KTE-Duna Aszfalt U23 87-57

Minden negyedet megnyerve győzte le nagyon simán Tóth Bence (16/6 pont, 8 gólpassz), Csák Bence (11/9 pont, 3 lepattanó), Pintér Dávid (11/6 pont), Cseh György (10/3 pont) és Kozák Márton (10 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz) vezérletével a miskolci együttes az ezúttal erősen tartalékos összetételben pályára lépő, s a játékot kiegyenlíteni elsősorban Velkey Géza (14/6 pont, 4 lepattanó) és Takács Erik (11/3 pont, 5 lepattanó) jóvoltából csak a második negyedben képes kecskeméti fiatalokat.

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - SMAFC KA 1860 93-80

A 3. és a 8. perc között egy 14-2-es "száguldással elléptek ellenfelüktől a legeredményesebb játékosukat, a Veszprémbe igazoló Füzi Róbertet elveszítő, s amúgy is erősen tartalékos összetételben pályára lépő, nagyrészt Schöll Richárd (23/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Hajnal Kristóf (17/15 pont, 7 lepattanó), Csátaljay Barna (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Kovács Benedek (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 gólpassz) találataira támaszkodó vendég soproniak. A második etap azonban egyértelműen a Varga Ákos (23/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Varga Zalán (18/12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Pavlovic Vuk (15 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz)-Bálint Erik (13/9 pont, 4 lepattanó)-Borbáth Balázs (10/6 pont) "ötösfogat húzta" hazai gárdáé volt, amely egy 13-2-es négy perccel előbb fordított, majd a félidő végén egy 7-1-gyel 9 pontos előnyt szerzett szünetre. Térfélcsere után váltva estek a kosarak, majd a harmadik negyed közepén egy triplasorozattal, egy 9-2-vel megduplázva előnyét 14 ponttal elléptek a vendéglátó vásárhelyiek. Ezzel eldőlt a találkozó: a negyedik negyedben volt már 19 pontos előnye is a hazai gárdának. A hajrában a soproniak "kozmetikázták" valamit vereségük mértékén, de nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót.

Elite Basket - Ceglédi KE 74-76

Úgy két és fél perccel a befejezés előtt 6 ponttal még az újfent extrát játszó Láncos Krisztián (22 pont, 20 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), valamint Jilling László (14/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Hegedűs Attila (10 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz, 4 blokk) eredményes, hatékony játékára, illetve a hatalmas fölénnyel 60-36-ra megnyert lepattanózásra alapozó hazai együttes vezetett. A végjáték azonban a Tóth Zoltán (22/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Csaba György (20/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Dominik Herendic (19 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) ponterősségére hagyatkozó éllovas ceglédi csapaté volt, amely egy 9-0-lal fordított. A vendégek ha a vártnál jóval nehezebben is, de megnyerték a találkozót az alsóházban tanyázó, de újfent nagyot küzdő törökbálinti gárda otthonában. A triplákat is jobban dobta az Elite (9/31, 29%, ill. 3/22, 13.63%) - a Cegléd végül a jobb büntetőzéssel (9/17, 52.9%, ill. 30/36, 83.3%) nyert.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Újpest-MT 75-72

A végig kiélezett, szoros összecsapás hajrájában másfél perccel a befejezés előtt 1 ponttal még a Katona Bence (24/12 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Varga Dániel (25 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) ponterősségében bízó vendég Újpest vezetett. Ekkor azonban két triplát dobva fordított a Geiger Bálint (23/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Lógár Bence (15/3 pont, 10 lepattanó)-Berneczei László (14 pont, 10 lepattanó) trió vezette házigazda győri gárda. Az újpestiek még kiegyenlítettek, de az utolsó szó Lógár triplája formájában a vendéglátóké volt, akik így bravúros győzelemmel kezdték az új évet.

Pénzügyőr SE - Atomerőmű KSE Bonyhád 84-69

Három negyedet megnyerve, egyet - a másodikat - pedig döntetlenre adva győzte le Szálas Gábor (19/9 pont, 10 lepattanó), a tripla-dupla közelében járó Szekeres Ábel (16/9 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Nemes Milán (15/6 pont, 3 gólpassz) és Horváth Barnabás (12/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építő Pénzügyőr a Szalai Milán (19/6 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Baki Sándor (17/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Pajor Dávid (16/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Tömösváry Máté (11-11 pont - 16 mezőnykísérlet - és lepattanó) találataira támaszkodó Bonyhádot.