U20: A Falco nyerte az Alba elleni rangadót
31
Dec
2021
2021. december 31.  |  13:37
12 meccset játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az Egis Körmend továbbra is hibátlan, de az élmezőnyből a Szolnok és a Kaposvár is két-két sikert tudott felmutatni. Rendeztek egy rangadót is, ezen a Falco legyőzte az Albát. A Piros csoportban nagy a harc a Top3-ért, de a MAFC, a Honvéd és az NKA Pécs kezdenek elszakadni a többiektől. A Zöld csoportban pedig a SMAFC áll a legjobban a januári folytatás előtt.

1. forduló

Egis Körmend U20 - Zalakerámia ZTE KK U20   98-66

Másfél negyedig jól tartotta magát a Makkos Dávid (27 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) vezette ZTE a címvédő otthonában. Ezt követően viszont a Herczeg Kristóf (18 pont, 5 gólpassz), Andrich Clemens Habel (18 pont, 12 pattanó), Dunai Zétény Péter (18 pont) és Nagy Péter (14 pont) vezette listavezető akarata érvényesült, amely végül nagyon sima sikert aratott.

14. forduló

Alba Fehérvár U20 - Atomerőmű SE U20   69-54

Az első félidő rendkívül szorosan alakult, aztán a harmadik negyedben szakította le végleg magáról a Balsay Ádám (18 pont, 7 pattanó, 3 blokk), Kass Balázs (21 pont, 7 pattanó) és Góbi Marcell (12 pont, 9 pattanó) húzta Alba az ASE-t, és ezzel nyert is. Az Arnold Botond (14 pont, 14 pattanó, 3 blokk) és Pajor Dávid (15 pont, 13 pattanó, 5 gólpassz) fémjelezte paksiak csak ebben a harmadik felvonásban nem tudtak felnőni ellenfelükhöz, ez azonban a meccs szempontjából végzetes volt.

Kaposvári KK U20 - KTE-Duna Aszfalt U20   63-51

Az első negyed felétől kezdve hol kisebb, hol nagyobb előnyben volt a Paár Márk (28 pont, 13 pattanó, 6 gólpassz) és Puska Bence (11 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Kaposvár, amely ha nem is nagy arányban, de nagyobb izgalmak nélkül győzött. A Kecskemét legjobbja Takács Erik (12 pont, 11 pattanó) volt.

SZEDEÁK U20 - Szolnoki Olajbányász U20   68-84

Gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott az Abraham Arabo (21 pont, 14 pattanó) és Sebők András (12 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) húzta Szolnok Szegeden. A Szedeák Csornai Csaba (29 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Tráser Nándor Zoltán (10 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda) és Lőrincz Bálint (6 pont, 12 pattanó) vezetésével a második negyed elejéig tartotta magát, de a harmadik felvonásban nagy hátrányba került, és ott végleg eldőlt a találkozó sorsa.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   59-81

A Turán Simon (13 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) és Udemezue Ekenedilichukwu (15 pont, 11 pattanó) fémjelezte DEAC KA az első negyedben kialakította azt a különbséget, amit utána lényegében a meccs végéig tartott. A nyíregyháziaknál Papp László Bence (12 pont, 10 pattanó) és Kazsuk Botond (8 pont, 9 pattanó) voltak a leghasznosabbak.

15. forduló

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - Pécsi VSK-VEOLIA U20   100-56

Másfél negyedig szoros volt a mérkőzés, 10 perc után még vezetett is a Gróf Máté (16 pont, 6 pattanó) vezette pécsi együttes. Ezt követően azonban hengereltek a Czermann Patrik Ákos (20 pont, 8 pattanó), Gadus Bogdán Olivér (10 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 6 szerzett labda), Turán Simon (13 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Udemezue Ekenedilichikukwu (12 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) húzta hajdúságiak, akik kiütéses sikert arattak.

Egis Körmend U20 - MVM-OSE Lions U20   102-42

A meccs elejétől fogva egyoldalú volt a küzdelem, az Andrich Clemens Habel (17 pont, 10 pattanó), Kiss Mátyás (17 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) és Dunai Zétény Péter (20 pont, 4 pattanó) fémjelezte címvédő tükörsima győzelmet szerzett. Az oroszlányiaknál csak Ungvárai Zalán érte el a 10 pontot (10).

Sopron KC U20 - SZEDEÁK U20   73-75

Az elmúlt hét legszorosabb mérkőzésén jobban kezdett a Schöll Richárd (24 pont, 21 pattanó, 5 gólpassz), Tóth Dániel (5 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda, 13 gólpassz) és Lakatos Levente (10 pont, 5 pattanó) vezette Sopron. A középső két felvonásban fordított a Bella Ádám (21 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Sipos Márton (13 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Csornai Csaba (16 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda), Tráser Nándor Zoltán (9 pont, 11 pattanó) és Lőrincz Bálint (9 pont, 6 pattanó) fémjelezte Szedeák. A hazaiak a záró játékrészben visszavették a vezetést - 68-62-re is vezettek, és az utolsó előtti perc kezdetén is 73-69-et mutatott az eredményjelző. Bella és Sipos tripláira viszont nem érkezett válasz soproni oldalról, így győzött a Szedeák.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Alba Fehérvár U20   85-73

Az első percekben jobban kezdett a Kovács Levente Hetény (13 pont, 6 pattanó, 10 gólpassz), Németh Bálint Péter (17 pont, 4 pattanó) és Horváth Natan (9 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) húzta Falco. Az első negyed második felétől kezdve azonban egészen a negyedik negyed első feléig jobban álltak a vendégek, akiknél ezúttal is Kass Balázs (23 pont, 4 pattanó), Góbi Marcell (14 pont, 11 pattanó) és Balsay Ádám (19 pont, 10 pattanó) voltak a legjobbak. A meccs végén aztán nagyon megállt támadásban az Alba, a szombathelyi gárda pedig kihasználta a lehetőséget, és legyőzte egyik közvetlen riválisát.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20   83-54

17 ponttal nyerte a nyitó negyedet a Tóth Balázs (16 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Takács Erik (10 pont, 12 pattanó), Ivkovic Milán (16 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Tóth Barna (16 pont) vezette kecskeméti gárda. A leginkább Kazsuk Botondra (15 pont, 7 pattanó) építő Nyíregyháza nem adta fel, a harmadik negyed végén négy pontra közelítette ellenfelét. Itt azonban kifulladtak a vendégek, a hazaiak újra felpörögtek, és végül közel 30 ponttal nyertek.

Kaposvári KK U20 - Zalakerámia ZTE KK U20   87-63

A Paár Márk (36 pont, 14 pattanó), Hajduk Attila Dominik (20 pont, 6 pattanó) és Puska Bence (8-8 pont és pattanó, 9 gólpassz) vezette Kaposvár gyorsan kiépített előnyét szépen tartotta végig, folyamatosan növelni is tudta, így nagyobb izgalmak nélkül nyert. A ZTE legjobbja Makkos Dávid volt (17 pont, 6 pattanó, 9 szerzett labda).

Szolnoki Olajbányász U20 - Atomerőmű SE U20   90-63

Az első félidőben még szoros volt a találkozó, aztán az Abraham Arabo (13 pont, 10 pattanó), Sebők András (13 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz), Csornai Bence (20 pont, 4 gólpassz), Fodor Máté (8 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Alcser Dániel Balázs (14 pont) és Gilszki Erik (17 pont, 5 gólpassz) vezette Szolnok a harmadik felvonásban kisebb előnyt alakított ki magának, a végén pedig nagyon meglépett ellenfelétől. A Csizmadia Attila (18 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Géringer Gergő (15 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Pajor Dávid (22 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) fémjelezte ASE a végére elfáradt.

Egy mérkőzés híján 15 forduló ment le a 26-ból, így érdemes ránézni a tabellára. A címvédő Egis Körmend szinte biztosan ott lesz az idei nyolcasdöntőben is, hiszen 15-0-val, utcahosszal vezeti az A csoportot. A Szolnoknak (12-3) és a Falcónak (11-3) is van egy kis előnyük az üldözőkhöz képest, de nem akkora, amivel megnyugodhatnak. Az Alba Fehérvár (10-5) és a Kaposvár (10-5) jó esélyekkel pályáznak a Top4-re és ezzel az országos döntőre, de a KTE-Duna Aszfaltot (9-6) és a DEAC KA-t (8-7) sem lehet leírni - egyikük sincs messze az Albától, amely jelenleg a negyedik. A Sopronnak (7-8), a Pécsnek (6-8) és a Szedeáknak (6-9) már kellene más csapatok bukdácsolása is saját formajavulásuk mellett, hiszen 11 forduló van már csak hátra az alapszakaszból.

A Piros csoportban egy mérkőzést leszámítva féltávnál jár a társaság. A MAFC U20 és a Budapesti Honvéd U20 egyaránt 11-1-et tudnak felmutatni az "őszi szezont" követően - a MAFC Óbudán kapott ki egyetlen ponttal (81-80), míg a Honvédot a MAFC verte két egységgel (71-69). A harmadik, még országos döntőt érő helyen jelenleg az NKA Pécs U20 áll (10-2), amely a két előtte állótól kapott ki, de jó formában zárt december közepén, zsinórban 5 sikerrel mehetett el pihenni.

A negyedik az Óbudai Kaszások U20 (8-3), amely sokáig hibátlan volt, de utolsó négy meccséből hármat elveszített (Pécs, Honvéd, Vasas). Az óbudai gárdának van még egy elmaradt mérkőzése a Pápa ellen, de 13 hátralévő találkozójából mindössze négyszer léphet majd pályára hazai környezetben. Pozitív mérlege van még a Vasas Akadémia U20-nak (8-4), amely otthon kapott ki a MAFC-tól és a Pécstől, idegenben pedig a Honvéd mellett a Jászberény múlta felül.

Reálisan nézve ennek az öt csapatnak van esélye arra a három helyre, ami a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság nyolcasdöntőjét jelenti majd.

A Zöld csoportban mindenki lejátszotta első 11 mérkőzését, így pont az alapszakasz felénél járunk. A SMAFC U20 11-0-s, hibátlan mérleggel az első - a soproniakat az Újpest-MT U20 (10-1), illetve a DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20 (9-2) követik. A negyedik Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli U20-nak (7-4) van még pozitív mutatója, de mivel a Zöld csoportból csak egy csapat jut el az országos döntőre, így erre leginkább az első három helyezettnek van esélye.

A SMAFC idegenben is legyőzte a DMTK-Kőbányát (73-85), az Újpest ellen viszont még rendkívül érdekes lehet az összevetés, hiszen a két gárda soproni találkozóját mindössze 2 ponttal nyerték a hazaiak (67-65). Az Újpest és a DMTK összecsapásán 22 pontos újpesti siker született (75-53).