Női EK: Közel volt a továbbjutáshoz a PEAC
22
2021
2021. december 22.  |  20:37
Az Európa Kupa rájátszás 1. fordulójának visszavágóján az NKA Universitas PEAC hosszabbítást követően 74-71-es vereséget szenvedett a török Nesibe Aydin-tól és búcsúzott a sorozattól. A pécsiek hatalmas küzdelemben a rendes játékidőben ledolgozták az első meccsen összeszedett hárompontos hátrányukat. 68-65, összesítésben 136-136 állt az eredményjelzőn 40 perc játék után. A ráadásban a török gárda több erőt tudott mozgósítani, így végül 145-139 arányban megnyerték a párharcot.

Az első mérkőzésén Pécsett úgy szenvedett 71-68-as vereséget az NKA Universitas PEAC, hogy 16 pontos hátrányból állt fel. Az akkor megsérülő Chelsea Nelson játékára nem számíthatott Csirke Ferenc. A törököknél Katsiaryna Snytsina volt a nagy hiányzó. A Nesibe Aydin otthonában Ty Marshall és Szücs Réka találataival 4-0-s előnybe került a PEAC. A törökök ezt követően gyorsan egyenlítettek, majd a negyed közepén fej-fej mellett haladt a két csapat. 10-8-as hazai vezetés után Szücs Réka és Nikola Dudasova tripláival, illetve az extra formát mutató Kiss Virág villanásával 16-12-re fordítottak a pécsiek. A negyed hajrájában Wentzel Nóra szintén megvillant távolról, de a törökök is rendezték a sorokat és 22-22-nél egyenlítettek. A második szakasz elején három percig nem talált be a pécsi gárda, ez idő alatt azonban a törökök mindössze két pontot szereztek. 24-22 után Ty Marshall öt pontjával ragadta magához ismét a vezetést a PEAC.

A második negyed második felében úgy tudta tartani minimális vezetését a magyar csapat, hogy Nikola Dudasovát bokasérülés miatt le kellett cserélni és a félidőig már nem térhetett vissza. A pontokért Ty Marshall, Kiss Virág és Szücs Réka felelt. Csapatszinten az első 20 percben a 34 mezőnykísérletéből 16-ot értékesített a PEAC. Legalább ennyire fontos kiemelni, hogy az eladott labdák számát rendkívül alacsonyan tartották a mieink. Mindössze három szerepelt a statisztikai lapon. A félidőben végül 41-36-ra ment a PEAC. A harmadik negyedre visszatérhetett Nikola Dudasova. A nevéhez fűződött a magyar csapat első négy pontja, amivel 44-37-re módosult az állás. A folytatásban Kiss Virág és Szücs Réka is betalált, így 4-6 egység környékén állandósut a differencia. Ez azt jelentette, hogy összesítésben is továbbjutásra állt a PEAC.

A harmadik szakasz hajrájához közeledve felcsillant az esély nagyobb pécsi előnyre. Amikor Kiss Virág triplája, majd duplája célt ért, 56-45-nél kialakult az addigi legnagyobb differencia. A negyed hajrája a törököké volt. Kamile Nacickaite ízelítőt adott a klasszisából. Egymaga 7 pontot szerzett, amivel 59-54-re felhozta csapatát. A Nesibe Aydin felzárkózása ellenére a negyedik negyedre fordulva is a PEAC állt továbbjutásra és ez szinte végig így volt a rendes játékidőben. A negyedik szakaszt Ty Marshall duplája vezette fel, majd Szücs Réka triplája után 64-54-re módosult az állás. Hatalmas erőket mozgósított a PEAC és ez rengeteget kivett a játékosokból. Szücs triplája után a következő öt percben mezőnykosarat nem, mindössze két büntetőt jegyeztek a mieink. A törökök ezt kihasználva 66-62-re szépítettek.

A rendes játékidő végjátékában Kiss Virág duplájával 68-62-nél még reális esély mutatkozott a továbbjutást érő különbség kialakítására. Óriási izgalmak közepette az utolsó három percben Jessica Thomas három pontjával 68-65-re visszajött a Nesibe Aydin. Ez azt jelentette, hogy a visszavágó végén összesítésben 136-136 volt az állás. Jöhetett a hosszabbítás. Ennek kezdetén két találattal 69-68-ra fordítottak a hazaiak. A PEAC-ból ráadásul Szücs Réka kipontozódott. A hajrában a rivális tartotta összesítésben az előnyét. Végül a meccset 74-71-re, a párharcot 145-139-re nyerték a törökök. Ugyanakkor szűkös rotációval játszva hősies küzdelmet mutatott be a PEAC, melyért minden elismerést megérdemel.

NESIBE AYDIN - NKA UNIVERSITAS PEAC 74-71 hosszabbítás után (22-22, 14-19, 18-18, 11-9, 9-3)

Európa Kupa, rájátszás - 1. forduló, 2. mérkőzés
Ankara, Tobb-Etü TED Ankara Kolejliler Spor Salonu
Ferevski, Chrakowiecki, Nicolae (Rom)

Nesibe Aydin: Thomas 17, Nacickaite 16/6, Yildizhan 6, Eldas 8/3, Coates 21. Csere: Uygül, Duman, Coklar 6.

NKA Universitas PEAC: Kiss 23/3, Szücs 15/9, Marshall 11/3, Wentzel 6/6, Dudasova 11/6. Csere: Selcova 3/3, Brajkovic 2.

Továbbjutott a Nesibe Aydin 145-139-es összesítéssel.

Az Európa Kupa rájátszás 1. forduló 2. mérkőzésén a DVTK a nagy hajrája ellenére 76-69-es vereséget szenvedett a Zabiny Brnótól. A cseh gárda 137-126 arányban nyerte a párharcot és jutott a második fordulóba. A DVTK búcsúzott a nemzetközi porondtól az idei évadra.

Az első mérkőzésen Miskolcon 61-57 arányban maradt alul a DVTK a Zabiny Brnóval szemben. Ahhoz a találkozóhoz képest Cheridene Green játékára nem számíthatott Völgyi Péter. A brit válogatott center kiesésével jelentősen szűköltek a variációs lehetőségek a magyar csapatnál. Jól kezdett a DVTK, Milica Jovanovic és Kiss Angelika találataival három és fél perc alatt 6-2-es előnyre tett szert. A folytatásban felzárkóztak a hazaiak, de 10-6-nál és 14-11-nél is el tudott szakadni a DVTK. Maroknyi magyar szurkoló hangjától volt hangos ekkor a csarnok. Az első szakasz hajrája a hazaiaknak sikerült jobban, miután Bria Holmes öt pontjával 16-14-re fordítottak. A második negyed első két percében egyik fél sem talált be. Holmes büntetői törték meg ezt a kosárcsendet, majd Monika Grigalauskytė értékesített négy pontot. 22-16-nál már 10-0-s futásban voltak a csehek és Völgyi Péternek időt kellett kérnie. Ezt követően viszont triplát értékesítettek a hazaiak, amivel 25-16-ra szakadtak el.

A második szakaszban közel öt percet kellett várni az első magyar találatra. Ez Kiss Angelika nevéhez főződött. Itt 25-18-nál a hazaiak is beragadtak és több lehetősége nyílt a DVTK-nak szépíteni. Ezzel nem tudtak élni a mieink. A félidőig 15 pontig jutó Natalie Stoupalova állt a brnói gárda élére. A különbség 33-22-nél már a 10 egységet is elérte. Az utolsó percben azonban az ekkor 11. pontját szerző Kiss Angelika harcos játékával és Leslie Vorpahl triplájával igyekezett meccsben maradni a DVTK. Amikor pedig az amerikai irányító büntetői lezárták a félidőt, 35-28-ra visszajöttek a mieink. Összesítésben a nagyszünetben 96-85-re vezettek a csehek. Óriási kérdés volt, hogy a harmadik negyed első perceiben erről a lélektani 10 pontos különbségről merre indul el a párharc. Anna Jurcenkova és Keyona Hayes találatai vezették fel ezt a szakaszt, majd Aho Nina is betalált. Ekkor tehát még maradt ez a különbség, így nyílt volt a továbbjutás kérdése.

A döntő futást 40-32 után vitte be a Zabiny Brno. Egészen pontosan egy 11-2-es szériával 51-34-re szakadtak el a hazaiak. A csehek extra formáját jól mutatja, hogy a 15 mezőnykísérletükből 9 célt ért ebben a periódusban. A festékben óriási fölénybe kerültek a hazaiak, 16-5-re nyerték a lepattanócsatát a harmadik 10 percben. A DVTK rossz sorozatát Keyona Hayes két villanása szakította meg, de 58-38-nál már így is 20 pont volt a különbség. Ahogy teltek a percek és nőtt a differencia, egyre inkább csökkentek a továbbjutási esélyek. A harmadik etap végén 62-39 állt az eredményjelzőn. A záró szakasz elején 25 pontra ugrott a differencia. Az utolsó nyolc percbe 66-41-ről fordultak a csapatok. A DVTK tartását dicséri, hogy bár nem mutatkoztak reális továbbjutási esélyei, de egy pillanatra nem adta fel. Ez pedig a januári folytatásra erőt adhat Völgyi Péter együttesének. Keyona Hayes találataival kezdte meg a felzárkózást a magyar csapat. Az amerikai játékos egymaga 12 pontot ért el. Milica Jovanovic volt a felzárkózása másik vezére. Ebben a 10 percben 13 egységig jutott. Az utolsó két percbe érve 70-53 után 11-4-es futással 74-64-nél 10 pontra olvadt a hátrány. A végjátékban pedig sikerült még ez alá is bejönni, így 76-69-re maradt alul a DVTK. A párharcot 137-126-ra nyerte a Zabiny Brno és megérdemelten jutott tovább.

ZABINY BRNO - DVTK 76-69 (16-14, 19-14, 27-11, 14-30)