Férfi NB I B: A Honvéd és a Cegléd karácsonyozhat az élen
20
2021
2021. december 20.  |  13:30

Egy-egy kisebb meglepetés született a férfi másodosztály "évzáróján" a piros és a zöld csoportban egyaránt. Előbbiben a Nagykőrös biztos győzelme volt némiképp váratlan a MAFC ellen, s ez a siker ellenfele megelőzését jelentette a Sólymok gárdájának a bajnoki tabellán, amelyen az ezúttal a PVSK fiataljait legyőző Honvéd zárta az élen a 2021-es évet. A zöld csoportban ez a Ceglédnek sikerült. Ott a kisebb meglepetést a Bonyhád "szállította" a sokáig remekül menetelő, ám az év végére talán kissé elfáradó újonc Dunaharaszti elleni közel 20 pontos győzelmével

Piros csoport:

Conoil Pápa KC - Veszprémi Kosárlabda Kft 85-100

A két középső negyedben valamivel jobban, pontosabban játszva úgy nyerte meg a Veszprém a két közelmúltban edzőváltáson átesett gárda megyei rangadóját a Varga Balázs (21/9 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz), Koma Dániel (19/3 pont, 3 eladott labda), Németh András (18/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Erdei Márk (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére építő Pápa otthonában, hogy kezdő ötösének minden tagja - a remek dobóformát kifogó Szabó Péter (34/18 pont - 12/14 mezőnyből, 4/4 büntető - 3 szerzett labda, 4 gólpassz), a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Tóth Norbert (22 pont, 15 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 9 gólpassz), valamint Dancsecs András (10/15 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Horváth Ákos (13/9 pont, 4 lepattanó) és Glatz Soma (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) - kétszámjegyű ponttal járult hozzá a sikerhez, és mindössze hat emberrel játszotta végig a mérkőzést.

NKA Pécs - Salgótarjáni KSE 89-67

A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva Nemanja Djordjevics (23/15 pont, 9 lepattanó) és Benke Krisztián (21/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játékával úgy győzte le biztosan az NKA a Takács András (18/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Dragasevic Veljko (15/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Molnár Marcell (12 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz), és Nshimba Joel (10/3 pont, 3 lepattanó) kosaraira alapozó Salgótarjánt, hogy 11 játékosa is eredményes volt.

Óbudai Kaszások - Vasas Akadémia 69-86

Az első negyedet 6, a másodikat 7 ponttal nyerve szerzett szünetre 10 pont fölötti előnyt Radics Gerzson (17/6 pont), Bagó Martin (13 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz), Farkas Attila (12/6 pont), Medve Máté (11/6 pont, 3 szerzett labda) és Kelenföldi Domonkos (11 pont, 7 lepattanó) vezérletével a Vasas. A 3. negyedben Fekete Viktor (16/9 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz), Czura Attila (16 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Czirbus József (15 pont, 6 lepattanó) és Boinitzer Dávid (10 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett labda) jóvoltából ugyan 10-en belülre került a tartalékos hazai gárda, de a záró etapban újítani tudtak, s végül biztosan nyertek a vendégek.

Jászberényi KSE - BKG Príma Akadémia 79-66

Hiába adta Nagy Botond (31/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a légiósát, Nick Allent nélkülöző vendég gárda, a BKG-ból rajta kívül csak Halász Ákos (10 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda)  érte el a 10 pontot, így a szünetig szerzett 13 pontos előnyének, valamint Velkey János (20/15 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Olasz Ádám (16 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Meleg Károly (11/3 pont, 6 lepattanó) és Rosic Uros (10/3 pont) eredményességének, no meg a 42-31-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően a hazaiak diadalmaskodtak a rangadón.

TF-BP -Bajai Bácska FKE 99-94

Az első félidő abszolút fifty-fifty volt, tekintettel ara, hogy 50-50-es állással térhettek pihenőre a felek. A hazaiak végül a 29-19-re megnyert harmadik negyedre, továbbá jórészt Tichov Dominik (29/6 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda), Tóth Kornél (14 pont, 15 lepattanó, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 blokk), Oroszi Bence (13/3 pont, 5 lepattanó) és Szántó Dániel (10-10 pont és gólpassz, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) kosaraira, no meg az 51-36-ra megnyert lepattanózásra alapozva győzték le a Kucsora Csaba (30/12 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Jakab Péter (11 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játéka révén jól  küzdő, de továbbra is tartalékos bajai együttest.

Bp. Honvéd - PVSK Cargate 88-60

Az első negyedet 1 ponttal "elvitték" a Meleg Gergő (18 pont, 7 lepattanó)-Farkas Dániel (17/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Goldring Gergő (11 pont - 12 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette vendég PVSK-fiatalok, de a folytatásban "felpörgött" a listavezető Honvéd, amely Tanoh András (10/3 pont, 3 eladott labda), Kopácsi Ákos (15/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Tarján Izsák (13 pont, 6 lepattanó) vezérletével a két középső negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratát a pécsi együttesre több kulcsjátékosát nélkülözve is biztosan győzött.

Nagykőrösi Sólymok - MAFC 88-66

A remekül sikerült, 26-7-re megnyert harmadik negyednek, valamint nagyrészt Mester Márk (15/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Mácsai Károly (14/3 pont, 11 lepattanó), Timkó Norbert (11 pont, 3 lepattanó), Molnár Miklós (11/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Fehér Péter (11 pont, 3 eladott labda) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Nagykőrös azt a MAFC-ot, amelynek soraiból ezúttal  csupán két a padról beszálló játékosa, Misek Levente (15/9 pont) és Kovács Ádám (14/3 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Zöld csoport:

DEAC U23 - Atomerőmű KSC Bonyhád 81-66

Hullámzó játék mellett a csapategységre, azon belül pedig jórészt Baki Sándor (12 pont, 5 lepattanó), Pajor Dávid (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet - 4 eladott labda, 3 gólpassz), Tömösváry Máté (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 5 lepattanó), Karosi Gergely (10-10 pont - 12 mezőnykísérlet - és lepattanó), és Arnold Botond (10 pont, 8 lepattanó) eredményességére építő vendég bonyhádiak a negyedik negyed közepéig tartották a lépést a Pollák Balázs (28/12 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz)-Ságodi Róbert (18/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Neuwirth Bence (11/9 pont - 15 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette debreceni fiatalokkal. A hajrát a hazaiak bírták jobban, akik az utolsó öt percet 14-5-re nyerve végül 15 ponttal győztek.

KTE Duna Aszfalt U23 - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 81-58

A két középső negyedben egyértelmű fölényben játszva győzte le Kucsera Dániel (19 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) és Kiss Dávid (18 pont, 5 lepattanó) ponterős játékával biztosan a Kecskemét a Bálint Erik (13/3 pont, 3 eladott labda) és Semin Burko (12 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó Hódmezővásárhely csapatát.

DEAC U23 - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 88-58

Az első három negyedben egyértelmű fölényben játszva nyerték meg a két "szomszédvár" ütközetét Neuwirth Bence (26/12 pont, 6 lepattanó, Pollák Balázs (17/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Kurucz Ádám (11/9 pont) és Ságodi Róbert (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) vezérletével a debreceni fiatalok az Asszú Áron (18 pont, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Gerőcs Roland (13/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) kettős vezette, a feladathoz csupán a záró etapra felnövő Phoenix ellen.

Ceglédi KE - Békési SzSK 86-75

Félidőben meglepetésre 2 ponttal még a Danijel Krsztics (23/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), Balog Gábor (17/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Cvijin Patrik (12/6 pont, 7 lepattanó) és Viktor Okoh (10 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó vendég viharsarkiak álltak jobban, de szünet után a Cegléd elsősorban Dominik Herendic (19/3 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Rékasi Bojta Bendegúz  (14/6 pont, 4 lepattanó), Csákvári Csaba (13 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Tóth Zoltán (12/3 pont) és Mészáros Máté (10/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából átvette a játék irányítását, és érvényesítve a papírformát a maga javára fordította a találkozót.

MEAFC-Miskolc - Pénzügyőr SE 92-62

A 28-8-ra megnyert 3. negyednek és leginkább Kozák Márton (19 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Tóth Bence (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Csák Bence (11/9 pont, 5 lepattanó) kosarainak köszönhetően úgy aratott magabiztos győzelmet a miskolci gárda a Horváth Barnabás (19/9 pont, 3 gólpassz) és Nemes Milán (10 pont - 13 mezőnykísérlet) vezette Pénzügyőr csapata ellen, hogy 11 játékosa is eredményes volt.

Újpest MT - Elite Basket 90-55

A páros negyedekben nagy fölényben játszva verte Steve Rosemond (19/3 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Antóni Csanád (14/9 pont) és Katona Bence (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével simán az Újpest az elsősorban Láncos Krisztián (18/3 pont, 15 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Spiriev Artemon (11/3 pont, 3 eladott labda) találataira támaszkodó Elite csapatát.

SMAFC 1860 KA - Agrofeed Széchenyi Egyetem GyKC 100-91

A 8. percben 22-9-re vezettek a remekül kezdő vendégek, de a negyed hajrájában egy 10-0-lal feljött, a 2. szakasz közepén pedig az irányítás mellett a vezetést is átvette a Füzi Róbert (21/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Fazekas Csaba (16/12 pont, 5 lepattanó), Csátaljay Barna (15/6 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Sitku Márton (15 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Kovács Benedek (10 pont, 3 lepattanó) eredményességére építő SMAFC, amely 7 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A 2. félidőt 11-3-mal indítva gyorsan 15 pontosra hizlalta előnyét a soproni együttes. Ezt követően hatalmas dobópárbaj alakult ki, amelyben az egyik legjobbjukat, Kámán Bálintot nélkülöző győriek Geiger Bálint (22/9 pont, 5 lepattanó, 7-7 eladott labda és gólpassz), Lógár Bence (21/9 pont, 3 lepattanó), Nagy Tamás (15/9 pont. 3-3 lepattanó és szerzett labda), valamint Bakon Csanád (14/9 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) révén szórták a triplákat, de a soproni sikert nem tudták kétségessé tenni.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Dunaharaszti MTK 92-73

Az első negyedet még "kihúzta döntetlennel" a Jordan Santiago (18/3 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), Fekete Bálint (13 pont, 5 lepattanó), Bocsárdi Gábor (12/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Imolay Ákos (10 pont, 4 eladott labda) pontjaiban bízó, az egyik legjobbját Joó Tamást nélkülöző Dunaharaszti, de a második etaptól pontosabban, jobban játszott, és Baki Sándor (20 pont, 3 lepattanó), Szalai Milán (16/6 pont, 5 eladott labda), Tömösváry Máté (15/6 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), a tripla-duplát elérő Karosi Gergely ( 15 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 14 gólpassz) és Pajor Dávid (13/6 pont, 6 lepattanó) vezérletével biztosan győzött a hazai pályán játszó Bonyhád.