Férfi NB I B: Dráma Újbudán és Újpesten
13
2021
2021. december 13.  |  17:00

Bár szombaton csak két mérkőzést rendeztek a férfi másodosztály legutóbbi fordulójában, a legtöbb izgalmat messze ez a két összecsapás, a piros csoportban az Újbudán, a MAFC otthonában, valamint a zöldben az Újpesten rendezett találkozó hozta. A MAFC - Jászberény rangadót egy a végsőkig kiélezett végjátékban büntetőkkel fordította a maga javára a Jászberény. Újpesten a 4. negyed közepén még 10 pont fölötti előnye volt az éllovas Ceglédnek, és biztos győztesnek tűnt a vendég gárda, de a Megyeri Tigrisek együttese szédületes hajrával fordított és legyőzte a listavezetőt. A piros csoportban egy nagy meglepetés született: a TF-BP együttese Szigetszentmiklóson, a BKG otthonában tudott nyerni, az NKA csapata pedig a Vasas otthonában diadalmaskodott. A zöld csoportban izgalmas volt még az Elite-SMAFC alsóházi rangadó, amelyet egyetlen ponttal a hazai gárda nyert meg. Itt is született egy jókora meglepetés: az idegenben eddig nem igazán "vitézkedő" MEAFC egy káprázatos 3. negyeddel a bajnokság eddigi meglepetéscsapatának, a Dunaharasztinak az otthonában győzött

Piros csoport:

Salgótarjáni KSE - Bajai Bácska FKE 126-99

Kevés védekezést, látványos játékot, 225 pontot és összesen 30 sikeres triplát hozott az alsóházi rangadó, amelynek első negyedét még "elvitte" a Jakab Péter (35/18 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Kucsora Csaba (35/15 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Szatmári Szabolcs (12/12 pont, 6 lepattanó) kosaraira alapozó vendég Baja. A második szakasztól az amerikai hátvéddel erősítő hazai gárda előbb a játék irányítását, majd a nagyszünetre a vezetést is átvette, s végül a pazar zárónegyedének, valamint Dragasevic Veljko (31/18 pont, 4 gólpassz), Takács András (20 pont, 8 lepattanó), Charles Cooper (20 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), Molnár Dániel (17/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Molnár Marcell (13/3 pont, 6 gólpassz) eredményességének köszönhetően fölényes győzelmet aratott.

Veszprémi Kosárlabda Kft - Óbudai Kaszások 92-79

A főleg külső posztokon tartalékos vendégek kezdtek jobban, akik a nyitó etap közepére 9 pontos előnyt szereztek. Ezt követően a hazai gárda ragadta magához az irányítást, az első negyedben feljött, a másodikban fordított, a harmadik etap végére pedig 10 pont fölötti előnyt szerzett a jórészt Nebojsa Dukics (24/12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), az "eszelős" dupla-duplával jelentkező Tóth Norbert (20 pont, 21 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Szabó Péter (17/12 pont, 6 gólpassz) és Dancsecs András (11/9 pont) eredményességére építő veszprémi gárda. A Boinitzer Dávid (20/6 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) -Czura Attila (15/3 pont, 5 lepattanó. 3 eladott labda) -Czirbus József (14/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) -Mészáros Bence (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet) kvartett vezette óbudaiak azonban nem törtek meg, hanem a záró etap közepén egy 10-3-as futással 5 pontra feljöttek és izgalmassá tették a hajrát. Ezzel a felzárkózással azonban a vendégek ellőtték puskaporukat, s a végjátékban Dancsecs két triplájával a Veszprém bebiztosította győzelmét.

Conoil Pápa KC - Bp. Honvéd 63-81

Mindkét oldalon akadt meghatározó hiányzó. A küzdelmes, inkább a védekezésről szóló nyitó etap közepén két ponttal még a hazaiak vezettek, ám a szakasz második felében az éllovas Honvéd egy 7-0-lal fordított és ellépett. A fővárosiak a második etap elején lendületben maradtak, és azt egy 12-4-es négy perccel indítva 10 pont fölé növelték előnyüket. A szakasz közepén azonban erre egy 9-0-lal reagálva szorossá tették a találkozót a Sonyák Béla (18/3 pont, 3 eladott labda) és Varga Balázs (14 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játékára építő vendéglátók. A félidő hajrájában azonban újítani tudott a listavezető, amely egy 9-2-vel újra 10 fölötti előnyhöz jutott. A félidő pápai duplával és 9 pontos Honvéd vezetéssel zárult. A második félidő elején állandósult a leginkább Tanoh András (19 pont, 10 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Kopácsi Ákos (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Takács Dániel (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Kovács Soma (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet - 6-6 lepattanó és gólpassz) találataira támaszkodó Honvéd 10 pont körüli előnye, majd ez a szakasz közepén egy 7-1-es vendég rohamnak köszönhetően 16-ra nőtt. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a találkozó, állandósult a 15 pont körüli különbség, amely a 4. negyed közepén 20 fölé nőtt, és végül biztosan nyert a Honvéd.

Vasas Akadémia - NKA Pécs 79-83

Három és fél perc elteltével 12-3-ra vezettek a "repülőrajttal" indító vendégek, de egy 6-0-s "részhajrával" a nyitó negyed közepére szorossá tette az állást a kezdésnél "beragadó" hazai együttes. A Vasas a 2. negyed közepéig tartotta a lépést a pécsi fiatalokkal, ám ekkor a Nemanja Djordjevics (17/9 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda), Bíró Levente (16/3 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz), Meszlényi Róbert (10/6 pont) és Kocsis Zalán (10/3 pont, 5 lepattanó) pontjaiban bízó pécsi fiatalok egy 14-2-t "repesztettek", s ennek köszönhetően 12 pontos vezetéssel fordulhattak. A második félidőt egy 13-5-ös bő két és fél perccel indítva 4 pontra felzárkózott a Medve Máté (13/9 pont, 9 lepattanó) - Andrássy Géza (13 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Boros Márk (9/6 pont, 4 lepattanó)-Moravcsik Áron (9/3 pont, 6 lepattanó, 13 gólpassz) kvartett vezette Vasas. Egy időkéréssel rendezte sorait, majd egy 9-3-mal újra ellépett 10 ponttal az NKA, s 12 egységnyi előnyről várhatta a 4. negyedet. Ebben sokáig tartotta 10 pont körüli előnyét az NKA, sőt három és fél perccel a befejezés előtt 14-gyel "mentek" a vendégek. A Vasas azonban hatalmas hajrát indított, és egy 11-0-lal fél perccel a befejezés előtt 3 pontra megközelítette a vendégeket, fordítania azonban nem sikerült.

MAFC-Jászberényi KSE 74-75

A remek 26-17-es első negyedének, valamint nagyrészt a remek dobóformát kifogó Polgárdy Ádám (31/21 pont - 7/11 tripla - 3 eladott labda, 5 gólpassz), Lakits András (17/9 pont - 19 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Bordács Soma (13 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) eredményességének köszönhetően a 4. negyed előtt 3 ponttal még a vendéglátó MAFC vezetett a rangadón. A záró etap közepén ez 8 egységnyire nőtt, ám ekkor egy 10-0-lal fordítani tudott a Velkey János (19/12 pont, 11 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Olasz Ádám (13 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) és Miljan Rakics (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 3 eladott labda, 9 gólpassz) találataira és mezőnymunkájára támaszkodó Jászberény. A hajrában hiába parádézott 2 triplával és egy duplával Polgárdy, a Jászberénynek elsősorban végeredményt 3 büntetőből kettőt értékesítő Velkey révén mindenre volt válasza, így végül minimális különbségű vendégsiker született egy igazi, vérbeli rangadón.

BKG Príma Akadémia TF-BP 73-88

A döntetlennel végződő első szakasz után a vendégek Szántó Dániel (20 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz), Tichov Dominik (19/12 pont - 21 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 5 eladott labda), Oroszi Bence (16/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Nagy Szabolcs (10/6 pont, 8 lepattanó) és Tóth Kornél (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével, a lepattanózást 44-30-ra nyerve arattak meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a Nick Allen (19 pont, 7 lepattanó), Nagy Botond (17/9 pont - 21 mezőnykísérlet - 3 eladott labda, 5 gólpassz), Nagy Benedek (15/9 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda, 10 gólpassz) és Buzás Bence (12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) kosaraira alapozó BKG otthonában.

PVSK Cargate - Nagykőrösi Sólymok 93-101

A két középső negyedben nyújtott hatékony támadójátékának, a közel 50%-os (14/29, 48,3%) triplázásának, valamint Lakosa Ákos  (20/3 pont, 7 lepattanó, 10 eladott labda, 5 gólpassz), Molnár Miklós (17/12 pont, 6 gólpassz), Fehér Péter (17/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Mester Márk (15/9 pont, 6 lepattanó) és Rozs Máté (14/6 pont, 6 lepattanó) ponterős játékának, valamint a 41-31-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően tudott nyerni a Nagykőrös a nagyrészt a két Gergő, Goldring (28/9 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Meleg (24/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), valamint Farkas Dániel (13/9 pont, 3 lepattanó) és Armaghani Ármin (10 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó PVSK-fiatalok otthonában.

Zöld csoport:

Agrofeed Széchenyi Egyetem GyKC - KTE Duna Aszfalt U23 81-47

Az erősen tartalékos összetételben pályára lépő kecskeméti fiatalok - akik közül csak Tóth Balázs (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5 eladott labda) érte el a 10 pontot - csak a 3. negyedben tudtak felnőni a feladathoz, így a győriek elsősorban Lógár Bence (17 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) és Bakon Csanád (15/15 pont, 4 lepattanó) eredményes játéka révén magabiztos győzelmet arattak.

Elite Basket - SMAFC 1860 KA 83-82

10-4-gyel kezdett, s az első félidőben jobbára vezetett is az Elite, de a SMAFC próbált "tapadni" a hazai gárdára, s a félidő végén egy 7-0-lal ki is egyenlített. A 3. negyedben nem "eresztették" egymást a felek, a szakasz végén két ponttal a Füzi Róbert (28/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Csátaljay Barna (20/6 pont, 3 eladott labda) és Schöll Richárd (15 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játékára alapozó vendég soproniak álltak jobban. A 4. negyed első felét azonban nagyon "megnyomta" a nagyrészt Somogyfoki Szabolcs (19 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz), Láncos Krisztián (18 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Jilling László (15/12 pont - 16 mezőnykísérlet -  6 lepattanó, 5 gólpassz) és Tóth András (13/9 pont, 3 gólpassz) találataira támaszkodó  Elite, amely egy 13-3-as rohammal 8 pontos előnyt szerzett. A soproniak azonban nem adták föl, hanem fokozatosan csökkentve hátrányukat az utolsó percben egyenlítettek, sőt a maguk javára is fordították az állást. Az utolsó szó azonban a vendéglátóké volt, akik Tóth triplájával végül megnyerték az alsóházi rangadót.

Vásárhelyi Kosársuli - Pénzügyőr SE 69-63

Az első félidőben végig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két együttes, szünetben 3 ponttal a Horváth Barnabás (19/15 pont)-Nemes Milán (15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Szálas Gábor (11/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezette  vendég fővárosiak álltak jobban. Szünet után is szinte végig szoros volt a meccs, és 3. negyed után 2 ponttal a hazaiak vezettek, két perccel a befejezés előtt pedig döntetlenre álltak a felek. A végjáték a csapatként ellenfelénél talán "több lábon álló", Varga Zalán (15/9 pont, 3 lepattanó), Vladan Kovacsevics (12 pont, 5 lepattanó), Vejinovic Sasa (11/3 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Bálint Erik (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 5 lepattanó), valamint a tripla-dupla közelében járó Pavlovic Vuk (10-10 pont - 11 mezőnykísérlet - és lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz) kosaraira alapozó hazaiaknak sikerült jobban, akik egy 6-0-lal megnyerték a találkozót.

Dunaharaszti MTK - MEAFC-Miskolc 85-91

A 2. negyed közepéig, ha szűken is, de jobbára a vendég borsodiak vezettek. A 14. és a 17. perc között azonban egy 12-4-es rohamot bemutatva fordított, és szűk előnyt szerzett a tripla-duplától egyetlen pattanóval elmaradó Jordan Santiago (17 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 10 gólpassz), valamint Imolay Ákos (14/3 pont, 4 lepattanó), Csabay Ádám (11/6 pont, 3 gólpassz), Haris Róbert (10/9 pont) és Joó Tamás (10 pont) vezette Dunaharaszti, amely a félidő utolsó 2 percében ezt egy 9-0-lal "megfejelve" 10 pont fölötti vezetéssel mehetett pihenőre. A 2. félidő elején még váltva estek a kosarak, majd a vendég MEAFC, amelyből 7 játékos - Csák Bence (22/15 pont), Cseh György (12/3 pont, 4 lepattanó), Kozák Márton (12 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Orliczki Mátyás (11/3 pont), Pintér Dávid (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), és Ragályi Levente (10 pont, 7 lepattanó) - is kétszámjegyű pontot ért el - gyakorlatilag átrohanva a DMTK csapatán egy 32-6-os 8 percet "repesztett", és 14 pontos előnnyel várhatta a 4. negyedet. Ez döntőnek bizonyult, bár a záró etapban a hazaiak mindent megpróbáltak, s 10 ponton belülre kerültek, de már nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót.

Újpest MT - Ceglédi KE 84-80

Az éllovas vendégek a 4. negyed közepéig kézben tartottak az irányítást a forduló csúcsrangadóján, a 35. percben 13 ponttal vezetett a nagyrészt Csaba György (29/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Csákvári Csaba (15/3 pont, 6 lepattanó), valamint Dominik Herendic (9 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) eredményességére építő Cegléd. Ekkor azonban óriási hajrába kezdett a házigazda újpesti gárda, amely egységes csapatjátékkal, Steve Rosemond (18/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 8 gólpassz), Puszta Dávid (17// pont, 4 lepattanó), Antoni Csanád (15/9 pont), Pollák Árpád (11/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Katona Bence (11 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Varga Dániel (10 pont, 7 lepattanó) vezérletével egy szédületes, 21-4-es bő 5 perces tohammal a maguk javára fordították a rangadót.

Békési SzSK - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 74-57

A "lehengerlő" 28-11-re megnyert első negyednek, továbbá Vass Dominik (17/12 pont, 7 lepattanó), Balog Gábor (13/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Danijel Krsztics (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 7 lepattanó., 3 eladott labda, 11 gólpassz) és Olic Milos (10/3 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően győzte le a Békés az elsősorban Frikker Marcell (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Asszú Áron (13 pont - 15 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Zoltán (12/6 pont - 17 mezőnykísérlet) találataira támaszkodó Tiszaújvárost.