Női Amatőr: Soproni bravúr a PINKK otthonában
08
2021
2021. december 8.  |  15:30

Egyetlen meglepetés született a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában a gyakorlatilag múlt heti, de keddig "elnyúló" fordulóban: a Sportdarázs együttese izgalmas végjátékban nyerni tudott a PINKK fiataljainak otthonában. Színvonalas mérkőzésen verte a DEAC a Baját, az MTK-TF két biztos győzelmet, a Szekszárd II két vereséget könyvelhetett el. A ZTE "legyűrte" a szívósan küzdő MAFC-ot, a Vasasnak nem okozott gondot a Győr legyőzése, a Nagykanizsa pedig egy extra negyedet produkálva aratott sikert a BEAC otthonában. A zöld csoportban sokáig hátrányban volt, de a 4. negyedet "lehengerlően" kezdve nyert rangadót az éllovas SzPA csapata a Kiss Lenke KA otthonában. A Szeged simán verte a címvédő TF-MTK U23-as együttesét, az ELTE-Fortis fölényesen nyerte az alsóházi rangadót a Tata ellen. Kerek 20 ponttal győzött Kecskeméten a Nyíregyháza, a Radobasket a BKG, a Törekvés pedig a DKKA otthonában hozta a kötelezőt

MTK-TFSE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 72-50

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le elsősorban Gróf Júlia (16 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Boros Dorka (15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Úr Boglárka (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és eladott labda) kosaraira, valamint Baa Dominika (8 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva az MTK-TF a nagyrészt Szűcs Gréta (21/3 pont, 4 lepattanó) és Annamaria Pop (15/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) ponterősségére építő szekszárdi fiatalokat.

ZTE NKK - MAFC 66-53

A szünetig szerzett 10 pont fölötti vezetésének, valamint Kovács Georgina (20/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda), Gorjanácz Ágnes (12/6 pont - 19 mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Frindt Nikolett (11/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) eredményességének köszönhetően győzte le a ZTE az Aradi Zsanett (16 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) - Miháczi Diána (13/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) kettős vezette MAFC csapatát.

Vasas Akadémia - UNI Győr SzSE 86-38

Minden negyedet megnyerve győzte le Dúl Terka (15/15 pont - 16 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Radócz Fanni (12/6 pont, 8 lepattanó), Salamon Zsófia (12 pont, 4 lepattanó), Siklós Dorottya (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet) és Nagy Lili (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével 48 ponttal a Vasas a nagyrészt Perl Zsófia (12/9 pont, 6 eladott labda) és Chroméj Hajnalka (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 6 eladott labda) találataira támaszkodó győri együttest.

PINKK-PVSK U23 - Sportdarázs-SMAFC 64-65

Végig kiélezett, szoros, izgalmas csatát nyert meg a végén a mezőny legeredményesebb játékosa, Bakó Patrícia (30 pont, 7 lepattanó) kosarával az elsősorban az ő és Molnárová Anna-Laura (16 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda) eredményességére és a 47-35-re megnyert lepattanózásra építve a Sportdarázs a Jáhni Zsófia (18/3 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 2 blokk)-Borbás Panni (11 pont - 15 mezőnykísérlet)-Tenyér Zsófia (10/3 pont, 3-3 blokk és lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) trió vezette PINKK otthonában.

DEAC - Bajai NKK 86-76

Látványos, színvonalas, összesen 27 hárompontos kosarat hozó találkozót nyert meg az egyik legjobbját, Mezei Göttlinger Annát betegség miatt nélkülöző DEAC Szabó Zita (20/9 pont, 6 szerzett labda), Baczuk Virág (14/6 pont, 3 lepattanó), Szabó Gréta (13/3 pont, 10 lepattanó) és Ocsenás Flóra (10 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) kosaraira, valamint a 66-38-ra megnyert pattanózásra alapozva a magát Tamás Gréta (29/21 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda), Pálfi Veronika (24/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Hilcz Alexa (18/18 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játékával végig versenyben tartó bajai együttes ellen.

BEAC-Újbuda - Kanizsai Vadmacskák 57-64

A 24-6-ra megnyert 2. negyednek, no meg Jurkó Noémi (19/3 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Zsámár Panna (18/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) és Füredi Linda (15/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Nagykanizsa az eléggé egyemberes együttes benyomását keltő, a csapata pontjainak több mint a felét szerző Katona Boglárka (31/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette BEAC-ot.

DVTK U23 - MTK-TFSE 35-107

Végig nagy fölényben játszva aratott győzelmet a tripla-duplát elérő Baa Dominika (31 pont, 11-11 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda), valamint Gróf Júlia (21 pont, 8 lepattanó), Boros Dorka (17 pont, 7 lepattanó), és Burján Laura (10 pont, 5 lepattanó, 8 szerzett, 3 eladott labda) vezérletével az MTK-TF a diósgyőri fiatalok otthonában. A hazaiaktól egyedül Suhajda Vanda (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

NKA Universitas PEAC II - Atomerőmű KSC Szekszárd II 80-48

Az első 3 negyedben nyomasztó fölényben játszva győzte le Adenike Olawuyi (18 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Farkas Szonja (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Bojtár Boglárka (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Csényi Anna (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Ilina Selcova (10 pont - 16 mezőnylísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz. 3 szerzett labda) kosaraira alapozva a PEAC II a pontjai felét a záró etapban szerző, erősen tartalékos szekszárdi fiatalokat, akiktől egyedül Andi Hanna (20/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 13 eladott labda, 4 gólpassz, 2 blokk) jutott 10 pont fölé, Szűcs Gréta 9 pontot és 3 lepattanót szerzett.

Zöld csoport:

ELTE-Fortis - Tatai SE 80-25

Nagyon egyoldalú játékot hozott az alsóházi rangadó, a hazaiak elsősorban Mérész Petra (17/3 pont, 5 lepattanó), Horváth Patrícia (14/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Buzánczky Fanni (10-10 pont és lepattanó) jóvoltából végig nagy, sőt időnként nyomasztó fölényben játszva 25 ponton tartva a Tata csapatát arattak 55 pont különbségű győzelmet. A vendégek két legeredményesebb játékosa Koncsár Eszter (6 pont - 8 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Tóth Zsófia (6 pont, 5 lepattanó) volt.

Kecskeméti KC - Nyíregyházi Kosársuli 60-80

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását aratott egységes csapatmunkával, Lukács Panna (13/3 pont, 3 lepattanó), Karakó Dorina (13 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Dobó Lilla (10/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Mátyás Eszter (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Tóth Friderika (10 pont, 3 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet a lepattanózást 55-41-re nyerő Nyíregyháza a nagyrészt Hévizi Dóra (15/3 pont, 3 lepattanó), Burján Bianka (14 pont - 15 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Pettner Hanna (12/6 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó kecskeméti együttes otthonában.

Kiss Lenke KA - SzPA-HSE 64-71

Az egyetlen vereséggel a 4. helyen álló KLKA fogadta a veretlen éllovas SzPA együttesét. A rangadó elején a hazaiak 7-0-lal kezdve valósággal állva hagyták a listavezetőt. A 8. percben már 18-6-ra vezettek a házigazdák, ekkor kezdett magára találni a SzPA, amely a félidő végére 4 pontra zárkózott fel. A második félidőt egy 11-5-ös 4 perccel indítva 10 ponttal elhúzott a Szabó Enikő (18/15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz), Ozsvárt Kata (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet), Lajkó Dóra (9/3 pont, 3 lepattanó) és Nagy Andrea (9-9 pont - 11 mezőnykísérlet - és lepattanó) eredményességére építő KLKA csapata. A 3. negyed közepén egy érthető időkérés után egy 7-0-lal 3 pontra feljött az éllovas. Újra ellépett 7-tel a KLKA, de a negyed 5 vendég ponttal és 2 pontos hazai vezetéssel ért véget. A záró etap első felét egy 12-0-ra nyerve fordított és 10 ponttal és ellépett ellenfelétől a Balsay Anna (26 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) - Somkuti Janka (15 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) kettős vezette SzPA együttese, de egy 6-0-lal izgalmassá tette a hajrát a KLKA, de 4 pontnál már nem tudott közelebb kerülni a veretlenségét rangadóhoz méltó, nagy csatában megőrző éllovashoz. Érdekesség, hogy a triplákat a hazaiak (10/29, 34,5% ill. 2/13, 15,4%, a büntetőket viszont a vendégek 8/16, 50% ill. 25/33, 75,75%) dobták sokkal jobban.

Radobasket - BKG Príma Akadémia 90-47

Az első három negyedben egyértelműen kézben tartva az irányítást aratott Kaluha-Guti Alexandra (23/15 pont, 3 eladott labda, 11 gólpassz), Göbölös Réka (19/12 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) és Budai Dorina (18 pont, 13 lepattanó) ponterős játékával fölényes győzelmet a Radobasket a nagyrészt Kovács Virág (19/18 pont, 3 gólpassz) és Levente Zsófia (16 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) találataira támaszkodó BKG ellen.

Szegedi KE - TFSE-MTK U23 87-63

Minden negyedet megnyerve győzte le nagyon simán Czintos Boglárka (25/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Vér Violetta (15 pont, 6 lepattanó), Szabó Réka (12 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és a tripla-dupla közelében járó Váradi Nóra (8-8 pont és gólpassz, 11 lepattanó) vezérletével a Szeged a nagyrészt Takács Emese (17/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kelemen Barbara (15 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Galli-Hirling Borbála (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő címvédő együttest.

Törekvés SE - Dávid Kornél KA 85-61

A papírformának megfelelően végig kézben tartva az irányítást, minden negyedet megnyerve győzte le az Altmann Anna (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5 gólpassz)-Dobos Kira (14/3 pont, 5 gólpassz)-Egri Zsófia (13/3 pont, 11 lepattanó)-Sváb Gréta (10/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) kvartett vezette Törekvés a mezőny legeredmlényesebb játékosát Markó Vivien (21 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) személyében felvonultató DKKA csapatát, ám a vendég együttesből azonban egyedül ő jutott 10 pont fölé.