Férfi NB I B: Nincs már veretlen a férfi másodosztályban
01
2021
2021. december 1.  |  09:45
Sopronban született a legnagyobb meglepetés a férfi NB I B most befejeződött fordulójában: a zöld csoport alsóházban tanyázó SMAFC 20 pontos hátrányból fordítva tudta legyőzni az egész NB I B-s mezőny egyetlen veretlen együttesét, a Ceglédet. Jobban járt a Ceglédnél a jelenlegi első számú üldözője, a Dunaharaszti, amely 20 pont fölötti hátrányból fordított Győrben. Rangadót nyert az Újpest, amely a vártnál jóval nagyobb különbséggel múlta fölül a kecskeméti fiatalokat. A debreceni fiatalok békési vereségük után odahaza "legyűrték" a Vásárhelyi Kosársuli csapatát. Hosszú idő után nyert az Elite, amely alsóházi rangadón győzte le a Pénzügyőrt, s jó hetük volt a borsodi csapatoknak: Békésen nyert a MEAFC, a Tiszaújváros pedig küzdelmes mérkőzésen "gyűrte le" a Bonyhádot. A piros csoportban a Vasas remek védekezésével, 63 ponton tartva a BKG-t aratott bravúrgyőzelmet. A Honvédnak nem okozott gondot Óbudán diadalmaskodni, a Veszprém közel 120-as "tempóban" verte a Baját, s a MAFC-nak sem jelentett túl nagy nehézséget a Salgótarján legyőzése, a Jászberény pedig Nagykőrösön nyert simán. Ahogy a zöld csoportban a két borsodi, a pirosban a két baranyai "brigád" is sikeres fordulón van túl: az NKA Pápán, a PVSK-Cargate pedig a TF-BP ellen diadalmaskodott nagy csatában.

Vasas Akadémia - BKG Príma Akadémia 74-63

A küzdelmes találkozón három negyeden át "nem eresztették" egymást a felek. A záró etapot aztán egy 11-3-as 4 perccel indítva 10 pontos előnyt szerzett az egységes csapatjátékra, azon belül pedig elsősorban Kerkai Ákos (13/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Bagó Martin (13 pont, 10 lepattanó), Radics Gerzson (12 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Farkas Attila (11/9 pont) és Moravcsik Áron (10/9 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz) eredményességére építő Vasas. A hazaiak csapatként "több lábon állva" legyőzték a Nagy Botond (22/12 pont - 29 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) és Buzás Bence (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) személyében a mezőny két legeredményesebb játékosát a soraiban tudó BKG együttesét, mivel a vendégektől más nem jutott 10 pont fölé.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - Bajai Bácska FKE 118-79

Minden negyedet megnyerve úgy győzte le fölényesen, egységes csapatjátékkal a Jakab Péter (31/9 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Kucsora Csaba (20/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Nagy Dániel (20/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) ponterős játékára alapozó bajai gárdát a Veszprém, hogy nem kevesebb mint hat játékosa - Tóth Norbert (26 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Horváth Ákos (17/9 pont, 6 gólpassz), Dancsecs András (15/15 pont), Nebojsa Dukics (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó Péter (15/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Glatz Soma (15 pont, 4 gólpassz) - dobott legalább 15 pontot.

Conoil Pápa KC - NKA Pécs 90-95

Az első félidőben a játék irányítását kézben tartó vendégek Meszlényi Róbert (20/12 pont, 3 lepattanó), Nemanja Djordjevics (18/3 pont, 14 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Bíró Levente (12 pont, 4 gólpassz), Benke Kriszián (11/9 pont) és Rátvay Balázs (10 pont, 3 lepattanó) jóvoltából 10 pont fölötti előnyre tettek szert, amelyet meg is tartottak a kosarakban gazdag harmadik szakaszban. A negyedik negyedben megnyitotta a "hosszú hajrát" a Varga Balázs (24/3 pont, 6 lepattanó), Sonyák Béla (16/9 pont), Erdei Márk (15/9 pont), Németh András (14/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Hódi Patrik (11/9 pont) kosaraira alapozó Pápa, s a záró etap közepén 5 pontra feljött. Ez azonban a jelek szerint lehet, hogy túl sokat kivett a hazaiakból - a pécsi fiatalok egy 10-3-mal újra 10 pont fölé hizlalták előnyüket. Az utolsó pillanatig harcoló, küzdő Pápa a végén ismét visszajött 5 pontra, de fordítani nem volt esélye.

PVSK-Cargate - TF-BP 89-87

Az első negyedben remekül játszó fővárosiak a Tichov Dominik (31/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Csík Richárd (26/9 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Oroszi Bence (12/6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk)-Nagy Szabolcs (9/3 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) kvartett vezetésével, rendkívül hatékony támadójátékkal 17 pontos előnyt szereztek. A védekezésüket rendező PVSK-fiatalok azonban Farkas Dániel (25/9 pont, 8 lepattanó), Armaghani Ármin (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Goldring Gergő (14/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Popadic Miljan (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 8 gólpassz) vezérletével a második negyed első felében átrohantak a vendégeken. A hazaiak egy 23-2-vel fordítani tudtak, szünetben 1 ponttal mégis a TF-BP csapata állt jobban. Térfélcsere után gyakorlatilag a záró etap közepéig fej-fej mellett haladt a két gárda, majd előbb egy 7-0-lal elléptek, s győzteseknek tűntek a hazaiak. A fővárosi gárda nem tört meg, egy 11-4-es rohammal ledolgozta hátrányát, az utolsó szó azonban Armaghani duplájának köszönhetően a PVSK fiataljaié volt.

MAFC - Salgótarjáni KSE 93-66

A 34-12-re megnyert első szakasznak, továbbá nagyrészt Tóth Péter (25/12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Bordács Soma (20 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Csapai Péter (17 pont) és Polgárdy Ádám (10/3 pont, 5 lepattanó) kosarainak köszönhetően győzte le simán a MAFC az ellenfeléhez és a feladathoz Molnár Dániel (16/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Dragasevic Veljko (15/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Takács András (15 pont, 11 lepattanó) és Molnár Marcell (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) révén csupán a páros szakaszokban felnövő Salgótarjánt.

Óbudai Kaszások - Budapesti Honvéd SE 59-85

Egyik legjobbja, Markovic Luka nélkül is minden negyedet megnyerve tudott simán nyerni Stefan Mijovics (29/9 pont, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Kovács Soma (15/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Völgyi Marcell (14 pont, 6 lepattanó) és Tanoh András (10-10 pont és lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével a Honvéd a jórészt Boinitzer Dávid (19/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Fekete Viktor (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) és Czura Attila (12 pont, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) találataira támaszkodó, s főleg mezőnyposzton azért elég tartalékos óbudai együttes otthonában.

Nagykőrösi Sólymok KE - Jászberényi KSE 70-101

A páratlan negyedekben nyújtott hatékony támadójátékának, valamint Velkey János (26/9 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Olasz Ádám (24 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Miljan Rakics (12/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Meleg Károly (10/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) és Nagy Simon (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) eredményességének köszönhetően aratott fölényes győzelmet a Jászberény a Molnár Miklós (14/9 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda)-Timkó Norbert (12 pont, 4 lepattanó)-Molnár Bence (11 pont, 3 szerzett labda)-Mácsai Károly (10 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette Nagykőrös otthonában.

Békési SzSK - DEAC U23 59-54

Fordulatos, küzdelmes találkozót nyert meg elsősorban Danijel Krsztics (26/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Nemanja Acsimovics (13 pont, 4 lepattanó) eredményességére építve a 33. percben még 8 pontos hátrányban lévő, ám egy 20-7-es utolsó bő 7 percet produkáló Békés a jórészt Pollák Balázs (18/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Balázsi Soma (11/3 pont, 6 lepattanó) és Gáspár Mátyás (10 pont, 9 lepattanó) kosaraira alapozó debreceni fiatalok ellen.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Atomerőmű KSE Bonyhád 79-75

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében kerek 10 ponttal "ment" a Szalai Milán (18/12 pont, 4 lepattanó), Pajor Dávid (18/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Tömösváry Máté (16/3 pont, 8 lepattanó) és Gulyás Milán (14/9 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó Bonyhád. A Tiszaújváros Asszú Ádám (22/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Gerőcs Roland (17/9 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), Asszú Áron (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 blokk), Szabó Norbert (10/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), valamint Frikker Marcell (8/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 10 gólpassz) vezérletével már a harmadik negyedben ledolgozta hátrányát, a kiélezett záró szakaszban pedig 4 ponttal megnyerte a találkozót.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Dunaharaszti MTK 79-85

A 27. percben 22 ponttal, 65-43-ra vezetett, és biztos győztesnek tűnt a Geiger Bálint (29/15 pont, 4 lepattanó)-Kámán Bálint (16/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 eladott labda)-Lógár Bence (11/3 pont, 4 lepattanó) trió tagjainak találataira támaszkodó hazai gárda. A vendégektől eddig a pontig csak a tripla-dupla közelében járó Jordan Santiago (30/12 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 7 eladott labda) jelentett érdemi veszélyt a győri gyűrűre. A harmadik negyed hajrájától azonban "felnőtt" mellé Bocsárdi Gábor (17 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) és Joó Tamás (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) is, így egy 16-2-t "repesztve" a szakasz végére 10 ponton belülre került a Dunaharaszti együttese, amely lendületbe jött. A vendégek a záró etapot 10-1-gyel indítva átvették a vezetést, és elsősorban a harmadik negyed végén, illetve a negyedik felvonás elején bemutatott 26-3-nak köszönhetően meg is nyerték a találkozót.

Elite Basket - Pénzügyőr SE 93-84

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékával nyerte meg Láncos Krisztián (26 pont, 22 lepattanó, 6 eladott, 3 szerzett labda), Jilling László (23/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Somogyfoki Szabolcs (15 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Tóth András (14/12 pont, 4 lepattanó) vezérletével az alsóházi rangadót az Elite az elsősorban Horváth Barnabás (27/12 pont, 3 szerzett labda), dr. Franczva Ádám (12 pont, 8 lepattanó) és Kiss Lajos (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 5 gólpassz) révén nagyot hajrázó Pénzügyőrrel szemben.

Újpest-MT - KTE-Duna Aszfalt U23 84-47

Bár 11-4-gyel indítottak a kecskeméti fiatalok, erre egy 16-3-mal felelve, minden negyedet megnyerve, szünet után nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva győzte le az elsősorban Varga Dániel (22 pont, 5 lepattanó), Katona Bence (15 pont, 8 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Steve Rosemond (11/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Puszta Dávid (10/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Kelemen Balázs (10/3 pont, 4 lepattanó) eredményességére építve az Újpest a vártnál jóval könnyebben, simábban a fiatal kecskeméti együttest, amelyből egyedül Kucsera Dániel (14 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

Békési SzSK - MEAFC-Miskolc 65-72

Az első félidőben eléggé "magára hagyatottan" küzdött a csapata pontjainak több mint a felét (29-ből 17-et) szerző Danijel Krsztics (25/18 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), így a terheket jobban megosztó miskolci gárda 12 pontos előnyt szerzett szünetre. Térfélcsere után támadásban "megállt" a MEAFC, a hazai gárda viszont elkezdett csapatként kosárlabdázni. Balog Gábor (12 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Cvijin Patrik (9-9 pont és lepattanó) is "beszállt" a kosárszerzésbe, s a harmadik negyed végére fel is jött 1 pontra a Békés. A jelek szerint azonban a szünetbeli tetemes hátrány minimálisra csökkentése sokat kivett a viharsarkiakból. A záró etapot 9-0-lal indítva 10 ponttal megugrott a Pintér Dávid (15/6 pont, 7 lepattanó), Sándor Bence (11/6 pont), Orliczki Mátyás (10/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Kozák Márton (10 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz) kosaraira alapozó MEAFC. A hét közben már egy bajnokit lejátszó viharsarkiak megpróbálták újra "elővenni" a már nem egy esetben győzelmet eredményező viharos hajrájukat, ezúttal viszont 5 pontnál nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz.

SMAFC 1860 KA - Ceglédi KE 109-102

Az első negyedben szinte félidei eredményt "hoztak össze" a csapatok. 10 perc után úgy kerültek 1 híján 20 pontos hátrányba a soproniak, hogy 25 pontot szereztek, viszont a remek dobóformát kifogó Tóth Zoltán (27/27 pont, 3 szerzett labda), valamint Csaba György (23/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Micev Nikola (14 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Dominik Herendic (11/3 pont, 5 lepattanó, 11 gólpassz) és Csákvári Csaba (11 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) jóvoltából a Cegléd 44-et. A második negyed hajrájáig állandósult a 20 pont körüli ceglédi előny, majd a szakasz hajrájában egy 7-0-lal 10 közelébe küzdötte vissza magát a Füzi Róbert (30/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Sitku Márton (17/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz)-Hajnal Kristóf (16/12 pont, 3 eladott labda)-Kovács Benedek (16 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Papp Barna (10/9 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) "ötösfogat húzta" SMAFC. Szünet után állandósult a 10 és 15 pont közötti vendég vezetés, majd a harmadik negyed közepén egy Hajnal két triplájára épített 10-0-lal 3 pontra felzárkóztak a hazaiak. A negyed hajrájában egy 6-0-lal ismét "lélegzethez" jutott a CKE, amely 7 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Nem tört meg a SMAFC, amely egy szédületes, 15-6-os 4 percet produkálva átvette a vezetést. Egy újabb Tóth triplákra alapozott 11-4-gyel gyorsan visszafordította az állást a Cegléd, a végjáték azonban a Füzi-Sitku duó révén egy 12-0-s SMAFC rohamot hozott. A soproniak egy remek mérkőzésen, nagy hátrányból fordítva megfosztották veretlenségétől a ceglédi együttest.

DEAC U23 - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 76-70

A vendég vásárhelyiek kezdtek jobban, s a nyitó etap közepén 17-11-re elléptek, ám a szakasz második felében egy 10-1-gyel fordítottak a debreceni fiatalok. A második negyed közepén aztán egy 12-2-es rohammal 10 pont fölé növelték előnyüket a Kovács Ákos (20 pont, 6 lepattanó), Neuwirth Bence (14/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Ságodi Róbert (11/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) vezérelte hazaiak, akik megnyugtató, 16 pontos vezetéssel fordulhattak. A második félidőt 8-0-lal indítva gyorsan megfelezte hátrányát a Hódmezővásárhely, sőt tovább zárkózott, és elsősorban Varga Ákos (24/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Pavlovic Vuk (17 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Varga Zalán (11/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából, egy 17-5-ös hat és fél perces rohamot kivágva 4 pontra közelítette meg a hazaiakat. A szakasz hajrájában újítottak a DEAC fiataljai, s 7 pontos előnnyel várhatták a negyedik negyedet. Nem tört meg a vendég együttes, amely a negyedik etapot egy 10-2-es futással kezdve átvette a vezetést. Erre egy 7-0-lal reagálva fordított, s 6 ponttal ellépett a DEAC U23-as gárdája. A hajrában még 1 pontra feljött a Vásárhelyi Kosársuli, de a végjátékban pontosabb, s ekkor aránylag jól büntetőző hazaiak megnyerték a találkozót.