U20: Továbbra is hibátlan a Körmend, zsinórban hat győzelemnél jár a Falco
14
2021
2021. november 14.  |  19:00
Hét mérkőzést játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A címvédő Egis Körmend U20 még mindig 100%-os, miután a Szolnok elleni rangadót is megnyerte. A Falcónak nem okozott gondot az ASE, a Kaposvár viszont kikapott az Albától. Lássuk, mi történt a héten!

10. forduló

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - MVM-OSE Lions U20 81-76 (25-23, 18-19, 21-13, 17-21)

Az első félidőben fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladt a Szabadfi Márk (33 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) és Vujity-Zsolnay Benjamin (21 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda) vezette oroszlányi alakulat, illetve a hazai alakulat. A Verba Szabolcs András (17 pont, 18 pattanó), Csikós Botond (20 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) és Papp László Bence (10 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte nyíregyházi gárda a harmadik negyed első felében vette át az irányítást, és bár a vendégek a végjátékban megpróbáltak még fordítani, nem sikerült nekik.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Atomerőmű SE U20 93-66 (24-27, 24-14, 26-12, 19-13)

Másfél negyed után még vezetett az Arnold Botond (24 pont, 7 pattanó) húzta Atomerőmű SE Szombathelyen. Ezt követően azonban hatalmas különbség volt a Kovács Levente Hetény (16 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz, 5 eladott labda), Horváth Ádám (12 pont, 7 pattanó), Németh Bálint Péter (15 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Horváth Natan (11-11 pont és pattanó) és Sövegjártó Ábel György (10 pont, 8 pattanó) vezette Falco U20 javára, amely végül sima sikert aratott.

Kaposvári KK U20 - Alba Fehérvár U20 71-82 (19-19, 7-19, 25-23, 20-21)

Az első negyedben még nagyrészt a Paár Márkot továbbra is nélkülöző, Győr Bálint Gergely (26 pont, 4 pattanó) és Hajduk Attila Dominik (20 pont, 11 pattanó) fémjelezte hazaiak álltak jobban. A második felvonástól kezdve azonban végig a Balsay Ádám (29 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda), Kass Balázs (24 pont, 4 szerzett labda) és Góbi Marcell (9 pont, 10 pattanó) vezette Alba vezetett, és végül nagyobb izgalmak nélkül tudott győzni Kaposváron.

DEAC KA U20 - Szedeák U20 83-72 (18-11, 23-20, 13-17, 29-24)

A Kiss Kolos (19 pont, 13 pattanó, 6 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Czermann Patrik Ákos (17 pont, 6 pattanó), Szívós Patrik (9 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Varga Boldizsár (8 pont, 9 pattanó) húzta Debrecen egyetlen másodpercig sem volt hátrányban, megérdemelt győzelmet aratott. A Szedeák leginkább Sajgó Lajos Fülöp (17 pont, 5 pattanó) és Tráser Nándor Zoltán (9 pont, 11 pattanó) révén az első negyedben egyenlített, a negyedik negyed elején pedig megközelítette ellenfelét, de többre nem futotta erejéből.

Egis Körmend U20 - Szolnoki Olajbányász U20 92-84 (31-17, 20-22, 20-25, 21-20)

A DEAC-hoz hasonlóan a Körmend sem volt hátrányban ebben a fordulóban: Herczeg Kristóf (21 pont, 5 gólpassz), Kiss Mátyás (24 pont, 5 gólpassz), Dunai Zétény Péter (18 pont, 7 pattanó) és Takács Kristóf (16 pont) vezetésével továbbra is hibátlan maradt a címvédő. Az Abraham Arabo (25 pont, 11 pattanó), Sebők András (8 pont, 4 pattanó, 11 gólpassz, 4 eladott labda), Csornai Bence (15 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz, 5 eladott labda) és Szanyi Bence (15 pont, 6 gólpassz) húzta szolnokiak mindent megpróbáltak, vissza is jöttek a meccsbe, de fordítani nem tudtak.

Zalakerámia ZTE KK U20 - PVSK-VEOLIA U20 78-72 (20-16, 24-14, 17-22, 17-20)

A Szalay Domonkos (20 pont, 15 pattanó), Varga Huba (22 pont, 5 pattanó), Szűcs Valter (10 pont) és Makkos Dávid (11 pont) fémjelezte ZTE az első félidőben eldöntötte a maga javára a találkozó sorsát. Nagy hajrába kezdett ugyan a Goldring Gergő (24 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette Pécs, de hiába jött fel 4 pontra, így is kikapott.

Sopron KC U20 - KTE-Duna Aszfalt U20

Három negyed után még egálra állt a Schöll Richárd (24 pont, 12 pattanó) és Csendes Péter (19 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz, 5 eladott labda) vezette Sopron, illetve a Kiss Dávid (12 pont, 10 pattanó) és Botka Botond (10 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) fémjelezte kecskeméti együttes összecsapása. A záró felvonásban gyakorlatilag végig a vendégek álltak jobban - Botka, valamint Ivkovics Milán kosaraival megléptek ellenfelüktől, ezt az előnyt pedig nem adták le egészen a végéig.