U20: Nagy verésbe szaladt bele a tartalékos Kaposvár
07
2021
2021. november 7.  |  11:57
Hét mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A tartalékos, legjobbjai közül többeket is nélkülöző Kaposvár 66 pontos vereséget szenvedett a Pécs otthonában, így a Székesfehérváron is diadalmaskodó Egis Körmend előnye már két meccs a mezőny többi részéhez képest. A Falco és a Szolnok nem hibázott, a Szedeák viszont legyőzte a két kulcsembere nélkül felálló Sopront, az ASE U20-as együttese pedig nem utazott el Kecskemétre - ez utóbbi meccs "utóéletéről" egyelőre nem született határozat. Lássuk, mi történt a héten!

8. forduló

Szolnoki Olajbányász U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 67-54 (19-8, 17-15, 16-17, 15-14)

A Pallai Tamás (17 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Sebők András (13 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz), Fodor Máté (9 pont, 6 pattanó) és Szanyi Bence (9 pont) vezette Szolnok az első negyedben megszerzett előnyére alapozva, gyakorlatilag végig vezetve nyert. A Kiss Dávid (11 pont, 8 pattanó) fémjelezte kecskemétiek a harmadik játékrész során megközelítették némileg ellenfelüket, de fordítani nem tudtak.

2. forduló

Szedeák U20 - Sopron KC U20 71-59 (18-13, 19-13, 12-10, 22-23)

A hazaiak leginkább Tráser Nándor Zoltán (11 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz), Káposzta Kristóf (13 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Sipos Márton (14 pont, 7 pattanó) és Kamenik Bálint Imre (13 pont, 9 pattanó) révén a második negyedben szereztek egy nagyobb előnyt. A Csendes Péter és Csátaljay Péter nélkül felálló Sopron Schöll Richárd (18 pont, 12 pattanó, 8 eladott labda) és Tóth Dániel (8 pont) vezetésével megpróbált zárkózni a negyedik negyedben, de igazán szorossá nem tudta tenni a találkozót.

9. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 73-82 (21-21, 17-24, 18-25, 17-12)

Az első szűk másfél negyedben még tudta tartani a lépést ellenfelével a ZTE, főként a Szalay Domonkos (26 pont, 15 pattanó, 4 gólpassz)-Szűcs Valter (17 pont, 6 pattanó) duó vezetésével. A következő másfél negyedben azonban Lakatos Zsombor (14 pont, 5 pattanó), Dauda Tamás (13 pont, 4 pattanó), Kazsuk Botond (12 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Végső Bálint (14 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) vezette nyíregyháziak akarata érvényesült, akik itt megszerzett előnyükből már végig jól gazdálkodtak.

PVSK-VEOLIA U20 - Kaposvári KK U20 119-53 (37-15, 29-11, 21-12, 32-15)

Végig hatalmas volt a különbség a pécsiek javára, akik kiütéses sikert arattak a nagyszerűen játszó Bor Sándor (28 pont, 7 szerzett labda), Villányi Benedek (20 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Gordán Levente (12 pont, 18 pattanó, 5 szerzett labda), Hőgye Péter (14 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz), Tóth Máté Sándor (24 pont) ötös vezetésével. A kaposváriaknál Paár Márk és Szőke Bálint nem léptek pályára, Puska Bence is csak két percet játszott, így egyedül Győr Bálint Gergely érte el a 15 VAL-t (11 pont, 12 pattanó), de ez semmit nem von le a hazaiak érdemeiből.

Szedeák U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 59-97 (19-27, 15-18, 13-26, 12-26)

A hétközi, Sopron elleni győzelem után a Tráses Nándor Zoltán (22 pont, 5 pattanó, 7 eladott labda) húzta Szedeák csak a második negyedben tudott felnőni a Falco szintjére. A másik három felvonásban a Takács Zsolt (22 pont, 10 pattanó), Sövegjártó Ábel György (17 pont, 7 pattanó), Horváth Natan (13 pont, 9 pattanó), Kovács Levente Hetény (6 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) és Horváth Ádám (12 pont) vezette Falco akarata érvényesült, amely ezzel a sikerrel és a Kaposvár vereségével fellépett a tabellán a második helyre.

MVM-OSE Lions U20 - DEAC KA U20 69-88 (18-22, 20-20, 10-20, 21-26)

Az első 20 perc során még kifejezetten jól tartotta magát az OSE, melynek legjobbja Szabadfi Márk volt (33 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda). A fordulás után azonban az történt a pályán, amit a Balázsi Soma Bence (17 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Kiss Kolos (21 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), Czermann Patrik Ákos (16 pont, 8 pattanó), Tóth Gergő (12 pont, 4 pattanó) négyes akart, így a DEAC végül sima sikert aratott.

Alba Fehérvár U20 - Egis Körmend U20 82-85 (22-20, 18-22, 20-19, 22-24)

Nagy meccsre volt kilátás a címvédő és az Alba között, és a találkozó igazolta is a várakozásokat. Végig hatalmas küzdelem folyt a pályán, hol az egyik, hol a másik csapat állt jobban. Még a negyedik negyed közepén is jobban állt a Balsay Ádám (24 pont, 12 pattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda) és Kass Balázs (21 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 5 eladott labda) vezette hazai alakulat. 75-70 után azonban futott egy 11-2-t a Balogh Máté (20 pont, 18 pattanó), Takács Kristóf (16 pont, 5 pattanó) és Dunai Zétény Péter (14 pont) fémjelezte, de Kiss Mátyástól, Andrich Clemens Habeltől és Herczeg Kristóftól is hasznos teljesítményt "kapó" listavezető, amely 81-77-es vezetése után már nem engedte ki a kezéből a meccset, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát.