FIBA Europe Cup: Hazai pályán szenvedett vereséget a Szolnok
27
2021
2021. október 27.  |  20:00

Immáron Gelvis Solanóval a soraiban látta vendégül az eddig nyeretlen CSM CSU Oradea csapatát az 1-1-gyel álló Szolnoki Olajbányász a FIBA Europe Cup H-csoportjának 3. fordulójában.

Rögtön egy Badzim triplával indult a mérkőzés, Gavrilovics egy 2+1-es akcióval egyenlített (3-3). Richrad ziccerét követően már a vendégek jártak előrébb, ráadásul Green büntetőivel már 7-3-ra ment a Nagyvárad. Hiába Subotic szépítése egyre jobban léptek el a kék-mezesek, Gasper Potocnik kénytelen volt időt kérni (5-12). A kis szünet után pályára lépett a hazaiaknál a szezon során először Gelvis Solano is, aki rögtön egy büntetővel vétette észre magát (6-12). Kisvártatva meg lett a közte tíz is, jobban rajtolt az Oradea, jókor jött Cummings triplája (9-17). Innen viszont újra a vendégek ragadták meg a pillanatot, akik a negyed végére már tizenhéttel mentek. 11-28.

A második felvonás elején sem sikerült közelebb férkőzni a vendégekhez, sőt, kisvártatva már a húsz is közé lett rakva (14-34). Egy elég erősen véleményes ítéletet követően nemcsak a hazai publikum, hanem Gasper Potocnik is felhördült, akit a játékvezetők két technikai hibával kiállítottak. A játékosok sem tudták sokáig magukban lerendezni a történteket, több percig szinte alig esett kosár, az Oradea előnye viszont tovább nőtt (16-39). Továbbra is küzdelmes csata folyt a pályán, de a szolnokiak nem tudtak érdemben közelebb férkőzni az ellenfelükhöz a nagyszünet előtt. 24-46.

A fordulás után előbb Green, majd Subotic talált be, de a következő kosárig egész a negyed derekáig várni kellett (26-50). Nagyon kevés pont esett ebben a negyedben, ez pedig egyre jobban a Nagyvárad malmára hajtotta a vizet. Richard hármasával a közte harmincat is elkezdte ostromolni az eredmény, Badzim távolija érkezett a túloldalon, majd Kovács robogott végig a pályán, időt kértek a vendégek (31-53). Egy újabb jó védekezés után ezúttal Cakarun forgatta be az emberét, ráadásul Badzim is rést talált a védelmen, hosszú idő után újra húszon belül volt az Olajbányász (35-53). Bickauskis saroktripla, Cakarun dupla volt a folytatás, sikerült rendeznie a sorokat az Oradeának, így nem tudott közelebb férkőzni a Szolnok. 41-63.

Hiába kezdte 6-0-val a záró felvonást a hazai együttes, az idő egyre csak fogyott, öt perccel a vége előtt még tizenhat volt a vendég előny (47-63). Innen visszament még egyszer húsz fölé az Oradea, ami végleg eldöntötte a mérkőzést. A Szolnoki Olajbányász végig hatalmas hátrányban kosárlabdázva, hazai pályán kapott ki a FIBA Europe Cup H-csoportjának harmadik körében. 58-75.

Szolnoki Olajbányász - CSM CSU Oradea 58-75 (11-28, 13-18, 17-17, 17-12)