FIBA Europe Cup: Óriási negyedik negyedével győzött a Szolnok
13
2021
2021. október 13.  |  21:08
A portugál FC Porto ellen, hazai pályán kezdte meg idei nemzetközi szereplését a Szolnoki Olajbányász csapata.

Cummings küzdötte be a gyűrűbe a labdát, Odomes 2+1-es akciójával fordított a Porto (2-3). Kőkemény védekezés folyt a pályán, percekig nem esett kosár, végül Barro kétszer is a gyűrűbe juttatta a labdát, Subotic triplájával kapaszkodott a Szolnok (5-7). Elkezdett betalálni kintről a Porto, de remekül tartották magukat a hazaiak, Cummings büntetői után 10-13 volt az állás. Elképesztő napot fogtak ki kintről a portugálok, sorozatosan jöttek tőlük a hárompontosok, kezdett is meglépni a vendég együttes, időt kért Gasper Potocnik (10-21). Bár már csak egy perc volt vissza, Badzim vezérletével így is sikerült faragnia a hátrányból a szolnokiaknak. 15-21.

Zsíros Péter remek triplája nyitotta a második negyedet, feljött háromra az Olajbányász, de egy szép támadás végén visszaállította a közte hatot a Porto (18-24). Felváltva jöttek a kosarak, de a vendégek továbbra is remekül céloztak a triplavonalon túlról, újfent időt kért a Szolnok (22-31). Remekül jöttek fel a pályára a piros-feketék, jó ritmusban kosárlabdázva, közel másfél perc alatt ledolgozták a hátrányukat (30-31). Queiroz centerezett, ami után újfent kezdtek meglépni a vendégek, a lehető legjobbkor érkezett Subotic hármasa (33-39). A félidőig már csak a hazaiak találtak be, izgalmas második félidőre volt kilátás. 36-39.

Pongó ziccerével hamar feljött egyre a Szolnok, sőt, Subotic sarokhármasa után a vezetést is átvette a csapat, ám azonnal jött Amarante távolija (41-42). Elkapta a fonalat az Olajbányász, időt kért a Porto (46-42). Továbbra is kiélezett volt a találkozó, 48-48-ról fordultak rá a harmadik játékrész végjátékára a felek. Sok kosár már nem esett, a döntés a záró felvonásra maradt. 53-53.

Igazi dobópárbaj alakult ki a negyedik negyed elején, felváltva változott a vezető csapat kiléte (59-58). Cummings vállalta ezekben a percekben a vezérszerepet, az ő kosaraival meglépett héttel a Szolnok (65-58). Remekül védekeztek a hazaiak, több eladott labdába is belekényszerítették a portugálokat. Kovács faulttal együtt juttatta a gyűrűbe a labdát, időt kért a Porto (67-58). Extázisba került az Olajbányász, amely innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet és egy extra győzelemmel kezdte a FIBA Europe Cup sorozatot. 81-64.

Szolnoki Olajbányász - FC Porto 81-64 (15-21, 21-18, 17-14, 28-11)