U20: A Sopron és a Kaposvár háromból három győzelemnél jár
03
2021
2021. október 3.  |  08:35
A héten hét mérkőzéssel folytatódott a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjának alapszakasza. Hét közben a Sopron szoros mérkőzésen verte a Falcót, amely ezzel elvesztette veretlenségét - a szombathelyiek tegnap a Szolnok addigi 100%-os mérlegét rontották el cserébe. Az SKC másik heti találkozóját is megnyerte, de a Kaposvár, a Kecskemét, a PVSK és a DEAC is könnyedén győzött. Lássuk, mi történt a mérkőzéseken!

4. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Sopron KC U20 73-76 (19-25, 17-14, 22-23, 15-14)

A hét legszorosabb ütközetét játszotta egymással a két együttes. Az első negyedben 8-0-val kezdett, így meglépett egy kicsit a Schöll Richárd (26 pont, 15 pattanó), Csátaljai Péter (17 pont, 7 gólpassz, 6 szerzett labda) és Csendes Péter (22 pont, 6 gólpassz, 4 szerzett és 5 eladott labda) vezette soproni alakulat (19-25), a 12. percben azonban már Takács Zsolt (13 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda, 3-3 gólpassz, szerzett labda és blokk), illetve Sövegjártó Ábel György (24 pont, 6 pattanó) húzta hazaiaknál volt az előny (29-27). A Sopron megint meglépett, de a harmadik negyed közepén újfent a Falco vezetett (47-46). Rettenetesen hullámzó volt a játék: 50-49 után jött egy 11-0-s vendég roham, majd a 34. percben ismét csak egy pont volt a különbség (65-66). Az újabb 7-0-s SKC-futás után úgy tűnt, hogy végleg ellépett ellenfelétől a vendég gárda. A Falco azonban még visszajött a meccsbe, az utolsó három percben kettő pontra közelítette ellenfelét, és több lehetősége is volt egyenlítésre. Ez azonban nem sikerült, így végül a soproniak nyerték ezt az izgalmas és változatos összecsapást.

3. forduló

DEAC KA U20 - Alba Fehérvár U20 104-68 (23-22, 30-13, 21-21, 30-12)

A két páratlan negyedben felnőtt ellenfeléhez a Kass Balázs (17 pont, 7 pattanó), Milos Poleksic (10 pont, 5 pattanó), Dallos Bence (13 pont, 7 pattanó) és Pákozdi Csongor (11 pont) vezette fehérvári gárda. A két páros negyedben viszont egyértelműen ellenfele fölé nőtt a Neuwirth Bence (26 pont), Tóth Gergő (20 pont, 6 pattanó), Balázsi Soma Bence (18 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Tóth László (6 pont, 12 pattanó) és Madar Kristóf (11 pont, 5 pattanó) ötösfogat fémjelezte DEAC, amely összességében nézve simán hozta a mérkőzést.

Sopron KC U20 - Atomerőmű SE U20 85-68 (20-11, 24-18, 19-17, 22-22)

A hétközi sikere után ezúttal sokkal simábban győzött a Schöll Richárd (25 pont, 9 pattanó), Csátaljai Péter (25 pont, 5 pattanó, 11 gólpassz, 4 eladott labda), Tabajdi Tege (12 pont, 7 pattanó), Tóth Dániel (6 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) és Vámosi Dávid (10 pont, 4 pattanó) húzta soproni alakulat. Az ASE főleg a második félidőben tudta felvenni a kesztyűt Csizmadia Attila (17 pont, 12 pattanó), Pajor Dávid (21 pont, 7 pattanó) és Arnold Botond (12 pont, 11 pattanó, 4 eladott labda) vezetésével, de szorossá nem tudta tenni a meccset.

Kaposvári KK U20 - MVM-OSE Lions U20 86-58 (29-20, 25-6, 14-9, 18-23)

Az első negyedben megalapozta, a másodikban pedig bebiztosította sikerét a Szőke Bálint (9 pont, 10 pattanó, 9 gólpassz), Paár Márk (20 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 8 eladott labda), Hajduk Attila Dominik (20 pont, 4 pattanó) és Puska Bence (15 pont, 4 eladott labda) vezette hazai együttes. Az OSE, melynél Zsiros János (9 pont, 7 pattanó), Vujity-Zsolnay Benjamin (12 pont, 4 pattanó) és Veilandics Barna (11-11 pont és pattanó) voltak a legjobbak, az utolsó negyedet megnyerte, a második félidőt pedig döntetlen hozta, de nem tudta megszorongatni ellenfelét.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 89-59 (23-14, 26-17, 17-16, 23-12)

A Simó Bence (19 pont), Szalay Domonkos (12 pont, 7 pattanó) és Csuti Kornél (11 pont, 8 pattanó) vezette ZTE csak a harmadik negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a Kecskemétnek. A vendéglátók Kőházi Bence (18 pont, 6 gólpassz), Takács Erik (13 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda), Tóth Balázs (11 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Ivkovic Milán (17 pont), illetve Tóth Barna (13 pont, 6 pattanó) vezetésével nagyon könnyedén nyerték meg a találkozót.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - PVSK-VEOLIA U20 34-80 (10-25, 17-15, 2-20, 5-20)

A második felvonást ugyan megnyerte a Csikós Botond (12 pont, 6-6 pattanó és eladott labda), valamint Verba Szabolcs András (10 pont) kosaraira építő nyíregyházi együttes. A másik három negyedben viszont egyértelműen a végül sima sikert arató, Bor Sándor (18 pont, 9 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda), Hőgye Péter (6 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda), Gordán Levente (10 pont, 8 pattanó), Tóth Máté Sándor (12 pont), valamint Lakatos Péter (14 pont) vezette pécsi együttes akarata érvényesült.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Szolnoki Olajbányász U20 79-46 (24-10, 14-13, 15-12, 26-11)

A Sövegjártó Ábel György (20 pont, 4 pattanó, 7 szerzett labda), Horváth Ádám (11 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Németh Bálint Péter (10 pont, 5 gólpassz) és Horváth Natan (9 pont, 4 pattanó) húzta Falco az első negyedben megalapozta sikerét, majd a záró 10 perc során be is biztosította azt. Szolnoki oldalon Arabo Abraham (8 pont, 13 pattanó, 4 eladott labda), Fodor Máté (7 pont, 8 pattanó) és Csornai Bence (12 pont, 5 pattanó, 8 eladott labda) voltak a legjobbak, de ez most csak két szoros felvonáshoz volt elég.