U20: 13 mérkőzéssel elkezdődött a 2021/2022-es évad
26
Sep
2021
2021. szeptember 26.  |  19:10
A héten elkezdődtek a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei küzdelmei, 13 találkozót bonyolítottak le az alapszakaszból. A bajnok Körmend mellett a másik vasi együttes, a Falco is két győzelemmel nyitotta az idényt, de nagyon meggyőző volt eddig a Kaposvár, a Szolnok, valamint az egy mérkőzést lejátszó Sopron is. Az Alba Fehérvárnál játszó Góbi Marcell 47 ponttal és 60 VAL-lal nyitotta a szezont. Lássuk, mi történt az első mérkőzéseken!

14.forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - PVSK-VEOLIA U20 78-69 (14-13, 28-16, 22-24, 14-16)

A Sövegjártó Ábel György (20 pont, 8 pattanó) és Horváth Natan (12 pont, 6 pattanó) vezette hazaiak a második negyedben léptek meg ellenfelüktől, és itt megszerzett előnyüket utána végig őrizték, tisztes távolban tartották ellenfelüket. A Hőgye Patrik (24 pont, 4 szerzett és 8 eladott labda) és Bor Sándor (13 pont, 8 pattanó) fémjelezte mecsekaljai együttes próbálkozott becsülettel, de a második félidőben nem tudta igazán szorossá tenni az összecsapást.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Egis Körmend U20 48-57 (10-13, 10-12, 11-16, 17-16)

A tavalyi bajnok körmendiek Herczeg Kristóf (8 pont, 6 pattanó), Kenéz Csaba (8 pont, 7 pattanó) és Andrich Clemens Habel (12 pont, 8 pattanó) irányításával kisebb előnyre tettek szert a második felvonásban, de nem tudtak nagyon ellépni. A 25. percben 11 pontos is volt a vendég előny (26-37), a záró felvonás legelején pedig 12 ponttal is ment a Körmend. Ezt követően megpróbált hajrázni a Varga Huba (17 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) húzta zalaegerszegi gárda, de nem tudta ledolgozni hátrányát.

1. forduló

Sopron KC U20 - MVM-OSE Lions U20 94-46 (25-17, 24-14, 27-13, 18-2)

A tavaly is komoly erőt képviselő soproni gárda Csátaljai Péter (31 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz), Schöll Richárd (16 pont, 10 pattanó), Csendes Péter (10 pont, 5 gólpassz), Tóth Dániel (5 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), Woditsch Tamás (2 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz, 5 szerzett labda), Vámosi Dávid (10 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda) és Lakatos Levente (6 pont, 8 pattanó) révén könnyedén győzött az oroszlányiakkal szemben. Az OSE legjobbjai Czermann Máté (13 pont, 9 pattanó, 5 eladott labda) és Ungvárai Zalán (18 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) voltak.

Atomerőmű SE U20 - Alba Fehérvár U20 94-101 (22-28, 20-26, 30-24, 22-23)

A felnőtt csapatokhoz hasonlóan az ASE és az Alba U20-as együttesei is pontzáporos mérkőzést játszottak egymással. A félidőben 12 ponttal vezetett a kiemelkedően játszó Góbi Marcell (47 pont, 8 pattanó, 60 VAL), valamint Kass Balázs (26 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz) fémjelezte vendég alakulat. A fordulás után javult a Pajor Dávid (23 pont, 9-9 pattanó és gólpassz), Arnold Botond (23 pont, 9 pattanó, 5 eladott labda), Csizmadia Attila (16 pont, 10 pattanó) és Heimann Gergő (16 pont) vezette hazaiak játéka, akik a negyedik negyed elején egyetlen pontra zárkóztak, a 34. perc végén pedig egyenlítettek is (85-85). Itt aztán az Alba Góbi vezetésével újítani tudott, így végül megnyerte a mérkőzést.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Kaposvári KK U20 51-72 (7-16, 17-26, 15-17, 12-13)

Az első félidőben egyértelműen a Paár Márk (25 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Szőke Bálint (19 pont) és Fehér Benjamin (15 pont, 5 pattanó) által fémjelzett kaposváriak akarata érvényesült, akik ebben a 20 percben el is döntötték a mérkőzés sorsát. A fordulás után már kiegyenlítette a játékot a Tóth Balázs (10 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) és Ivkovic Milán (12 pont, 6 pattanó) vezette kecskeméti együttes, de a különbségből nem tudott faragni.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 81-50 (20-15, 20-10, 24-18, 17-7)

Az első negyedben még jól tartotta magát a Lakatos Zsombor (16 pont, 8 pattanó) húzta nyíregyházi csapat, és lényegében a harmadik negyedre is igaz volt ez. A két páros felvonást azonban 10-10 ponttal nyerte, így összességében sima sikert aratott a Czermann Patrik Ákos (20 pont, 18 pattanó), Udemezue Ekenedilichukwu (13 pont, 9 pattanó), Varga Boldizsár (13 pont, 7 pattanó) és Kurucz Ádám (16 pont, 4 gólpassz) által vezetett debreceni gárda.

Szolnoki Olajbányász U20 - Szedeák U20 77-42 (22-7, 20-11, 24-12, 11-12)

Már az első negyedben döntésre vitte a dolgot, a következő két felvonás során pedig még tovább növelte előnyét a Sebők András (10 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Szanyi Bence (15 pont), Abraham Arabo (11 pont, 10 pattanó), Fodor Máté (9 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Csornai Bence (8 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) hasznos, illetve Tóth József (14 pont) ponterős játékára építő Szolnok. A leginkább Sipos Mártonra (16 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda) és Tráser Nándor Zoltánra (10 pont, 5 pattanó) építő Szedeáknak az utolsó negyedet sikerült megnyernie.

2. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - Kaposvári KK U20 56-95 (16-23, 14-22, 12-30, 14-20)

Az ezúttal Paár Márk (26 pont, 5 pattanó), Puska Bence (11 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz), Győr Bálint Gergely (14 pont, 7 pattanó), Hajduk Attila Dominik (9 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Lévai András (13 pont) vezette kaposváriak a ZTE-nek sem hagytak sok esélyt, második mérkőzésüket is nagyon könnyedén nyerték. A hazaiaknál a Szalay Domonkos (13 pont, 6 pattanó), Makkos Dávid (14 pont, 5 pattanó), Varga Huba (13 pont) trió volt a legjobb, de ez ezúttal kevésnek bizonyult.

MVM-OSE Lions U20 - Egis Körmend U20 62-91 (20-22, 16-34, 13-13, 13-22)

Az első és a harmadik negyedet összesen kettő ponttal veszítette el az Ungvárai Zalán (13 pont, 6 pattanó), Vujity-Zsolnay Benjamin (11 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz, 6 eladott labda) és Czermann Máté (7 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) húzta oroszlányi csapat. A páros negyedekben, főleg a másodikban azonban az Andrich Clemens Habel (21 pont, 16 pattanó, 5 szerzett és 6 eladott labda), Kenéz Csaba (15 pont), Dunai Zétény Péter (18 pont, 5 pattanó) és Hiezl Bálint (8 pont, 4 pattanó) vezette vendégek irányítottak, és összességében nézve simán győztek.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 52-64 (17-23, 9-16, 12-10, 14-15)

Az első félidő nagy részében az Ivkovic Milán (18 pont, 11 pattanó), Tóth Balázs (14 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda), Tóth Patrik (12 pont, 7 pattanó) és Botka Botond (10 pont) vezette kecskemétiek akarata érvényesült, akik a nagyszünetben 13 ponttal vezettek, és ez elég is volt végül a mérkőzés megnyeréséhez. A második 20 percet egyetlen ponttal megnyerte ugyan a Papp László Bence (13 pont, 11 pattanó) és Kazsuk Botond (10-10 pont és pattanó) húzta nyíregyházi csapat, de nem tudta megszorongatni a negyedik negyedben már több mint 20 ponttal is vezető vendégeket.

Alba Fehérvár U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 60-65 (19-17, 14-18, 12-10, 15-20)

A nagy csapatoknál sokkal szorosabb összecsapást játszott egymással a két gárda, hiszen 30 perc után döntetlen volt az állás a Kass Balázs (26 pont, 5 pattanó, 6 eladott labda) és Pákozdi Csongor (14 pont) vezette székesfehérváriak, illetve a Varga Gergő Detre (11 pont, 5 pattanó), Ács Olivér (8 pont), Németh Bálint Péter (10 pont, 5 pattanó) és Takács Zsolt (12 pont, 4 pattanó) vezette szombathelyiek között. A záró 10 perc során aztán jóval jobb volt a Falco, amely 13 ponttal vezetett 2 perccel a vége előtt, innen lett a különbség a végére 5 pont.

PVSK-VEOLIA U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20 87-65 (31-16, 16-14, 21-15, 19-20)

A Bor Sándor (16 pont, 10 pattanó, 9 gólpassz), Hőgye Patrik (20 pont), Hőgye Péter (14 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) és Gordán Levente (7 pont, 11 pattanó) vezette pécsiek az első, 15 ponttal megnyert negyeddel eldöntötték a mérkőzés sorsát, főleg miután ezt a távolságot a következő két negyedben még növelni is tudták. A Neuwirth Bence (20 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) és Balázsi Soma Bence (9-9 pont és pattanó) húzta debreceniek az utolsó negyedet azért megnyerték egy ponttal, de ez nem változtatott a lényegen.

Atomerőmű SE U20 - Szolnoki Olajbányász U20 54-69 (14-13, 16-22, 11-18, 13-16)

Az első negyed még szorosan alakult, ezt meg is nyerte egyetlen ponttal a Géringer Gergő (12 pont, 5 pattanó) és Pajor Dávid (17 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda) vezette paksi együttes. A középső két felvonásban azonban ellépett ellenfelétől a Sebők András (17-17 pont és pattanó) és Csornai Bence (18 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) húzta szolnoki alakulat, amely a záró 10 perc során is végig kézben tartotta a találkozó irányítását, így második mérkőzését is megnyerte.