A Szolnok román, lengyel és egy selejtezős ellenfelet kapott a FIBA EC-ben
19
Aug
2021
A Szolnok román, lengyel és egy selejtezős ellenfelet kapott a FIBA EC-ben
2021. augusztus 19.  |  12:48
Ma délben megtartották a FIBA Europe Cup 2021/2022-es idényének sorsolását.
 
Mint ismert, a Szolnoki Olajbányász a második kalapból várta a sorsolást, a Naturtex-SZTE-Szedeáknak viszont selejtezőt kell vívnia a főtáblára kerülésért. A szegediek egy észak-macedón ellenféllel, a TFT Skopjével fognak kezdeni, továbbjutás esetén pedig a német Medi Bayreuth vár rájuk. Ha ezt a meccset is megnyerik Szrecsko Szekulovics tanítványai, akkor az orosz Enisey Krasnojarsk vagy az izraeli Hapoel Haifa ellen vívhatják ki a csoportkörbe jutást - bár a Bajnokok Ligájába bejutók és esetleges visszalépők miatt elképzelhető, hogy a selejtező "döntője" is elég a FIBA EC főtáblához.
 
Amennyiben a Szedeák főtáblás lesz, úgy az A csoportba kerül a román U-BT Cluj Napocával, az osztrák Kapfenberg Bullsszal, valamint a London Lions - Treviso Basket Bajnokok Ligája negyeddöntős selejtező párharc vesztesével.
 
A Szolnoki Olajbányász a H csoportba kapott besorolást, ahol a román CSM CSU Oradea, a lengyel Legia Warszawa, valamint egy selejtezős ellenfél vár rá az izrael Ironi Ness Ziona, az osztrák GGMT Vienna, az észt BC Pärnu Sadam, a ciprusi Keravnos BC, valamint a portugál FC Porto közül.
 
 
Selejtező
 
Negyeddöntők
 
TFT Skopje (észak-macedón) - Naturtex-SZTE-Szedeák (magyar)
KK Kumanovo (észak-macedón) - Swans Gmunden (osztrák)
GGMT Vienna (osztrák) - BC Pärnu Sadam (észt)
A Trefl Sopot játék nélkül továbbjutott az elődöntőbe
 
Elődöntők
 
BC Dnipro (ukrán) - Trefl Sopot (lengyel)
Medi Bayreuth (német) - Skopje/Szedeák selejtező győztese
Ironi Ness Ziona (izraeli) - Vienna/Pärnu selejtező győztese
Kumanovo/Gmunden selejtező győztese - Donar Groningen
 
Iraklis BC (görög) - Akademik Plovdiv (bolgár)
Sport Lisboa e Benfica (portugál) - CSO Voluntari (román)
Enisey Krasnoyarsk (orosz) - Hapoel Haifa (izraeli)
Keravnos BC (ciprusi) - FC Porto (portugál)
 
Döntők
 
Kumanovo/Gmunden/Groningen - Benfica/Voluntari
Dnipro/Sopot - Iraklis/Plovdiv
Bayreuth/Skopje/Szedeák - Enisey/Hapoel
Ziona/Vienna/Pärnu - Keravnos/Porto
 
 
Csoportkör
 
A csoport
 
U-BT Cluj Napoca (román)
Kapfenberg Bulls (osztrák)
London/Treviso BL-selejtező negyeddöntő vesztese
Bayreuth/Skopje/Szedeák/Enisey/Hapoel
 
B csoport
 
BC Kyiv Basket (ukrán)
BC Rilski Sportist (bolgár)
BC Prometey (ukrán)
Hapoel Eilat (izraeli)
 
C csoport
 
BC Parma (orosz)
Heroes Den Bosch (holland)
Opava (cseh)
Kumanovo/Gmunden/Groningen/Benfica/Voluntari
 
D csoport
 
Casademont Zaragoza (spanyol)
Unahotels Reggio Emilia (olasz)
Avtodor Saratov (orosz)
Hapoel Gilboa Galil (izraeli)
 
E csoport
 
Bahcesehir (török)
Tsmoki/Mons/Leiden BL-selejtező elődöntő vesztese
Mornar Bar (montenegrói)
Dnipro/Sopot/Iraklis/Plovdiv
 
F csoport
 
Telenet Giants Antwerp (belga)
Mons/Leiden BL-selejtező negyeddöntő vesztese
Sporting CP (portugál)
Ionikos BC (görög)
 
G csoport
 
Bakken/London/Treviso/Tsmoki/Mons/Leiden BL-selejtező döntő vesztese
Bakken/London/Treviso BL-selejtező elődöntő vesztese
Peristeri (görög)
Hakro Merlins Crailsheim (német)
 
H csoport
 
CSM CSU Oradea (román)
Szolnoki Olajbányász (magyar)
Legia Warszawa (lengyel)
Ziona/Vienna/Pärnu/Keravnos/Porto

Megyei szövetségek