Férfi NB II: Elvette a Budafok veretlenségét, így bajnok a Dunaharaszti
20
2021
2021. június 20.  |  20:29
Nagyot hajrázva a Sunshine-NYIKSE együttese szerezte meg a bronzérmet a házigazda PTE-PEAC előtt az NB II négyesdöntőjében. A bajnoki címről döntő záró összecsapáson a Dunaharaszti a második negyed közepén 16 pontos előnyt szerzett az egész évadban addig veretlen Budafok ellen. A negyedik negyed közepén a budafokiak 2 pontra felzárkóztak, de a DMTK újítani tudott, így bajnok lett, s kivívta ki az NB I B zöld csoportjában való indulást.

PTE-PEAC - Sunshine-NYIKSE 82-90

A nyitó etap hajrájában bemutatott 6-0-s futásnak köszönhetően egy negyed után 5 ponttal vezettek a nyíregyháziak, s ez a helyzet a 22-22-es eredményt hozó második negyed után is megmaradt. A fordulás jókora fordulatot hozott: Schuj Márton (24/18 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Nagy Kevin (23/12 pont, 8 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Kis Milán (19 pont, 10 lepattanó) ponterős játéka révén fordított a hazai gárda, és 5 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. A záró etap közepéig megtartotta ezt az 5 pontos előnyét a PTE-PEAC, ám a hajrá egyértelműen az egységes csapatjátékkal kirukkoló, Tisza Bálint (17/3 pont, 3 gólpassz), Brane Savic (16/9 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Asztalos István (14 pont, 6 lepattanó), Gáspár Balázs (12 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Földesi Norbert (10/3 pont, 10 lepattanó) kosaraira alapozó NYIKSE gárdájáé volt, amely az utolsó 5 percet 15-2-re nyerve "lehajrázta" a hazaiakat, és megszerezte az NB II bronzérmét.

Dunaharaszti MTK - Budafok 66-57

4-4 után az első negyed közepén egy 13-0-s "száguldással" a Dunaharaszti valósággal állva hagyta a Budafok csapatát, s ennek köszönhetően 10 pont fölötti előnnyel zárta a DMTK a nyitó szakaszt. A második etap első felét 8-3-ra nyerve a 16. percben már 16 ponttal, 25-9-re vezetett a Tursics Krisztián (21/12 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz)-Bihari Máté (17 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz)-Trepák Zoltán (11-11 pont - 14 mezőnykísérlet - és lepattanó) trió vezette, a budafoki légiós Kevin Swansont 10 pont alatt tartó dunaharaszti legénység. A félidő hajrájában váltva estek a kosarak - kicsit közelebb került a Budafok, ám szünetig mindössze 15 pontot szerezve 14 pontos hátrányban volt az NB II-es mezőny egyetlen veretlen együttese.

Szünet után váltva estek a kosarak, tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a Dunaharaszti. A negyed hajrájában egy 8-2-es rohammal 10 ponton belülre küzdötte vissza magát az elsősorban az időnként "magányos harcosként" küzdő Siklós Olivér (25/6 pont, 9 lepattanó), valamint a második félidőre feljavuló Piukovics Bálint (13/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) vezette Budafok. A záró etap DMTK-duplával kezdődött, erre azonban egy 6-0-lal felelve 5 pontra feljöttek a budafokiak, akiket még az sem tört meg, hogy ekkor Tursics dobott egy hármast. Erre 2 triplával felelve a szakasz közepén 2 pontra jött föl a mezőny egyetlen veretlen alakulata, ám ekkor egy 5-0-s "részhajrával" ismét kis levegőhöz jutott a DMTK. Másfél perccel a befejezés előtt 4 pontra még visszajött a nagyot küzdő Budafok, de a kritikus pillanatokban látszott: játékosaiból sokat kivett, hogy közel 20 pontos hátrányból felállva szorossá tették a találkozót. A végjátékban a nagyobb rutin a Dunaharaszti javára döntött, amely megfosztva bajnoki veretlenségétől a Budafok csapatát megnyerte az NB II-es bajnokságot.