Női Amatőr: Az MTK-TFSE csapatáé lett a piros csoport bronzérme
09
Jun
2021
2021. június 9.  |  16:43
A múlt hét közepén befejeződtek a küzdelmek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Az utolsó játékhétre egyetlen kérdés maradt nyitva: kié lesz a bronzérem a piros csoportban. Nos, a kérdést eldönteni hivatott MTK-TFSE - Csata összecsapás negyedik negyedének döntetlen állásról vágtak neki a felek. A záró szakaszt a hazaiak bírták jobban, így a MTK-TFSE csapatáé lett a bronz a piros csoportban.

Radobasket - Vasas Akadémia II 71-59

Az első negyedben szerzett 10 pont föltötti előnynek, valamint Schiroky Szonja (22 pont, 5 lepattanó), Gróf Tímea (16/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Göbölös Réka (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességének köszönhetően győzte le a Radobasket a Hizsnyik Dóra (14/6 pont, 5 lepattanó), Van Rijs Luca (13 pont, 3 lepattanó) és Salamon Zsófia (10 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó Vasast.

MTK-TFSE - Csata DSE 48-39

Nehezen melegedtek be a csapatok: a 8. percben csupán 8-4 volt az állás a hazaiaknak, majd a negyed hajrájában, s a következő etap elején egy 10-2-vel 10 pont fölötti előnyre tett szert az MTK-TFSE, amely e 10 pont körüli előnyét szünetig tartani tudta. A fordulás óriási fordulatot hozott: ebben a szakaszban a vendéglátók írd és mondd 2, azaz kettő pontra voltak képesek, a Csata pedig Toman Petra (13/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezérletével ledolgozta szünetbeli 12 egységnyi hátrányát. A záró etap a mezőny legeredményesebb, s a hazai együttes egyetlen 10 pont fölé jutó játékosa, Benke Sára (18/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda) két triplájával indult. Ez megtörte a Csata csapatát, így végül a lepattanózásban elsősorban a 19-et összegyűjtő Karlócai Juliannának köszönhetően ellenfelét 55-35-re felülmúló MTK-TFSE nyerte a bronzrangadót, amelyen - azért ez is ritkaság - több volt a lepattanó, mint a pont...

Törekvés SE - BKG Príma Akadémia II 91-38

Végig nagy fölényben játszva győzte le Dobos Kira (15 pont), Egri Zsófia (14 pont, 7-7 lepattanó és szerzett labda), Mohos Eszter (14 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Darázsi Dóra (11/9 pont, 6 lepattanó) vezérletével a Törekvés a BKG II együttesét. A vendégektől egyedül Levente Zsófia (11 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) jutott 10 pont fölé.