Férfi 3x3-as válogatottunk is döntős Debrecenben!
06
2021
2021. június 6.  |  19:10

A sok éve együtt játszó szlovén válogatott volt a magyar férfi 3x3-as nemzeti csapat ellenfele a debreceni olimpiai selejtező elődöntőjében - Kerpel-Fronius Balázsék a női válogatotthoz hasonlóan megnyerték csoportjukat, így nem kellett negyeddöntőt játszaniuk.

Lassan kezdtek a mieink, vagy inkább nyugati szomszédaink voltak élesek: alig másfél percet követően 0-5-öt mutatott az eredményjelző. Demeter büntetőből szépített, de Finzgar is betalált, 7-1-re vezetett Szlovénia. Ivosev és Keller révén szerencsére időben ébredt a magyar válogatott, rövid idő alatt 7-8-ra jöttünk fel, majd Kerpel-Fronius duplájával a vezetést is átvettük féltávnál (9-8). Innen fej fej mellett haladtak a felek, érezhető volt, hogy hatalmas a tét. 12-13-nál ismét Kerpel-Fronius talált be kintről, majd Ivosev dobhatott két büntetőt – pontra is váltotta mindkettőt (16-13). Nem adták fel Kavgic-ék, pillanatok alatt egyenlítettek, de a végjáték szerencsére a miénk volt: Ivosev villant kétszer, az idő pedig vészesen fogyott. Nem tudtak a végjátékban betalálni Finzgarék, Demeter büntetője pedig azt jelentette, hogy a fiúk is döntőbe jutottak!