Leány junior A döntő: Nem történt meglepetés a negyeddöntők során
19
2021
2021. május 19.  |  20:18
A mai napon lejátszották a leány junior ország bajnokság A döntőjének első napját a Vasas Pasaréti Sportcentrumban - a negyeddöntőkre került sor.

Az első találkozón a Van Rijs Luca Jenny (22 pont, 4 pattanó), Dúl Terka Zsófia (15 pont, 7 gólpassz), Kuncz Petra Laura (9 pont, 4 pattanó) és Kun Rita (9 pont, 7 pattanó) vezette Vasas Akadémia/A végig jobban játszott ellenfelénél, rendkívül magabiztosan hozta a meccset (95-42). A Turi Eszter Dóra (15 pont, 10 pattanó) húzta Zsíros Akadémia Kőbánya főleg a második negyedben tudta megközelíteni ellenfele szintjét, de nem volt esélye a szoros mérkőzésre.

A második meccsen a Vasas Akadémia/B, azaz a házigazda kadett együttese Rátkai Eszter (17 pont), Örsi Kata Anna (10 pont) és Aho Tyra Nolwenn (4 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) révén szépen megszorongatta a jóval esélyesebbnek tartott Atomerőmű-KSC Szekszárd csapatát az első félidőben, a nagyszünetben mindössze 3 pont volt a hazaiak hátránya (33-30). A fordulás után érvényesítette akaratát a Németh Lili (12 pont, 21 pattanó, 4 gólpassz), Miklós Melinda (23 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Szűcs Gréta (11 pont, 8 pattanó) fémjelezte tolnai alakulat, amely végül simán győzött (83-51).

A harmadik negyeddöntőben a Csata DSE az első meccshez nagyon hasonló mérkőzésen verte a BEAC-Újbuda KA/A-t Strausz Edina (15 pont, 9 pattanó), Toman Dóra (15 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda), Toman Petra (14 pont), Kastl Dóra (6 pont, 7 pattanó), Gyöngyösi Janka (12 pont), illetve Rakita Lili (4 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz, 4 szerzett labda) vezetésével. A BEAC a második negyedben volt legközelebb ellenfeléhez Telek Noémi (7 pont, 5 pattanó) és a csapatából egyedüliként 10 pontig eljutó Katona Boglárka (10 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) révén, de itt sem volt kérdés a győztes kiléte (85-35).

A nap utolsó összecsapását az NKA Pécs uralta, amely szintén nagy arányú győzelmet aratott Olawuyi Adenike Olayemi (20 pont, 13 pattanó), Habling Lara (15 pont, 4 pattanó), Nagy Réka (18 pont, 4 szerzett labda), Laczkó Sára (11 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), Csényi Anna (7 pont, 4 szerzett labda) és Palásti Julianna (11 pont) vezetésével. A DVTK Akadémia együttesénél Suhajda Vanda (9 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) volt a legeredményesebb, de ez kevés volt a mecsekaljai gárda megszorongatásához (91-43).