A Kecskeméti KA/A nyerte a leány kadett B döntőt
09
2021
2021. május 9.  |  12:49
Ezen a héten, kedd-csütörtök-szombat ritmusban lejátszották a leány kadett országos bajnokság B döntőjét is, ahol a 9-16. helyezett csapatok vetélkedtek egymással.

Az első napon a negyeddöntőkre került sor. A Küllős Kira (15 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda), Knopp Anna (11 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) és Milka Subotic (14 pont, 10 pattanó) vezette NKA Pécs U15 az első félidőben 18 pontos előnyt szerzett, és végig magabiztosan őrizte, sőt, növelte is ezt a találkozó végéig (52-74). A Darazsak Sportakadémia/B legjobbja Lohr Lili volt (8 pont, 6 szerzett és 4 eladott labda). A második találkozón az első negyed döntőnek bizonyult: ezt a felvonást 23-10-re nyerte a Papp Lilla (11 pont, 24 lepattanó, 4 eladott labda), Kovács Éva (14 pont, 5 pattanó, 6 eladott labda) és Arad Eszter (5 pont, 14 pattanó) vezette DVTK Akadémia/B. A Dobó Lilla (21 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Nagy Nóra (16 pont, 8 pattanó) fémjelezte Nyíregyházi Kosársuli/A a harmadik negyedben megpróbált visszajönni a meccsbe, de a negyedik felvonás megint a miskolciaké volt, akik így bejutottak az elődöntőbe (57-71).

A harmadik összecsapáson a Kecskeméti KA/A bekezdett, 23-11-gyel nyitott az első negyedben. A Szolnoki Sportcentrum/A Nemeskéri-Kutlán Nóra (18 pont, 8 pattanó, 6 eladott labda) révén azonban a félidőre fordított (29-30). A második félidőben aztán összesen 12 pontig jutottak a szolnokiak, így a Tózer Nemes Boglárka (15 pont, 9 pattanó, 5 szerzett és 4 eladott labda), valamint Sinka-Pálinkás Szonja (9 pont, 9 pattanó, 8 szerzett és 5 eladott labda) vezette kecskemétiek átvették az irányítást, a vezetést, és végül egy küzdelmes meccsen győztek (58-42). A negyedik keddi mérkőzésen a Vasas Akadémia/B a két páros negyedben volt nagy fölényben, így Sophia Vivienne Masier (14 pont, 15 pattanó) és Igaz Eszter (10 pont, 3-3 pattanó és gólpassz) vezetésével simán nyert a leginkább Berencsi Csenge (12 pont) játékára alapozó Bajai NKK-val szemben (65-36).

Csütörtökön, az 5-8. helyért rendezett keresztjáték első meccsén a Nyíregyházi Kosársuli/A együttesét újfent Dobó Lilla (29 pont, 14 pattanó, 3 blokk, 4 eladott labda) és Nagy Nóra (15 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz) vezette, kettejük nagyon hasznos és Karsai Zsóka (5 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz) szintén jó játéka viszont ezúttal győzelmet ért a Bauer Zorka (17 pont, 11 pattanó) és Hawkins Abigél Róza (12 pont, 11 pattanó) húzta Darazsak Sportakadémia/B ellen (56-67). A másik "alsóházi" találkozón a Szolnoki Sportcentrum/A a 22-8-as első negyedére, valamint Nemeskéri-Kutlán Nóra (28 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Cseh Mercédesz (15 pont, 10 pattanó), László Nóra (10 pont, 5 pattanó), Márki Laura (12 pont) és Béres Réka (12 pont, 7 pattanó) teljesítményeire alapozva győzött (86-55). A Bajai NKK legjobbjai Purger Viven (8 pont, 7 pattanó), Kovács Brenda (12 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), illetve Orsós Dominika (16 pont) voltak ezen az összecsapáson.

Az első elődöntőben félidőben 7 ponttal vezetett a DVTK Akadémia/B, melyben Papp Lilla (16 pont, 23 pattanó), Poczkodi Zsófia Elena (18 pont, 7 szerzett labda), Kovács Dorina (14 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), valamint Arad Eszter (9 pont, 8 pattanó) nyújtották a legjobb teljesítményt ezen a napon. A harmadik negyedet 12 ponttal nyerte, ezzel fordított a Küllős Kira (13 pont, 8 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda, 7 szerzett labda), illetve Piukovits Dorka (12 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) fémjelezte NKA Pécs U15. A záró felvonást azonban 12 ponttal hozta a DVTK, így döntőbe jutott (64-71). A másik ágon szoros első félidő után a második félidőben egyértelműen jobban játszott a Kecskeméti KA/A, amely több hasznos egyéni teljesítmény mellett leginkább Tózer Nemes Boglárka (10-10 pont és pattanó, 7 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda), Sinka-Pálinkás Szonja (6 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda) és Hermann Anna (10 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) produkcióira alapozhatott. A Vasas Akadémia/B mindent megpróbált Sophia Vivienne Masier (6 pont, 10 pattanó) vezetésével, de nem tudta tartani a kecskemétieket (71-52).

A 7. helyért rendezett mérkőzésen a félidőben csak 3 ponttal volt lemaradva a leginkább Purger Vivien (8 pont, 6 pattanó), Berencsi Csenge (11 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) és Kovács Brenda (7 pont, 4 pattanó, 6 eladott labda) pontjaiban bízó Bajai NKK. A második félidőben azonban egyértelműen jobb volt a Bauer Zorka (17 pont), Hawkins Abigél Róza (15 pont, 12 pattanó) és Bába Kíra (4-4 pont, gólpassz és szerzett labda, 7 lepattanó) húzta Darazsak Sportakadémia/B, amely így megszerezte a B döntő hetedik helyét (63-44). Az ötödik helyen az utolsó napon három negyedet is uraló, Dobó Lilla (19 pont, 12 pattanó, 11 gólpassz, 5 blokk), Karsai Zsóka (19 pont, 15 pattanó, 11 gólpassz, 5 eladott labda), Nagy Nóra (19 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda), Pálóczi Panna (16 pont, 4 eladott labda) és Bárdos Mira Noémi (13 pont, 4 pattanó) vezette Nyíregyházi Kosársuli/A végzett (91-62). A leginkább Cseh Mercédesz (5 pont, 9 pattanó), Nemeskéri-Kutlán Nóra (18 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) és László Nóra (7 pont, 6 pattanó) játékában bízó Szolnoki Sportcentrum/A a harmadik negyedet 10 ponttal megnyerte ugyan, de végül simán kikapott.

A "bronzmeccsen" egy nagyon hullámzó első félidő után a 28-8-as harmadik negyed volt a döntő: ekkor nyerte meg a meccset a Milka Subotic (21 pont, 12 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 6 eladott labda), Halmágyi Kitti (16 pont, 11 pattanó), Felső Gréta (14 pont, 5 pattanó), Piukovits Dorka (11 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) és Küllős Kira (11 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezette NKA Pécs U15. A Vasas Akadémia/B-nél Kemény Szófia (18 pont, 6 pattanó), Igaz Eszter (8 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 6 szerzett és 7 eladott labda), valamint Rubint Ágnes (11 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak. A finálé az első félidőben még szoros volt. A fordulás után aztán szinte végig biztos előnyt birtokolt a Tózer Nemes Boglárka (16 pont, 5 pattanó, 6 szerzett labda) és Sinka-Pálinkás Szonja (6 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda) vezette Kecskeméti KA/A, amely meg is nyerte a B döntőt, így megszerezte az országos 9. helyet (64-70). A DVTK Akadémia/B ezúttal leginkább Győri Éda Boglárka (9 pont, 18 pattanó, 4 blokk), Papp Lilla (17 pont, 15 pattanó) és Kovács Éva (10 pont, 9 pattanó) jó játékára építhetett.