Fiú serdülő A döntő: ZTE-Vasas finálé lesz a bajnoki címért
07
2021
2021. május 7.  |  20:35
A mai napon rendezték a nemzeti fiú serdülő országos bajnokság A döntőjének második napját - a programban az 5-8. helyért rendezett keresztjáték, illetve a két elődöntő kapott helyet.

A nap első meccsén a MAFC/A három negyedig kézben tartotta az összecsapást Molnár Tamás (22 pont, 6-6 pattanó és eladott labda) és Blaskovits Márk Mihály (12 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével. A Cívis KK U14A mindent megpróbált, és gyengébb második negyedét a 21-10-re megnyert utolsó felvonással kompenzálni is tudta, de nem eléggé: három ponttal győzött a fővárosi együttes Fekete Gál-Csongor (23 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda) és Váróczy Gergő István (13 pont, 13 pattanó, 5 blokk) nagyon hasznos teljesítményei ellenére is (65-68).

Kifejezetten jó mérkőzést játszott egymással a Budapesti Honvéd és a Pityke KSE. A fővárosi együttes kezdett jobban, melyben Humpester Tamás György (30 pont, 14 pattanó, 7 eladott labda), Puskás Kadosa Kán (11 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) és Baráth Titusz (9 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak. A második felvonásban viszont átvette a vezetést az ezúttal is Lukácsi Gábor (30 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Nagy Gábor (30 pont, 10 pattanó) vezette nagykőrösi gárda, amely a harmadik negyed után 5 ponttal állt jobban (50-55). A Honvéd a végjátékban, 67-66-nál érte utol ellenfelét, innentől pedig váltott vezetéssel haladtak a felek. 70-70 után Nagy egy büntetőjére Humpester felelt az utolsó percben egy duplával. 5.5 másodperccel a vége előtt Jakab Kelemen kettesével megint a Pityke állt győzelemre. Humpester azonban futtából, majdnem a középkörből rádobott még egy hármast, ami bement, így 75-73-ra nyert a fővárosi alakulat.

Az 5. helyért a Honvéd a MAFC-cal csap majd össze vasárnap, a Pityke KSE és a Cívis KK pedig a hetedik helyért harcolhatnak majd.

Az első elődöntőben három negyedig borzasztóan kiegyensúlyozott csata folyt a pályán: az első negyedben 5 pontos előnyre tett szert a Teszárik Márton (23 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda), Putsay Bence (14 pont, 4 szerzett labda) és Tóth Ádám (7 pont, 3 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda) vezette NKA Pécs/A. A ZTE a harmadik negyedben kiegyenlített (45-45), a záró 10 percet azonban egy 12-1-gyel kezdte a mecsekaljai alakulat, amelynek ekkor nagyon jó esélyei voltak a győzelemre és a fináléra (46-57). A Jordán Bendegúz (19 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 8 eladott labda), Mezőfi Márk (10 pont, 14 pattanó, 5 eladott labda) és Török-Papp Benedek (18 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda) fémjelezte zalaiak azonban nem adták fel: gyorsan visszakapaszkodtak ellenfelükre, az utolsó perc előtt pedig egyenlítettek is (63-63). Jordán két büntetője után Mezőfi és Teszárik is csak 1-1 alkalommal voltak eredményesek a vonalról, így végül két egységgel jobbnak bizonyult a ZTE, amely a találkozó nagy részét hátrányban töltötte (66-64).

A másik elődöntő jóval egyoldalúbb volt, miután a Vajda Zoltán Márk (23 pont, 10 pattanó) fémjelezte, de emellett több hasznos egyéni teljesítményre építő Vasas Akadémia/A már az első negyedben döntő fölényt alakított ki magának (31-14). A különbség még tovább nőtt a nagyszünetre (47-21), a második félidőt azonban meg tudta nyerni a Soproni Sportiskola/A együttese, még ha csak minimális mértékben is - a vége így is 73-48 lett a házigazda javára. A soproniak legjobbja ezen a napon Flasár Zalán (13 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) volt.

A vasárnapi finálét tehát a ZTE és a Vasas vívja majd egymással, a bronzéremért pedig az NKA Pécs és a Sopron lép majd pályára.

A vasárnapi program

11:00   Cívis KK U14A - Pityke KSE   (7. helyért)
13:30   MAFC/A - Budapesti Honvéd   (5. helyért)
16:00   NKA Pécs/A - Soproni Sportiskola/A   (3. helyért)
18:30   Zalakerámia ZTE KK/A - Vasas Akadémia/A   (Döntő)

A vasárnapi helyosztókat, ahogy az eddigi találkozókat is, élőben nézhetitek majd a hunbasket.tv oldalon!