Leány kadett A döntő: A Vasas és a Csata közül kerül ki az idei bajnok
07
2021
2021. május 7.  |  20:18
A mai napon rendezték a nemzeti leány kadett országos bajnokság A döntőjének második napját - az 5-8. helyért rendezett keresztjáték, illetve a két elődöntő volt ma terítéken.

A nap első összecsapásán a szoros első félidő után a második 20 perc egyértelműen a Tatár Hanna Anikó (22 pont, 11 gólpassz, 4 eladott labda), Pelle Fanni (19 pont, 5 pattanó), Fodor Lili (17 pont, 4 pattanó), Tar Csenge (15 pont, 8 pattanó) és Harsági Lili Dorina (9 pont, 7 pattanó) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya csapatáé volt - a házigazda végül 23 ponttal nyert (84-61). A Szeged KE legjobbjai Balatoni Zoé (12 pont, 8 pattanó), Vér Alexandra Hanna (13 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda) és Velkey Zita (9 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) voltak.

A második mérkőzésen a második negyed volt a döntő: ezt a játékrészt 30-11-re nyerte a Fárbás Eliza (12 pont, 11 pattanó, 7 blokk, 4-4 szerzett labda és gólpassz), János Bernadett (17 pont, 8 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Virág Sára (18 pont, 5 pattanó, 6 szerzett labda) fémjelezte DVTK Akadémia/A együttese. A másik három felvonás során egyenrangú ellenfele volt a miskolciaknak a Szűcs Gréta (23 pont, 10 pattanó, 6 blokk) vezette Atomerőmű-KSC Szekszárd gárdája, az a 10 perc azonban sokba került a Tolna megyei csapatnak.

Vasárnap az 5. helyért a Zsíros Akadémia és a DVTK Akadémia ütközhetnek majd meg egymással, a 7. pozíció sorsáról pedig a Szeged és a Szekszárd fognak majd dönteni.

Az első elődöntőben a Rátkai Eszter (15 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz, 4 szerzett labda), Aho Tyra Nolwenn (17 pont, 4-4 pattanó és eladott labda), Kádár Orsolya (15 pont, 6 pattanó, 4-4 blokk és eladott labda), Hámori Bernadett Csilla (9 pont, 8 pattanó) és Duka Lili (8 pont, 12 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Vasas Akadémia/A végig irányította a meccset, rendkívül magabiztosan győzött (49-88). A leginkább Palásti Julianna (13 pont) húzta NKA Pécs/A csak a harmadik negyedben tudta tartani a lépést a pasarétiekkel.

A mai utolsó mérkőzésen a Toman Petra (35 pont, 4 pattanó), Toman Dóra (14 pont, 6-6 pattanó, gólpassz és szerzett labda), valamint Vladár Róza (13 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) vezette Csata DSE már a félidőben is 22 pontos előnyben volt (45-23). A fordulást követően még nagyobb lett a különbség a csapatok között, nem volt kérdés a nagy esélyes továbbjutása (95-43). A Darazsak Sportakadémia/A csapatának legeredményesebb játékosa Kókai Patrícia Tímea (12 pont) volt, ő jutott egyedül 10 pont fölé a soproniaknál, a VAL alapján leghasznosabb soproni játékos pedig Ács Luca (3 pont, 9 pattanó, 15 VAL) lett.

Összejött tehát a papírforma-döntő: a Vasas Akadémia és a Csata DSE közül kerül majd ki a bajnok vasárnap este. A bronzcsatában a Pécs és a Sopron fognak összecsapni egymással (ahogy egyébként a fiú serdülő országos A döntőben is).

A vasárnapi program

11:00   Szeged KE - Atomerőmű KSC Szekszárd   (7. helyért)
13:30   Zsíros Akadémia Kőbánya - DVTK Akadémia/A   (5. helyért)
16:00   NKA Pécs/A - Darazsak Sportakadémia/A   (3. helyért)
18:30   Vasas Akadémia/A - Csata DSE   (Döntő)

A vasárnapi helyosztókat, ahogy az eddigi játszott mérkőzéseket is, élőben nézhetitek majd a hunbasket.tv oldalon!