U20: Az OSE kecskeméti győzelmével zárult az alapszakasz
04
2021
2021. április 4.  |  17:16
Egyetlen mérkőzésre került sor a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az OSE a KTE vendége volt, a két együttes pedig egymás ellen dönthette el az élvonal utolsó két helyének sorsát. Ezt a találkozót izgalmas hajrában végül az oroszlányiak nyerték, így megszerezték a 13. helyet.

23. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - OSE Lions U20 63-64 (19-16, 12-23, 16-11, 16-14)

Az első negyedben még az Ivkovics Milán (15 pont, 6 szerzett labda, 4 blokk), Tóth Barna (23 pont, 4 eladott labda) és Kőházi Bence (10 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette kecskemétiek álltak jobban. A második negyedet azonban 11 ponttal nyerte, így a félidőre 8 pontos fórral mehetett a Pap Attila (25 pont, 8-8 pattanó és eladott labda), illetve Nagy Balázs (12 pont, 7 pattanó) fémjelezte oroszlányi alakulat (31-39). A fordulás után már a harmadik negyed végén átvette a vezetést a KTE, Pap és Nagy kosaraival viszont 3 pont maradt még a vendég előnyből a záró 10 perc előtt (47-50). Az utolsó 10 perc első fele jobban sikerült az OSE számára, de a végére a hazaiak ledolgozták hátrányukat. Az utolsó percnek 60-60-nal mentek neki a csapatok, ez a minutum pedig Tóth Barna és Pap párbaját hozta: előbbi egy jó büntetőjére utóbbi kettővel felelt, majd Tóth kosarára Pap válaszolni tudott. Mivel a kecskeméti játékos a végén nem tudott a gyűrűbe találni, így egyetlen ponttal győzött a vendég gárda (63-64), amivel megszerezte a 13. helyet - az élvonal utolsó pozíciójában pedig a Kecskemét végzett.