U20: A Körmend nyerte az alapszakaszt, a Budafok a nyolcadik döntős
28
2021
2021. március 28.  |  19:42
Kilenc mérkőzést játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Egyetlen meglepetés sem született a Top4-es, döntőbe jutó gárdák meccsein, így az Egis Körmend megnyerte az alapszakaszt. Az NB I B piros csoportban a Honvéd idegenben is legyőzte a TF-BP-t, így egy vereséggel végzett az első helyen. Kikapott ugyan Békésen, de másik két eheti találkozóját megnyerte a Budafok, amely ezzel megnyerte a zöld csoportot, így teljessé vált a nyolcasdöntő mezőnye, és kialakultak a csoportok is.

23. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Egis Körmend U20 76-98 (18-27, 16-28, 19-28, 23-15)

Az első három negyedben végig fölényben játszott a Kiss Mátyás (20 pont, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Oroszi Bence (14 pont, 5 pattanó), Balogh Máté (19 pont, 6 pattanó) és Kenéz Csaba (13 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) vezette körmendi alakulat, amely végül biztosan győzött. A Gosztola Gábor Donát (12 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) húzta hazaiak a negyedik negyedet megnyerték ugyan, de nem tudták megszorongatni a megyei riválist.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Jászberényi KSE U20 94-76 (34-13, 23-18, 15-17, 22-28)

A Simó Bence (22 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz, 6 szerzett labda), Büki Bence (28 pont, 8 pattanó) és Kámán Kristóf (20 pont, 5 pattanó) fémjelezte ZTE egy negyed alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. A második felvonástól kezdve kiegyenlített volt a játék, a Jászberény Kaszás Márton (26 pont, 13 pattanó) és Csesznyik Márton (17 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) révén a második félidőt meg is nyerte, de ez is csak arra volt elég, hogy 20 ponton belül legyen a végén a különbség.

24. forduló

Alba Fehérvár U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 104-55 (26-12, 30-11, 19-20, 29-12)

A harmadik játékrészt leszámítva végig sokkal jobb volt a Takács Martin (22 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz), Takács Milán (15 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Balsay Ádám (24 pont, 8 pattanó) és Kass Balázs (15 pont, 5 pattanó) vezette fehérvári alakulat, amely közel 50 ponttal nyert. A Falco megint egy negyedet tudott megnyerni, ezúttal a harmadikat, legjobbja pedig Varga Gergő Detre (21 pont, 6 pattanó) volt. Az Alba hiába nyert, győzött a Sopron is, így a székesfehérváriak maradtak a negyedikek a tabellán - oda-vissza kikaptak a soproniaktól.

Atomerőmű SE U20 - Kaposvári KK U20 70-125 (9-32, 17-28, 25-28, 19-37)

Itt is végig nagy különbség volt a csapatok: a Hajduk Attila Dominik (16 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Eric Edward Cohill (23 pont, 5 pattanó), Puska Bence (10 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Paák Márk (23 pont), Polotár Balázs (15 pont, 10 pattanó), Dániel Ádám (8 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Győr Bálint Gergely (10 pont, 5 pattanó) húzta kaposváriak végig domináltak. Az ASE legjobbja Arnold Botond volt (20 pont, 11 pattanó), de a vendégek sokkal több lábon álltak ezen a meccsen.

DEAC KA U20 - PVSK-VEOLIA U20 90-86 (28-29, 27-23, 17-17, 18-17)

A szinte végig szoros összecsapás negyedik negyedében végig kézben tartotta az irányítást a Ságodi Róbert (17 pont, 5 pattanó), Pollák Balázs (21 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Kalassai Martin (22 pont, 4 pattanó), Fábián Szabolcs (13 pont, 6 pattanó) és Csikai András (11 pont, 5 pattanó) fémjelezte DEAC, amely végül ugyan csak 4 ponttal nyert, de győzelme nem forgott veszélyben. A Rátvay Balázs (18 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz), Mándity Markó (20 pont, 6 gólpassz) és Villányi Benedek (13 pont, 5 pattanó) vezette pécsiek pont az utolsó negyedben voltak jobban lemaradva, de alapvetően egyenrangú ellenfelei voltak a második helyen döntőbe jutó hajdúságiaknak.

OSE Lions U20 - Egis Körmend U20 49-109 (11-28, 12-30, 7-26, 19-25)

Végig a Körmend dominált, amely Oroszi Bence (12 pont, 7 pattanó), Viktor Kelechi Okoh (12 pont, 7 pattanó), Kiss Mátyás (19 pont, 5 gólpassz), Kenéz Csaba (10 pont, 4 gólpassz), Balogh Máté (9 pont, 4 szerzett labda) és Herczeg Kristóf (7 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével kereken 60 ponttal nyert. Az OSE legjobbja Pap Attila volt (14 pont). Ezzel a győzelemmel matematikailag is biztossá vált, hogy a vasi piros-feketék nyerik az alapszakaszt - hiába kapnak ki esetleg az Atomerőmű SE-től az egyetlen hátralévő találkozójukon, a DEAC elleni összevetésben 10 ponttal jobbak.

Sopron KC U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 87-75 (27-7, 28-23, 18-17, 14-28)

Gyakorlatilag egy negyed alatt eldöntötte az összecsapást a Schöll Richárd (15 pont, 15 pattanó, 4 gólpassz), Werner Viktor (14 pont, 8 pattanó), Csendes Péter (9 pont, 7 gólpassz) és Sitku Márton (14 pont, 8 pattanó) húzta soproni alakulat. A Kámán Kristóf (7 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz), Simó Bence (22 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Varga Huba (14 pont, 4 pattanó), Makkos Dávid (10 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) négyesfogat fémjelezte ZTE megnyerte ugyan a negyedik negyedet, méghozzá nem is kis különbséggel, 14 ponttal, de így is csak kozmetikázni tudott veresége mértékén. Az SKC ezzel a győzelemmel bebiztosította harmadik helyét.

Szolnoki Olaj KK U20 - Szedeák U20 71-81 (22-20, 18-16, 19-26, 12-19)

A szoros első félidőt követően 4 ponttal még a Gilszki Erik (21 pont, 12 pattanó) és Arnóth Zoltán (28 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) vezette szolnokiak álltak jobban. A fordulás után azonban többnyire a szegediek akarata érvényesült, akik Polányi Kristóf (26 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Balogh Szilárd (20 pont, 5 szerzett, 4 eladott labda) révén 7-7 ponttal nyerték a harmadik és a negyedik felvonást is, így végül 10 pontos vendég siker született.

Jászberényi KSE U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 72-51 (16-8, 18-17, 21-11, 17-15)

Mind a négy negyedet megnyerte a hazai alakulat, de főleg a páratlan játékrészekben volt nagy fölényben a Kovács Ákos (21 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda), Rékasi Bojta Bendegúz (8 pont, 17 pattanó, 4 eladott labda) és Szalkai Dániel (12 pont, 8 pattanó) húzta jászberényi együttes. A Kecskemét Botka Botond (16 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda) vezetésével megpróbált felnőni a feladathoz, a páros negyedekben sikerült is ezt megtenni, de a vége 21 pontos vereség lett vendég szemszögből.

Két találkozó maradt hátra az U20-as bajnokság idei A csoportos alapszakaszából. A Kecskemét és az OSE egymás ellen döntik el az utolsó két hely sorsát jövő kedden 16:30-tól, a Körmend pedig az ASE-t fogadja majd - ez utóbbi azonban már nem oszt, nem szoroz az összesítés szempontjából, tehát az első 12 hely biztosan így marad.

A tabellát az alábbi linken megtaláljátok:

Az NB I B piros csoportjában egyetlen nyitott kérdés maradt erre a hétre: az, hogy a Budapesti Honvéd SE vagy a TF-BP szerzi-e meg az első helyet. A Honvéd ma délután 104-83-ra legyőzte a TF-et, így egyetlen vereséggel, az első helyen zárta az alapszakaszt a piros csoportban - ennek az országos döntő csoportbeosztása miatt volt jelentősége. A második az épp legyőzött TF-BP lett 21-3-as mutatóval, a harmadik pozícióban pedig az NKA Pécs U20-as együttese végzett 19-5-tel.

Az NB I B zöld csoportjában a Budafok-PSE U20-as csapata hozta, amit kellett: 2-1-gyel zárta a hetet, amivel megnyerte a csoportot, így megszerezte az utolsó, még kérdéses országos döntős helyet. A Budafok nagy riválisához, a Vásárhelyhez hasonlóan kikapott Békésen hétfőn (82-59). Ezt követően azonban szerdán a Ceglédet (78-72), csütörtökön pedig az Eger gárdáját verte (92-70), így ugyanúgy 19-3-mal fejezte be az alapszakaszt, ahogy a Vásárhely, de mindkét egymás elleni meccset megnyerte, ezért lett első.

A Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság országos döntőjében az alábbi csoportok alakultak ki: