U20: Újabb hely kelt el az országos döntőre
21
2021
2021. március 21.  |  17:12
Öt mérkőzést játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A Kaposvár kétszer is győzött, de nyert a listavezető Körmend, a Szedeák és a Pécs is. Az NB I B Piros csoportjában az NKA Pécs közvetlen riválisa, a Veszprém legyőzésével biztosította helyét az országos fináléban. A zöld csoportban a Vásárhely kikapott, így a Budafoknak háromból két mérkőzést kell megnyernie.

23. forduló

Szedeák U20 - Atomerőmű SE U20 99-75 (21-24, 35-10, 27-18, 16-23)

Az első negyed után még vezetett a Pupp Bence (24 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) és Verasztó Péter (20 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) vezette paksi együttes. A két középső etapban, főleg a 25 ponttal megnyert második negyedben azonban teljes egyértelműen a Balogh Szilárd (21 pont, 9-9 pattanó és gólpassz), Tráser Nándor Zoltán (16 pont, 9 pattanó), Káposzta Kristóf (12 pont, 11 pattanó, 4 eladott labda), Pinnyei Márton Ábel (11 pont, 13 pattanó) és Kamenik Bálint Imre (19 pont) vezette Szedeák akarata érvényesült, amely ebben a 20 percben be is biztosította sikerét.

20. forduló

Egis Körmend U20 - Szolnoki Olaj KK U20 93-70 (21-17, 25-18, 25-15, 22-20)

Végig fölényben játszott a Kenéz Csaba (19 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Balogh Máté (18 pont, 4 pattanó), Andrich Clemens Habel (14 pont, 10 pattanó) és Kiss Mátyás (13 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) fémjelezte körmendi gárda, és összességében nézve sima sikert aratott. A Szolnoknál Gilszki Erik (17 pont, 7 pattanó) és Frank Áron (11 pont, 8-8 pattanó és eladott labda, 4 gólpassz) voltak a legjobbak, és a vendégek nem is adták fel egy pillanatra sem, de nem volt esélyük a győzelem megszerzésére.

16. forduló

Kaposvári KK U20 - OSE Lions U20 84-73 (20-15, 27-24, 16-22, 21-12)

Első félidőben összeszedett hátrányát a harmadik negyedben ledolgozta, sőt, 58-57-nél a 27. percben vezetett is a Pap Attila (28 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és szerzett labda), valamint Lippay Gábor Zoltán (13 pont, 7 pattanó) húzta OSE. Ezt követően azonban újra visszavette az irányítást a Kaposvár, amely végül Puska Bence (28 pont, 12 pattanó, 10 gólpassz, 8 eladott labda) és Hajduk Attila Dominik (19 pont, 9 pattanó) vezetésével meg is nyerte az összecsapást.

1. forduló

PVSK-VEOLIA U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 118-64 (28-11, 26-24, 37-15, 27-14)

A második negyedet leszámítva végig sokkal jobb volt a Martinez Ralf (20 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Mándity Markó (18 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz), Vladan Kovacevic (10 pont, 12 pattanó), Rátvay Balázs (12 pont, 5 pattanó) és Tóth Máté Sándor (14 pont) fémjelezte Pécs, amely végül 54 pontos sikert aratott. A Simó Bence (28 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) és Csuti Kornél (20 pont, 8 pattanó) vezette ZTE csak az előbb már említett második 10 perc során tudott egyenrangú ellenfele lenni a hazaiaknak.

4. forduló

Kaposvári KK U20 - Jászberényi KSE U20 74-58 (18-10, 23-16, 25-16, 8-16)

Három negyeden át nem volt kérdés, hogy melyik csapat játszik jobban: 30 percig uralta a találkozót az Eric Edward Cohill (23 pont, 9 pattanó, 5 eladott labda), Puska Bence (15 pont, 8 pattanó) és Takács Arnold (15 pont, 4 gólpassz) fémjelezte Kaposvár. Az utolsó 10 percben aztán kozmetikázott valamennyit veresége mértékén a Rékasi Bojta Bendegúz (21 pont, 16 pattanó, 4 szerzett labda), Kovács Ákos (20 pont) és Kaszás Márton (6 pont, 12 pattanó, 5 szerzett labda) húzta jászberényi együttes, de a mérkőzés kimenetelét nem tudta már befolyásolni a vendég gárda.

Az NB I B Piros csoportjában elkelt a harmadik hely is az országos döntőre. Az NKA Pécs együttese Lados Erik és Rosic Uros vezetésével 94-76-ra nyert a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém otthonában, így megszerezte a harmadik, nyolcasdöntőre jogosító piros csoportos pozíciót.

Az NB I Zöld csoportjában az eddigi listavezető Vásárhelyi Kosársuli kikapott a Békési SzSK otthonában, így 19-3-mal zárta az alapszakaszt, és most már második. A Budafok-PSE 17-2-vel áll az élen, viszont három meccse még hátra van. A Budafok jobb az egymás elleni eredményeket tekintve (kétszer is legyőzte a Vásárhelyt), így a hétfői, Békés elleni, a szerdai, Cegléd elleni, illetve a csütörtöki, Egerrel szemben megvívandó mérkőzések közül elég kettőt megnyernie, akkor is megnyeri a csoportot, és ezzel bejut az országos döntőbe.