Női Amatőr: MAFC-diadal kétszeri hosszabbítás után
01
2021
2021. február 1.  |  09:50
A Hepp-kupa négyesdöntőjének "árnyékában" a múlt héten rendezett mérkőzések közül kiemelkedett a MAFC és az NKA-Pécs-PEAC összecsapása a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A találkozó csak 50 játékperc, azaz kétszeri hosszabbítás után dőlt el a fővárosi együttes javára. A zöld csoportban Szolnokon játszották a legizgalmasabb találkozót: a Törekvés 10 pont fölötti előnyt szerzett szünetig, végül nagy küzdelemben mégis hazai siker született.

Kanizsai Vadmacskák SE - Sportdarázs-SMAFC 71-62

Három negyeden át változatos, fordulatos, hullámzó volt ez az "állati" összecsapás, a harmadik negyed végéig mindkét csapatnak akadtak jobb és gyengébb periódusai. A záró etapot egy 12-2-es 4 perccel kezdve 10 pont fölötti előnyt szerzett a Nagykanizsa, amely e rohamának, valamint Baa Dominika (27 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Fuisz Viktória (14/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Zsámár Panna (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Jurkó Noémi (11 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) eredményességének köszönhetően győzte le a Bakó Patrícia (21 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)-Szeli Kitti (14 pont, 15 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 4 szerzett labda)-Pfeiffer Virág (12/3 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) trió vezette, a lepattanócsatát 44-32-re megnyerő, ám 16-tal szemben 24 labdát eladó soproni együttest.

MAFC - NKA-Pécs-PEAC 100-96 két hosszabbítás után

Szédületes, rendkívül pontos, hatékony támadójátékkal kezdett, s a nyitó negyed közepén 20-7-re vezetett az Aradi Zsanett (31 pont, 12 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Horváth Enikő (19/9 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Bozsó Katica (15/9 pont, 13 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), a tripla-dupla közelében járó dr. Varga Barbara (14 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz) és Hercze Szandra (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) eredményes és jó játékára támaszkodó MAFC. A negyed második felében a baranyai hölgyek már kiegyenlítetté tették a játékot. Előbb az irányítást, a harmadik negyed hajrájában pedig már a vezetést is átvette a Nagy Réka (23/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Habling Lara (21 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett labda, 3 gólpassz)-Szűcs Luca (17/9 pont - 22 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Adenike Olawuyi (16 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) kvartett tagjainak ponterősségére alapozó NKA Pécs. A negyedik negyedre mégis 2 pontos hazai vezetéssel fordultak a felek.

Ennek közepén 5 ponttal elléptek a vendégek, ám a rendes játékidő végén Aradi büntetőivel hosszabbításra mentette a meccset a MAFC - a 40. perc 77-77-es (magyar nép)mesebeli döntetlennel zárult. Az első ráadást a lélektani előnyben lévő hazai csapat kezdte jobban, ám 4 hazai pontra 5 vendég érkezett válaszul. Már 3 ponttal is "ment" a PEAC, de az első hosszabbítás végén Stekler Kamilla kosarával a MAFC kiharcolta az újabb ráadást. A második hosszabbítást 5-0-lal kezdte a MAFC, s a pécsi fiatalokban ekkor már nem volt annyi hogy fordítsanak. A lepattanócsatát 60-47-re megnyerő hazai együttes sikerével zárult ez a résztvevők számára minden bizonnyal sokáig emlékezetes találkozó.

Kanizsai Vadmacskák SE - Radobasket 83-65

Alaposan meglepte a vendég együttes a meglehetősen szelíden kezdő Vadmacskák csapatát, s a nyitó etap második felében egy 12-4-gyel 8 pontos előnyt szerzett. A második szakaszra rendezte sorait a Nagykanizsa, s a negyed első felében egy lehengerlő 20-0-s rohammal 10 pont fölötti előnyt szerzett. A félidő hajrájára azonban a roppant koncentrált játékban vélhetően elfáradtak a hazaiak. A Gróf Tímea (16/3 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Kaluha-Guti Alexandra (12/6 pont, 3 eladott labda) és Serfőző Viktória (12 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) kosaraiban bízó Radobasket viszont "feltámadt poraiból", s egy 11-0-lal szünetre szorossá tette a találkozót.

A harmadik negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a záró szakasz 1 pontos vendég vezetésről indult. Ezt 9-0-lal indították a Jurkó N. (22 pont, 17 lepattanó), Budai Dorina (19 pont, 9 lepattanó), Baa D. (16 pont - 20 mezőnykísérlet -, 7 szerzett labda, 5 gólpassz) és Fuisz V. (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) ponterős játékára támaszkodó hazaiak, s ez megtörte a Radobasket csapatát. A vége közel 20 pont lett, de ez a kanizsai siker közel sem volt olyan biztos, ahogy a végeredmény mutatja. A 18 pontos hazai győzelemben döntő szerepe volt annak, hogy a Vadmacskák 17-tel kevesebb eladott labdával (8, ill. 25) zárták a találkozót, mint ellenfelük.

BEAC Újbuda - DEAC 102-39

Az újfent igen erős összetételben pályára lépő BEAC-fiatalok végig nagy fölényben játszva, minden negyedet megnyerve győzték le simán Boros Júlia (24/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Mérész Beatrix (20 pont, 15 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Juhász Angéla (16 pont, 3 lepattanó), Galántai Alma (15/9 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Orosz Zsófia (11/9 pont, 3 gólpassz) vezérletével a debrecenieket. A vendégektől egyedül a csapat pontjainak több, mint a felét szerző Mezei-Göttlinger Anna (20/9 pont, 5 lepattanó) jelentett érdemi veszélyt a hazai gyűrűre.

PINKK-PVSK U23 - Sportdarázs-SMAFC 68-56

A páros negyedekben hatékonyabban, jobban játszva győzte le a Jáhni Zsófia (20 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda)-Horváth Zsanett (16 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz)-Kovács Kitti (12 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezetésével a PINKK a vendégeket. A páratlan negyedeket Szeli Kitti (10 pont, 7 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Bakó Patrícia (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Varga Kamilla (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) eredményességére építve ugyan megnyerték a soproniak, de a végét jobban bíró hazaiak 12 ponttal győztek.

TFSE-MTK U23 - Nyíregyházi Kosársuli 65-50

A harmadik negyed közepéig tudta tartani a lépést a Nyíregyháza a hazaiakkal. A TFSE-MTK fiataljai a 26. és a 35. perc között egy 17-6-os rohammal "lerázták" magukról az őket addig kitartóan üldöző szabolcsi hölgyeket. E rohamnak, valamint elsősorban Takács Emese (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz), Kelemen Barbara (13/3 pont, 14 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Galli-Hirling Borbála (13 pont, 12 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) és Vörösházi Jázmin (10 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 gólpassz) kosarainak köszönhetően 15 ponttal győztek a hazaiak. A vendégeknél Karakó Dorinát (22 pont, 9 lepattanó) kosárszerzésben eléggé magára hagyták társai, a vendégektől senki más nem jutott 6 pont fölé.

Szombathelyi Egyetem - Szegedi KE 70-51

Az első percekben meglepte a Szeged az éllovas szombathelyieket - 6-1-gyel kezdtek a vendégek, ám erre 8-0-lal reagáltak a hazaiak. Ez nem törte meg a szegedi csapatot, amely az első negyedben még tartotta a lépést a vasi hölgyekkel. A második etapot 9-0-lal indítva gyorsan 10 pont fölötti előnyt szereztek a vendéglátók. A Horváth Gréta (12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Vér Violetta (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) pontjaira építő Szegednek azonban továbbra is volt tartása: egy 8-2-vel 6 pontra jött föl, megfelezve hátrányát - szünetben 8 ponttal vezetett a Szombathely. A második félidő elején tartotta 10 pont körüli előnyét a hazai együttes, majd a harmadik negyed közepén egy 12-2-es rohammal megnyugtatóvá, közel 20 pontosra növelte előnyét a Kovács Georgina (20/9 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett 4 eladott labda, 9 gólpassz)-Szabó-Haklits Zsuzsanna (18/3 pont, 11 lepattanó)-Balogh Viktória (11 pont, 8 lepattanó) trió vezette Szombathely. A vendéglátó gárda ezt a 20 pont körüli előnyét végig megtartva biztosan győzte le jól küzdő ellenfelét.

ELTE Fortis - BKG Príma Akadémia II 74-62

Az első negyedben a papírformának megfelelően megnyugtatónak tűnő, 10 pontos vezetést szerzett az esélyes hazai együttes. Az előny talán túlságosan meg is nyugtatta az ELTE Fortis csapatát. A felbátorodó vendégek Molnár Fanni (17/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Levente Zsófia (5 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével szünetre ledolgozták hátrányukat. A harmadik negyedben aztán az elsősorban Nagyi Tímea (19 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Orosz Zoé (14/9 pont, 10 lepattanó) és Kiss Anna (13/3 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) találataira alapozó hazaiak 12 pontos előnyt szereztek, amely a záró szakaszban volt már 16 is. A szívósan küzdő vendégek egy 10-0-lal 6 pontra még feljöttek, de ezzel ellőtték puskaporukat, így hazai siker született.

Szolnoki MÁV SE - Törekvés SE 56-52

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig egyértelműen a leginkább Darázsi Dóra (11/3 pont, 3 lepattanó), Strbik Fanni (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Egri Zsófia (9-9 pont és lepattanó, 3 gólpassz) pontjaira támaszkodó vendég Törekvés törekvése jutott érvényre - félidőben 11 ponttal "mentek" a fővárosiak. Térfélcsere után magára talált és átvette a játék irányítását a vendéglátó Szolnok, amely a 33. percben fordított. Innen egy 7-1-gyel még visszavette a vezetést, s ellépett a Törekvés. Az utolsó szűk 5 és fél percet azonban 11-3-ra "hozta" a Munkácsi Adél (18/9 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Bede Petra (17 pont, 14 lepattanó)-Nemeskéri-Kutlán Nóra (9/3 pont) trió vezette Szolnok, így végül megnyerte ezt a küzdelmes, izgalmas találkozót.