U20: Kétszer is kikapott az Alba, a DEAC az új listavezető
25
2021
2021. január 25.  |  19:39
A múlt héten 10 mérkőzéssel folytatódott a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja, amelyben elég nagy változások voltak. Az Alba kétszer is vereséget szenvedett a Soprontól, így a Jászberényt kétszer verő DEAC átvette a vezetést a tabellán - és a Szolnokon diadalmaskodó Egis Körmend is ugyanúgy 4 vereséggel áll, mint az első két helyezett. A ZTE is két győzelmet aratott a Kecskeméttel szemben, az OSE pedig gyors egymásutánban újabb diadalt könyvelhetett el, ezúttal az ASE ellen.

7. forduló

Szolnoki Olaj KK U20 - Egis Körmend U20 67-79 (24-22, 15-17, 9-16, 19-24)

Az első félidőben még jól tartotta magát a Nyerges Zalán (16 pont, 12 pattanó) és Gilszki Erik (15 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) vezette Szolnok. A fordulás után aztán már a Kenéz Csaba (17 pont, 8 pattanó), Andrich Clemens Habel (11 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Kiss Mátyás (22 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Oroszi Bence (14 pont, 9 pattanó) fémjelezte körmendiek akarata érvényesült inkább, akik így nagyobb izgalmak nélkül nyertek.

Zalakerámia ZTE KK U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 105-87 (23-25, 24-20, 29-29, 29-13)

Három negyedig mindkét oldalról kifejezetten ponterős mérkőzést vívtak felek, aztán az utolsó negyedben állt meg némileg a Lukács Döme (28 pont, 4 pattanó) és Körmendi Bence (17 pont, 4 pattanó) vezette Kecskemét, ez pedig a meccsbe került a vendégek számára. A Simó Bence (37 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda) és Csuti Kornél (30 pont, 10 pattanó) kiemelkedő, valamint Kámán Kristóf (8-8 pont és pattanó, 7 gólpassz) és Makkos Dávid (8 pont, 7 gólpassz) hasznos játékára alapozó ZTE tudta tartani korábbi szintjét a negyedik negyedben is, így végül 18 pontos győzelmet szerzett.

Jászberényi KSE U20 - DEAC KA U20 69-95 (17-26, 16-21, 12-26, 24-22)

Az első három negyed során sokkal jobban játszott a Neuwirth Bence (26 pont, 6 pattanó), Sólyom Bence (9 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) és Balázsi Soma Bence (8 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) vezette hajdúsági alakulat, amely ebben az időszakban el is döntötte a találkozót a maga javára. A záró 10 percet ugyan megnyerte a Szőke Péter Soma (28 pont, 6 pattanó) és Kraxner Kristóf László (14 pont, 3-3 pattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda) húzta Berény, de a lényegi kérdésekben nem tudott változtatni.

Sopron KC U20 - Alba Fehérvár U20 72-47 (16-13, 22-11, 20-11, 14-12)

A középső két negyedben nagy fölényben játszottak a hazaiak, akiknél Werner Viktor (12 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Schöll Richárd (15 pont, 10 pattanó) voltak a legjobbak. Az Alba támadásban teljes csődöt mondott az egész találkozó során - Takács Milán (20 pont) és Sodiq Seyi Awogbemi (15 pont, 9 pattanó, 5 szerzett és 4 eladott labda) mellé ezúttal senki nem tudott fellépni, míg Werneréknek Popadics Miljan, Csátaljai Barna és Csendes Péter is komoly segítséget adott.

20. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 85-86 (22-28, 25-23, 14-13, 24-22)

Ez a meccs végig szoros volt, bár a negyedik negyed elejéig az első 10 perc után kisebb előnyt kialakító, Simó Bence (29 pont, 12 pattanó, 6 gólpassz) és Csuti Kornél (31 pont, 9 pattanó) mellett ezúttal Büki Bence (16 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) húzta ZTE vezetett. A záró felvonás első felében fordított, a 36. percben pedig már 10 ponttal (84-74) jobban állt a Nagy Joel (16 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz), Cserkó Krisztián (17 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Körmendi Bence (18 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), Lukács Döme (15 pont), Botka Botond (15 pont, 5 pattanó) ötösfogat jó játékára alapozó, vendéglátó kecskeméti alakulat. Ezt követően jött azonban Simó, aki egymaga 10 pontot termelt az utolsó négy és fél percben, közte a győzelmet jelentő 2+1-es akcióval. A KTE összesen egy büntetőt tudott értékesíteni ebben a szakaszban, ez pedig megpecsételte a hazaiak sorsát, hiába játszottak addig kifejezetten jól.

Alba Fehérvár U20 - Sopron KC U20 63-66 (16-12, 11-14, 20-17, 16-23)

A 29. percig nagyon úgy tűnt, hogy az Alba vissza tud vágni a Sopronnak, hiszen a Takács Milán (22 pont, 5 pattanó, 6 szerzett labda) és Sodiq Seyi Awogbemi (10 pont, 14 pattanó) mellett ezúttal Takács Martinra (15 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) építő székesfehérvári együttes 47-35-re vezetett ekkor. A megint sokkal több lábon álló, Sitku Márton (12 pont, 10 pattanó) és Schöll Richárd (14 pont, 10 pattanó) által vezetett vendégek még a harmadik negyed vége előtt csináltak egy 8-0-t, és Takács Milán 5 pontja ellenére sokkal jobban játszottak a negyedik negyedben is, melynek közepén már náluk volt az előny. A Sopron ezt követően növelte a távolságot, és bár Sodiq révén megpróbált még fordítani a hazai alakulat, Sitku két büntetőjével és 3 pontos vendég sikerrel zárult az összecsapás.

Kaposvári KK U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 90-91 hosszabbítás után (21-28, 21-18, 27-15, 15-23, 6-7)

Az első negyedben jobban játszott a vendég szombathelyi gárda, ám a második és legfőképpen a harmadik negyedben már a Paár Márk (30 pont, 13 pattanó, 4 eladott labda) és Puska Bence (13 pont, 6 pattanó) vezette Kaposvár irányított - a somogyiak 8 ponttal álltak jobban a záró felvonás előtt. A 38. percben 83-74-re vezetett a KKK, ám ekkor egy 10-0-t repesztett Németh Bálint Péter (21 pont), Varga Gergő Detre (16 pont, 8 pattanó) és Gosztola Gábor Donát (11 pont) vezette Falco. A végén Paár kezében volt a győzelem, de csak az első büntetőjét dobta be az egyébként extrán játszó kaposvári játékos, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban is vezettek a vendéglátók, a szombathelyi együttes azonban az utolsó előtti percben Németh két kosarával fordított. Miután az utolsó minutumban már nem született kosár, győzött is a Falco.

DEAC KA U20 - Jászberényi KSE U20 86-58 (26-14, 21-18, 19-9, 20-17)

Ahogy a hét közben, úgy ezen az összecsapáson sem volt kérdés a győztes kiléte. Az Asszú Ádám (16 pont, 6 pattanó) és Madar Krisztián (11 pont, 6 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezette debreceniek főleg az első és a harmadik negyedben nőttek a Rékasi Bojta Bendegúz (13 pont, 14 pattanó) fémjelezte JKSE fölé, így ezúttal is egyértelmű volt, ki nyeri a meccset. A debrecenieknél mind a 10 pályára lépő játékos minimum 9 VAL-t ért el - sokkal több lábon álltak a hajdúságiak.

OSE Lions U20 - Atomerőmű SE U20 86-67 (20-13, 17-14, 21-17, 28-23)

Az oroszlányiak egy héttel korábban szerezték első győzelmüket az idei bajnokságban, most pedig rögtön jött is a második: Pap Attila (25 pont, 13 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda) extra és Dokmanovic Milán (17 pont) jó játékával, minden negyedet megnyerve verték az ASE-t. A vendégeknél Pajor Dávid (22 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) és Heimann Gergő (20 pont) voltak a legjobbak és a gyűrűre leginkább veszélyesek.

PVSK-VEOLIA U20 - Szedeák U20 91-80 (24-7, 19-20, 24-20, 24-33)

Sokáig úgy tűnt, hogy az első negyedet 17 ponttal megnyerő, Lakatos Péter (28 pont, 10 pattanó, 5 szerzett labda), Rátvay Balázs (20 pont, 9 pattanó) és Heimann Bálint (13 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) vezette pécsiek sikerét semmilyen veszély nem fenyegeti. A záró felvonásban a Balogh Szilárd (18 pont, 7 gólpassz) és Polányi Kristóf (18 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) húzta Szedeák egészen négy pontra megközelítette ellenfelét a 38. percre (79-75). A szegediek azonban elfáradtak a kapaszkodásban, egy 8-0-s hazai roham pedig eldöntötte a mérkőzés sorsát - 11 ponttal győztek a mecsekaljaiak.