BL: A Falco kiütéses sikert aratott a Lublin otthonában
07
2021
2021. január 7.  |  09:03
A Bajnokok Ligája 9. fordulójában Lengyelországban lépett pályára a Falco csapata, amely az Arena Savariában kilenc ponttal verte meg a Lublint. Aggodalomra adhatott okot azonban a sárga-feketék irányítójának, Andersonnak a kiválása, ott lehetett viszont a társakkal a nemrég igazolt Barac, aki Milosevics helyére érkezett. A hazaiaknál több változás is történt decemberben, ráadásul a csapat pontfelelőse, Dorsey-Walker sem lépett pályára.

Hamar magához ragadta a vezetést a Falco és sokáig tartotta is, hiszen az első négy percben nem is esett újabb kosár. Benke triplájával már 5-0 is volt, viszonylag hamar egyenlített a Lublin. Ismét megléptek a szombathelyiek, David Dedek kénytelen volt időt kérni (5-12). Nem lassítottak a vasiak, Váradi hármasával már tíz volt közte, ráadásul a védekezés is jól működött, bár ehhez kellett a hazaiak pocsék dobóteljesítménye is. 7-17.

A második negyedben Barac is megszerezte az első pontjait a Szombathely színeiben, remekül játszottak a vendégek, nemhogy őrizték előnyüket, tovább növelték azt (11-28). Teljesen szétesett a lengyelek játéka, amit ügyesen használt ki a Falco, amely a felvonás derekáig 57%-kal triplázott, ráadásul a lepattanócsatát (13-25) is óriási fölényben nyerte (15-34). Tovább ütötték a meleg vasat a sárga-feketék, a félidőre közel harmincpontos vezetéssel mehettek. 18-46.

A fordulás után gyorsan meglett a közte harminc is, huszonnégy perc elteltével még csak huszonháromnál járt a Lublin (23-50). Kicsit dekoncentráltak kosaraztak a vasiak ebben az időszakban, több könnyelmű eladott labda is becsúszott a játékukba, zárkóztak a lengyelek, de azért a biztos győzelem nem forgott veszélyben. 35-61.

A záró etapra már nem maradtak izgalmak, a Szombathely annyit hozott, amennyit kellett, ráadásul a fiatalok is tudtak játszani. A sárga-feketék új légiósa, Boris Barac 14 ponttal mutatkozott be. Ez a győzelem azt is jelenti, hogy a Falcónak elég akár egy ponttal is megvernie az orosz Novgorodot a továbbjutáshoz. 59-83.

Pszczólka Start Lublin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 59-83 (7-17, 11-29, 17-15, 24-22)