U20: A listavezető Alba és a Kaposvár is két-két diadalt aratott
04
2021
2021. január 4.  |  11:54
Kilenc összecsapást rendeztek az elmúlt héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságban. A hét nyertesei a tabella első helyén álló Alba és a kevés meccset játszó, de azokból egyelőre jól álló Kaposvár voltak két-két győzelemmel. Lássuk, mi történt az egyes mérkőzéseken!

4. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - DEAC KA U20 72-81 (17-23, 9-23, 27-11, 19-24)

Az első félidőt követően úgy tűnt, hogy ez egy sima meccs lesz: a hazaiak mindössze 26 pontig jutottak, a Neuwirth Bence (20 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda), Ságodi Róbert (19 pont, 10 pattanó, 5 szerzett labda) és Asszú Ádám (14 pont, 8 pattanó) vezette DEAC pedig kerek 20 ponttal állt jobban. A harmadik negyedben nagyot fordult a kocka, miután az Ivkovics Milán (28 pont, 10 pattanó) vezette kecskemétiek többször feljöttek két pontra, a szakasz végén pedig mindössze négy pont volt a lemaradásuk (53-57). Az utolsó játékrészben egyenlített is a KTE a 33. perc elején (59-59), mindig volt azonban valaki a vendégeknél, aki kosarat tudott szerezni a kritikus helyzetekben. Ságodi zsinórban nyolc pontot dobott a felvonás közepén, amivel megint megléptek a hajdúságiak, akik végül nyertek is.

OSE Lions U20 - PVSK-VEOLIA U20 53-83 (9-22, 10-14, 18-21, 16-26)

Végig jobban játszott ellenfelénél az Erdei Ádám (15 pont, 14 pattanó), Rátvay Balázs (18 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda), Bor Sándor (12 pont, 6 pattanó) és Villányi Benedek (11 pont, 5 pattanó) vezette PVSK, amely lényegében 10 perc alatt eldöntötte az összecsapást. Az OSE a középső két negyedben ugyan nagyjából kiegyenlítetté tette a játékot, de nem volt esélye a szoros meccsre. A hazaiaktól nem érte el senki a 10 pontot - VAL alapján Pap Attila (9 pont, 5 pattanó) és Szabadfi Márk (9 pont, 3 pattanó) voltak a leghasznosabbak.

17. forduló

Sopron KC U20 - Szedeák U20 87-70 (26-21, 14-14, 25-15, 22-20)

Az első félidő után mindössze 5 pontos hátrányban volt a Balogh Szilárd (23 pont, 5 pattanó) fémjelezte Szedeák. A Schöll Richárd (22 pont, 19 pattanó), Sitku Márton (27 pont, 11 pattanó) és Popadic Miljan (15 pont, 7 pattanó) vezette Sopron a fordulás után, a harmadik negyedben döntötte el a maga javára az összecsapást, melyet végül 17 ponttal nyert meg.

Jászberényi KSE U20 - Kaposvári KK U20 62-68 (19-20, 14-17, 10-14, 19-17)

Az első negyed első felében még vezetett is a Kaszás Márton (21 pont, 9 pattanó) vezette JKSE, amely nagy csatára kényszerítette előzetesen jóval esélyesebb ellenfelét. A Paár Márk (18 pont, 7 pattanó) és Eric Edward Cohill (14 pont, 7 pattanó) húzta Kaposvár a második és a harmadik negyedben is elszakadt 10 pontra a hazaiaktól, de egyik alkalommal sem tudta lezárni a mérkőzést. A JKSE Kaszás duplájával a 39. perc elején egyetlen pontra közelítette meg a somogyiakat (58-59), ekkor azonban Paár és Cohill is betaláltak. Takács Arnold két büntetőjével egy 7-0-s rohanást mutatott be a vendég gárda, amely így végül kiharcolta a sikert, még ha nehezebben is, mint arra számítani lehetett.

Atomerőmű SE U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 84-101 (24-25, 22-23, 18-25, 20-28)

Az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfele volt a ZTE-nek a Dorogi Gergő (25 pont, 13 pattanó, 4 eladott labda), Pajor Dávid (16 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Renkecz Máté (14 pont, 9 pattanó) fémjelezte ASE. A fordulás után lépett el ellenfelétől a Csuti Kornél (29 pont, 9 pattanó), Simó Bence (31 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda) és Büki Bence (17 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) vezette vendég együttes, amely végül nagyobb izgalmak nélkül győzött, 17 pontos sikert aratott.

Egis Körmend U20 - Alba Fehérvár U20 59-65 (12-18, 15-8, 15-19, 17-20)

Az első félidő nem sok pontot hozott, de így is hullámzó volt: a nagyszünetben minimális különbséggel a Balogh Máté (19 pont, 13 pattanó) és Kiss Mátyás (14 pont, 4 pattanó) vezette Egis Körmend állt jobban. A Takács Milán (23 pont, 4 pattanó), Kass Balázs (17 pont, 4 pattanó) és Takács Martin (7 pont, 9 pattanó) húzta fehérváriak a harmadik negyed közepén vették vissza az irányítást, és tartottak is egy tisztes távolságot a vasiaktól, egészen a záró felvonás közepéig. 54-55-nél még volt esélye a piros-feketéknek a fordításra. Ezt követően azonban jöttek a Takács testvérek, akik zsinórban 8 pontot szórtak, így lezárták a találkozó érdemi részét - idegenben vágott vissza az Alba a két héttel korábbi hazai vereségért.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Szolnoki Olaj KK U20 69-65 (27-21, 11-15, 12-11, 19-18)

A találkozó nagy részében a Takács Zsolt (10 pont, 12 pattanó, 5 eladott labda), Németh Bálint Péter (17 pont, 7 gólpassz, 4 eladott labda) és Nárai Gergely András (11 pont, 5 pattanó) vezette Falco állt jobban - igaz, nagy előnyt nem tudott kiépíteni magának a szombathelyi együttes, végig 10 pontot belül volt a távolság. Az Arnóth Zoltán (12 pont, 7 pattanó) és Gilszki Erik (16 pont, 6 pattanó) vezette Szolnok nem adta fel, és Gilszki triplájával a 38. percben át is vette a vezetést (64-65). A szombathelyiek büntetőkkel visszavették a vezetést, az Olaj pedig nem talált már a gyűrűbe, így végül egy kiélezett összecsapást nyert meg a hazai alakulat.

8. forduló

Alba Fehérvár U20 - Szedeák U20 76-56 (11-12, 15-14, 27-15, 23-15)

Az első félidőben még teljesen egál mérkőzést játszott egymással az ezúttal is Balogh Szilárd (15 pont) vezette Szedeák és a listavezető. A fordulás után aztán sokkal jobban játszott ellenfelénél a Takács Martin (20 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda), Sodiq Seyi Awogbemi (16 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda) és Kass Balázs (15 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz, 4 eladott labda) vezette fehérvári együttes, amely így sima, 20 pontos diadalt aratott.

7. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Kaposvári KK U20 65-87 (20-23, 13-20, 12-21, 20-23)

Csak az első és az utolsó negyedben tudott felnőni a feladathoz és ellenfeléhez a Takács Zsolt (12 pont, 5 pattanó) vezette Falco. A középső két játékrészben egyértelműen jobban játszott a hazaiaknál a Kaposvár, amelyben Paár Márk (30 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz) és Eric Edward Cohill (26 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) mellett ezúttal Puska Bence (10 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) és Hajduk Attila Dominik (10 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) is nagyon hasznosak voltak.