Női Euroliga: 13 pontos vereséget szenvedett a Sopron a Kurszk ellen
21
2020
2020. február 21.  |  09:35

Az Euroliga 13. fordulójában a Dinamo Kurszk 74-61-es győzelmet aratott Sopronban. A harmadik negyed 14-0-s futásával került komolyabb lépéselőnybe a kurszki gárda, mely a záró szakaszban végig őrizte a vezetését.

A végletekig kiélezett B-csoport rangadóját Határ Bernadett és Epiphanny Prince kosárváltása vezette fel. Ezt követően a Sopron ragadta magához a kezdeményezést és 11-4-re is ellépett négy perc játékot követően. Az első szakasz hajrája azonban az oroszoknak sikerült jobban, akik 16-15-nél a vezetést is átvették. 10 perc után pedig 18-17-re mentek. A második szakasz elején ismét a Sopron került kisebb fölénybe és 24-20-nál támadhatott a magyar csapat, hogy még nagyobb különbséget alakítson ki. Az oroszok azonban megfogták a meccset, így 28-27-re visszajöttek. Fordulatos küzdelmet láthattunk, kemény jelenetekkel, de sportszerűen el kell ismerni azt is, hogy a rivális talán az eddigi legjobb 2020-as meccsét játszotta ezen az estén. Ezért is volt nagy szó, hogy a félidő hajrájában sikerült megugrani 5-6 egységgel. A nagyszünet előtt a vendégeknél DeWanna Bonner kapott a térdéhez, de a második félidőben tudta vállalni a játékot.

A 37-32-es nagyszünetben a statisztikát figyelve azt láthattuk, hogy Aleksandra Crvendakic 12, Jelena Brooks 10 pontnál jár soproni részéről. A kurszkiaknál pedig az előbb kiemelt Bonner volt a legeredményesebb 9 ponttal. A Sopron mezőnymutatója 50% felett állt. A kiegyenlített lepattanócsatán túl az előnyt a több gólpassz és kevesebb eladott labda mutatta. A harmadik negyed közepéig tartotta 3-4 pontos vezetését a Sopron, majd 41-37 után jött az az orosz futás, ami meghatározta a folytatást. A vendégek 14-0-val 51-41-re fordítottak. Nagy hajrába kezdett a Sopron, a játékrész végére sikerült 53-50-ra felkapaszkodni. Ezzel teljesen nyílt lett a záró szakasz. Hat perc volt hátra, amikor egészen 60-59-re visszajöttek a mieink. Az a lélektani fordulat, hogy átvegye a vezetést a magyar csapat, ezúttal elmaradt. Az utolsó két perchez érkezve újra 10 pontra nőtt a vendégek előnye. Innen már kézben tartotta az irányítást a Kurszk és 74-61-es győzelmet harcolt ki.

Sopron Basket – Dinamo Kurszk 61-74 (17-18, 20-14, 13-21, 11-21)

Legjobb dobók

Sopron Basket: Jelena Brooks 19/9, Aleksandra Crvendakic 13, Briann January 12/3.

Dinamo Kurszk: Epiphanny Prince 23/9, DeWanna Bonner 20/6, Astou Ndour 11/3.