Óriási csatában legyőztük az Eb-címvédő Szlovéniát!
20
2020
2020. február 20.  |  21:55
A címvédő ellen, Szombathelyen kezdte meg Európa-bajnoki selejtezőinek sorát a magyar férfi kosárlabda válogatott.

Természetesen itt volt a lelátón a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely szlovén vezetőedzője, Gasper Okorn is.

A kezdés előtt Szalay Ferenc, az MKOSZ elnöke adta át Perl Zoltánnak, az év játékosának járó díjat.

Blazic gyors kosarával indult a mérkőzés, Vojvodáé volt az első hazai dupla. Kicsit sokat kapkodtunk az elején, szerencsére a szlovének sem dobtak jól. A hetedik percben 6-12 állt a táblán, nagyon kellett Ferencz hármasa. Nem találtuk a fogást az Európa-bajnokon, a nyolcadik percben, 9-16-nál időt kért Ivkovics. 7-0-val sikerült kiegyenlítenünk az első negyed végére.

Nikolic hármasával folytatódott a játék. Allen nagyot játszott, sokszor testi épségét sem kímélve vette ki a részét a mezőnymunkából, nem mellesleg a tizenkettedik percben már kilenc pontnál járt, 20-19-nél Trifunovic kért időt. Váltani tudtak a kék mezesek, 24-32-nél megint időt kért a magyar kispad. Prepelic büntetőivel először lett tíz közte. Perl utolsó másodperces kosarával 32-36-os eredménnyel mentek szünetre a csapatok.

Morgan hetedik pontját szerezte a fordulás után. Három perc után 9-4-es szériánál tartottak a mieink, 41-40-nél időt is kértek a szlovének. 7-0-át mentek a vendégek, jó ideig nem tudtunk betalálni. Aztán érkezett egy Vojvoda-dupla, majd egy Ferencz-hármas, és újra csak egy bolt közte. Egyenlíteni sikerült, fordítani nem, 49-54-ről indult a záró felvonás.

Váradi-Prepelic kosárváltás következett, majd Perl is betalált, Keller pedig kintről egyenlített (56-56). Rupnik és Blazic is bevágott egy-egy hármast, amely után Ivkovics hívta magához csapatát. 64-64 volt az állás, amikor megkezdődött az utolsó négy perc. Már csak 1:30 volt hátra, amikor 66-71 állt az eredményjelzőn. Természetesen, ahogy azt már megszokhattuk ettől a csapattól, nem adtuk fel. Nagy hajrát indítottunk, Allen értékesített két büntetőt, majd Muric színészkedése után technikait kapott. Allen ezt is bedobta, 69-71-nél támadhattunk, 1:11 volt vissza. Váradi hármasával fordítottunk (72-71). Morgan bedobta Keller mellett, de a hősiesen küzdő Allent sem lehetett megállítani a palánk alatt. 33.9 másodperccel a vége előtt időt kértek a szlovének (74-73). Váradi elsőre még időben faultolt, majd ráfújtak még egyet, ezzel kipontozódott, Prepelic pedig dobhatott. Nem tudott rontani. 16.3 másodperc maradt. Perl ziccere kimaradt, de közben meglökték, így ő is dobhatott. Hajszál pontosan (76-75). 4.5 másodperc maradt, de az Eb-győztes kulcspillanatban is tud hibázni, Blazic kidobta a labdát oldalra. Magyar időkérés után 2.3 másodperc maradt. Benkével szemben szabálytalankodtak. Az elsőt bedobta, a másodikat kiköpte a gyűrű, de a szlovének már nem maradt elég idejük a kosárszerzésre.

Elképesztően nagyot harcoltunk, hihetetlenül fontos győzelmet arattunk a címvédővel szemben - írta a BB1.hu.

Magyarország – Szlovénia 77–75 (16–16, 16–20, 17–18, 28–21)