Trónfosztás a férfi Hepp-kupában, Budafokra került a trófea
16
2020
2020. február 16.  |  18:05
A Hepp-kupa bronzcsatáját az első félidőben 10 pont fölötti előnyt szerző Cegléd nyerte, így érmes lett a zöld csoportos házigazda. A finálé a vártnál jóval simább, egyoldalúbb játékot hozott: az előző kiírás győztese, a Veszprém csupán 15 percig volt egyenrangú ellenfele a Budafoknak. Károly Máté legénysége fölényes, 25 pontos győzelmet aratott a döntőben.

A 3. helyért

Ceglédi KE - Bajai Bácska FKE 84-74

A csalódott, a döntőről lemaradó csapatok csatáját a szünetig megszerzett 13 pontos előnyre, valamint Tóth Zoltán (21/9 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Nárai Bence (19 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), a mezőnyből hibátlanul dobó Hegedűs Gergely (15/6 pont - 4/4 dupla, 2/2 tripla -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Fekete Viktor (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére alapozva a Cegléd nyerte meg. Bajai részről csak a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Goldring József (26/15 pont, 4 eladott labda) és Milos Vukicsevics (14 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) nyújtott átlagon felüli teljesítményt, Nagy Dániel 10/3 ponttal és 3 gólpasszal zárta a bronzcsatát. A Cegléd így a Nagykőrös és a MAFC után újabb értékes "piros skalpot" szerezve lett bronzérmes.

Döntő

Budafok - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 89-64

Az első félidő vége döntő fordulatot hozott a Hepp-kupa fináléjában. Bár a nyitó etap után 20-16-ra a budafokiak vezettek, a második negyed közepén 29-25-re a Völgyi Marcell (15 pont, 5 lepattanó), Michael McCall (14/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Szabó Péter (14/6 pont, 3 gólpassz) pontjaira építő, a szakasz első felét 13-5-re nyerő címvédő veszprémi együttes állt jobban. Innen vágott ki egy 19-2-es "száguldást" a Budafok, amelyet a második félidő elején "megfejelt" még egy 9-2-vel, s ezzel 20 pontosra növelte előnyét, formalitássá téve a hátralévő bő 15 percet. Összességében minden negyedet megnyerve, a két középső felvonásban nagy fölényben játszva, lepattanózásban 54-38-ra, gólpasszok tekintetében pedig 26-15-re felülmúlva a címvédő veszprémieket nyerte meg a Budafok a döntőt a tripla-dupla közelében járó Kovács Soma (14/12 pont - 22 mezőnykísérlet -, 9-9 lepattanó és gólpassz), valamint Puszta Dávid (14/3 pont), Lados Erik (31 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Fehér Csaba (10/3 pont, 4 lepattanó) és Horváth Márton (10 pont, 15 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével. Károly Máté legénységének fölényes sikerében óriási szerepe volt annak, hogy a budafokiak 4-4 ponton tudták tartani a Madár-Medve kettőst.