Férfi NB I: A DEAC tükörsima győzelmével zárult a 19. forduló
12
2020
2020. február 12.  |  14:40
A 19. forduló záró mérkőzésére, hosszú idő után visszatért a pécsiek centerpárosa, Horti Bálint és CJ Aiken.

A PVSK kezdett jobban, három perc után Ruják és Smith kosaraival 6-2-re vezettek a sötét mezesek, de aztán Manigat és Drenovac vezérletével egy 10-0-ás rohammal fordított a DEAC (12-6). Látványos, gyors volt a játék, sok volt a kosár, a nézők legnagyobb örömére. A hatodik percben, 16-8-nál időt kért Alekszics mester, miközben beállt a hazaiak új szerzeménye, az Achilles-ín szakadásból visszatérő Sztrahinja Milosevics. Az első negyed után 18-11 volt az állás.

Omenaka növelte a különbséget, majd Smith faragott rajta egy hármassal. 24-14-nél már tíz volt közte. Továbbra sem állt le a DEAC-henger, Moody és Manigat is betalált, rendkívül ponterősek voltak a hazaiak, az olló egyre nagyobbra nyílt. Egy pillanatra megrázta magát, és életjelet mutatott magáról a Pécs, de aztán újra elment tizenkilenccel a DEAC. 47-28-nál újra időt kértek a vendégek, másfél perc volt hátra a szünetig. 49-28 állt a táblán a félidőben.

Nem változott a játék képe a fordulás után sem, sőt 55-31-nél semmi jel nem utalt arra, hogy itt baranyai csoda következne. Nem is következett… A debrecenieknek a harmadik negyedben sikerült még hármat rátenniük a szünetbeli különbségre, így 69-45-ről indult a záró felvonás.

Polyák hármasára Diggs válaszolt az elején, majd Moody és Omenaka is eredményes volt. Mielőtt még harminc lett volna közte, időt kért a PVSK (76-48). Hiába, Somogyi tett róla, hogy ez is bekövetkezzen. Gáláztak a hajdúságiak, akik ekkora különbséggel is megérdemelten nyertek. A Pécs ma rossz napot fogott ki, gyengén célzott, igaz ehhez kellett a DEAC jó védekezése is - írta a BB1.hu.

DEAC - Pécsi VSK-Veolia 89-59 (18-11, 31-17, 20-17, 20-14)