BL: Nem volt esélye Bonnban a Falcónak
15
2020
2020. január 15.  |  22:20
Nagyjából száz vendég szurkoló kísérte el Bonnba a Falcót. Közel sem volt telt ház a hatezres arénában.

Eleinte még fej-fej mellett haladtak a csapatok. Nagy volt az iram, egyik oldalon sem a védekezés dominált. 16-15-nél, Váradi kosara után a Bonn kérte ki a mérkőzés első idejét. Tíz perc után 24-19 volt az állás.

Hooker hármasára Saibou válaszolt. Elkapta a fonalat a hazaiak légiósa, két perc után, 29-22-nél Okorn is felmutatta a T-betűt. Frazier hármasával először lett közte tíz. 36-31-ig visszajött a Falco, de rossz döntések sora következett támadásban. Vissza is állt a kétszámjegyű különbség. A szombathelyiek azonban nem ismertek lehetetlent, Váradi duplájával újra nyílttá vált a mérkőzés. 41-35-ös állással mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után Simmonsé volt az első kosár, Frazier triplájával pedig újra tízzel ment a Bonn. Két és fél perc után, 48-36-nál Okorn időt kért. Simmons kintről volt eredményes, elképesztően jól dobtak távolról a németek, akik 10-1-es szériánál tartottak. 56-40-nél három hazai büntető előtt időt kért a Szombathely. 65-52-ről indult a negyedik negyed.

Újabb 5-0, és már majdnem húsz volt közte. Curry próbálkozott becsülettel volt csapata ellen, több-kevesebb sikerrel. Második hármasát követően, 72-61-nél, hét perccel a vége előtt a Bonn kért időt. Nem sokkal később, 79-63-nál pedig a Falco. Innen már nem volt visszaút. Nagyot küzdöttek a sárga-feketék, de ma nem volt esélyük a pontosabb és precízebb német csapat ellen. Megérdemelten nyert, és vágott vissza a Bonn - írta a BB1.hu.

Telekom Baskets Bonn - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91-77 (24-19, 17-16, 24-17, 26-25)