Női NB I: 25 pontos szekszárdi siker az év utolsó bajnokiján
30
Dec
2019
2019. december 30.  |  21:05
A 2019-es esztendő utolsó magyar bajnoki mérkőzésén az Atomerőmű KSC Szekszárd 86-61-re legyőzte a Vasas Akadémiát.

Hamar magához ragadta a kezdeményezést a KSC. Alig több, mint két perc telt el, amikor már 13-0 állt az eredményjelzőn. Az első szakasz végén 30-16-ra vezettek a szekszárdiak. A második negyedben sem változott a játék képe. 32-21 után 15-2-es futással lépett el Zeljko Djokic együttese. A félidőt Theodoreán Alexandra triplája zárta, amivel 54-30-ra módosult az állás. A nagyszünetben Erica McCall már 11 pontnál és 9 lepattanónál járt. A Szekszárd a 28 mezőnykísérletéből 18-at értékesített, miközben vezetett a lepattanókban, a szerzett labdákban és a gólpasszokat tekintve is.

A harmadik negyedet újabb 10-0-val indította a Szekszárd. Óriási ütemben nőtt a differencia a két gárda között. Végül 26-6-ra hozták ezt a 10 percet a hazaiak. Mindkét csapat úgy zárta a mérkőzést, hogy a kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthattak. A Vasas nem adta fel és igyekezett szépíteni, így a negyedik negyedet 25-6-ra megnyerték Földi Attila tanítványai. Így alakult ki a 86-61-es végeredmény.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Vasas Akadémia 86-61 (30-16, 24-14, 26-6, 6-25)