Női Amatőr: a BKG nyerte a piros, a Nagykanizsa a zöld csoport rangadóját
17
Dec
2019
2019. december 17.  |  11:35

Bár a Csata és a Sportdarázs is 2-2 mérkőzést nyert a héten, mégis a BKG tekinthető az elmúlt hét igazi győztesének a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A szigetszentmiklósiak imponáló magabiztossággal, 23 pont különbségű diadalt arattak egyik legnagyobb riválisuk, az Ajka otthonában.  A zöld csoportban a Nagykanizsa remek rangadón verte a Baját, a Nyíregyháza pedig simán a Pilis együttesét. A Kiss Lenke KA győzött a nyeretlenek találkozóján, kerek 20 ponttal felülmúlva a Szegedet. Három negyeden át jól tartotta magát az ELTE-Fortis az éllovas TF II. otthonában, ám a záró etapra felőrölte ellenállását a listavezető.

Kecskeméti KC - Sportdarázs 57-58

Jól kezdett a közelmúltban rutinos játékosokkal erősítő, Markó Dorina (16/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Serbán Anett (11/3 pont, 10 lepattanó) és Burján Bianka (10/3 pont, 4 eladott labda) eredményességére építő, s egy negyed után 6 ponttal vezető Kecskemét. A folytatásban magukra találtak, s a Kocsis Fanni (21 pont, 4 lepattanó)-Varga Sára (16 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda)-Szeli Kitti (10 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) trió vezérletével a 3. negyed végére egy triplányi előnyt szereztek a soproniak. A záró etapot 11-3-as 4 perccel kezdve 5 ponttal megugrott a Kecskemét, ám erre egy 10-1-gyel felelve izgalmas végjátékban, nagy büntetőpárbajban végül minimális különbséggel a Sportdarázs  győzött.

Csata DSE - NKA-Pécs PEAC 92-45

Végig fölényben játszva, minden negyedet megnyerve aratott Radócz Fanni (24/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, Horváth Fruzsina (18/6 pont, 3 lepattanó), Mányoky Réka (14/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Angyal Barbara (11/3  pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezetésével nagy különbségű sikert a Csata a pécsi fiatalok fölött. A vendégektől egyedül Ilina Selcova (17/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) jutott 10 pont fölé.

MTK Budapest - Vasas Akadémia 66-52

A remek támadójátékkal 26-15-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Koch Dóra (17 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Szeitl Vanessza (16/12 pont) és Pál Szandra (13/6 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) eredményes, jó játékára építve tudta behúzni a szomszédvárak ütközetét az MTK. Az erősen tartalékos pasarétiek közül Dúl Terka (16/6 pont, 5 gólpassz) és Kuncz Petra (11 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) emelkedett ki főként.

Széchenyi KA Győr - Sportdarázs 41-72

A Varga Alíz (21/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda)-Kocsis Fanni (13 pont, 5 lepattanó)-Szeli Kitti (9 pont, 10 lepattanó) trió vezette, a pattanózást 52-33-ra megnyerő soproni csapat szünetig 27 pontos előnyt szerezve 20 perc alatt eldöntötte a megyei derbit a győriek otthonában. Hazai részről egyedül Ferenczi Kata (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) érte el a 10 pontot.

Ajka - BKG Príma Akadémia 51-74

A nyitó szakasz méltó volt a két élcsapathoz, majd a BKG elsősorban Suppán Anna (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Aldazabal Laura (14 pont, 12 lepattanó, 6 eladott labda), Bodnár Fanni (13/3 pont, 4 lepattanó), Camesha Davis (12/3 pont, 14 lepattanó, 4 blokk) jó és eredményes játékával a második etapban valósággal átrohant egyik legnagyobb riválisán, s 22-6-ra nyerve a második etapot megnyugtató előnyre tett szert. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a rangadó, a 3. negyedet ugyan kiegyenlítetté tette a Székely-Horváth Zsuzsanna (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 5 lepattanó)-Balsay Anna (9/3 pont, 3 lepattanó) kettős vezette Ajka, ám a záró etap megint a lepattanózást 51-38-ra nyerő szigetszentmiklósi csapaté volt, amely a vártnál jóval biztosabban, mondhatni egészen simán nyerte a rangadót.

MAFC - Csata DSE 46-66

Aradi Zsanett (16 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) és Horváth Enikő (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 5 gólpassz) találataira alapozva három negyeden át tudta tartani a lépést a MAFC a mérkőzést megelőző napon is bajnokit játszó Csata csapatával. A záró etapot aztán 19-4-re nyerve a vendégek Boros Júlia (17/6 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Balogh Liza (17 pont, 5 lepattanó) és Horváth Fruzsina (15/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével lepattanózásban 44-30-ra felülmúlva  "bedarálták" a MAFC-ot, s végül kerek 20 ponttal győztek.

ELTE-BEAC Újbuda - Tatabányai KC 79-59

Az első félidőben még Pusztai Sára (21/6 pont), Mojzes Gina (14 pont, 4 lepattanó) és Galli-Hirling Borbála (10 pont, 4 lepattanó) eredményessége révén a Tatabánya még tartotta a lépést a hazaiakkal, szünetben 31-27-re vezetett a vendéglátó. Az ELTE-BEAC a 25-14-re megnyert 3. etapra, valamint elsősorban Tóth Franka (17/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Vincze Virág (10/6 pont), Juhász Angéla (10 pont, 5 lepattanó) és Mérész Beatrix (9/3 pont, - 11 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) találataira,illetve az 51-30-ra megnyert lepattanózásra építve végül 20 pontos győzelmet aratott.

Kiss Lenke KA - Szegedi KE 70-50

A hazaiak a Lutche Klaudia (18/6 pont, 6 lepattanó)-Tóth Fruzsina (14 pont, 3 lepattanó)-Kertész Zsófia (9-9 pont és lepattanó) trió vezetésével szünetre 26 pontos előnyt szereztek, s 20 perc alatt eldöntötték a nyeretlen együttesek alsóházi rangadóját. Szünetben a csapatok leültek pihenni, majd a mondhatni a kelleténél egy negyednyivel tovább "maradtak az öltözőben", 3. szakaszt 5-3-ra nyerték a hazaiak.  A szegedieket azért illeti dicséret, mert volt tartásuk, a záró etapot Ódry Krisztina (13/6 pont, 3 lepattanó) és Perényi Lídia (13/3 pont) találataira építve megnyerték, s 20 pontra feljöttek, de az egyoldalú első félidő miatt a KLKA nyeretlenségi sorozata szakadt meg. A legnagyobb különbség a gólpasszok tekintetében (18-6) volt a felek között.

Szolnoki MÁV SE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 44-70

Frindt Nikolett (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Szegeczki Nóra (13/9 pont - 3/3 tripla - 3 lepattanó, 4 gólpassz), Kecskés Karina (9/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Vég-Dudás Anna (8-8 pont és lepattanó) vezetésével a páratlan negyedekben nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva aratott sima győzelmet a DVTK a Szabó Gréta (11/9 pont - 3/3 tripla), Emel Gyöngyi (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) és Baczuk Virág (10/3 pont - 17 mezőnykísérlet) találataira építő szolnokiak otthonában.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Szombathelyi Egyetem 117-51

A 2. és a 3. helyezett elvben rangadó jellegű összecsapásán a nyitó és a záró etapban nyomasztó, a két középső szakaszban pedig "csak" nagy fölényben játszva mért Miklós Melinda (22/12 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda), Renczes Rebeka (20/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Andi Hanna (16/12 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Liszkai Rebeka (11/3 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Anamaria Pop (11 pont, 9 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Istókovics Adél (10 pont, 9 lepattanó)  és Hanti Daniella (10 pont) eredményes, jó játékával 66 pontos verést a szombathelyiekre a Szekszárd. A vasiak pontszerzésben nagyon magára hagyták az egyedüliként 10 pont fölé jutó Balogh Viktóriát (18 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda). Érdekesség, hogy a pattanózás aránylag kiegyensúlyozott (43-38) volt, amiben jelentős különbség mutatkozott az a triplázás (13/28, 46,4% ill. 0/8), és a gólpasszok "kézbesítése" (28-8).

Kanizsai Vadmacskák - Bajai NKK 81-73

Rangadóhoz méltó, színvonalas, fordulatos összecsapás volt, amelyet Baa Dominika (27 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Fuisz Viktória (19 pont. 9 lepattanó, 4 gólpassz), Budai Dorina (16 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Bánhegyi Beatrix (14 pont, 10 lepattanó - 8 támadó - 2 blokk) vezetésével remekül kezdve 31 pontot dobva 9 pontos előnyt szereztek az első negyedben a hazaiak. A folytatásban rendezték soraikat a bajai lányok, s a 3. etap végén a Pap Regina (22/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda)- Raus Vivien (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Kucsora Réka (14/3 pont, 4 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Tamás Gréta (10 pont - 13 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) kvartett találatainak köszönhetően 2 ponttal már a vendégek álltak jobban. A záró etap első felében, a 32. és a 34. perc között aztán a hazaiak egy 11-0-s rohammal döntő csapást mértek a Baja együttesére, amely a hajrában 4 pontra visszajött, de a remek rangadó végén a kanizsaiak örülhettek.

TFSE - ELTE-Fortis 80-52

Minden negyedet megnyerve, de ellenfele ellenállását igazán csak a záró etapra megtörve győzte le elsősorban Hermann Alíz (19/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz), Szeli Dorina (19 pont, 5 lepattanó, 3-3 blokk, gólpassz és eladott labda) és Vörösházi Jázmin (16/9 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) ponterős, jó játéka révén az igen erős összetételben pályára lépő TF II a magát három negyeden át Szabó Zsanett (10 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 eladott labda), Nagyi Tímea (9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Szakolczi Dorka (9 pont) kosaraira építve remekül, mondhatni erőn felül jól tartó ELTE-Fortis csapatát.

Nyíregyházi Kosársuli - Pilis Basket 84-53

Kovács Orsolya (17/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Borza Laura (16/3 pont, 7 lepattanó), Takács Anna (14/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Karakó Dorina (13 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda. 3 gólpassz) jó és eredményes játékával bő 15 perc alatt eldöntötte a mérkőzést a maga javára a 17. percre 20 pont fölötti, 34-13-as előnyt szerző Nyíregyháza a tartalékos fővárosiak ellen. A folytatásban is inkább a hazaiak akarata érvényesült, a Pilis csapatának Imre Nóra (15 pont - 16 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Farkas Fanni (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) jóvoltából felvillanásai voltak, a fölényes hazai sikert egy pillanatra sem tudta kétségessé tenni.