Női Európa-kupa: Győzött a DVTK és a Szekszárd, kikapott a PEAC-Pécs és a Győr
28
2019
2019. november 28.  |  10:20
Az Európa Kupa 5. fordulójában a PEAC-Pécs 83-48-as vereséget szenvedett a francia Basket Landes otthonában.

A pécsiek mindössze nyolc bevethető játékossal készültek erre a találkozóra. Szabó Fanni nem utazott el a csapattal, de a szakmai stáb Bintou Diémé és Wentzel Nóra játékára sem számíthatott. A két csapat októberi mérkőzése kifejezetten élvezetes, sokáig szoros csatát hozott. Ezúttal azonban hat perc alatt 18-0-ra léptek el a franciák és gyakorlatilag ezzel el is döntötték a győztes kilétét. Az első szakasz végén 22-4 állt az eredményjelzőn. A második negyed elején gyorsan átlépte a felek között a 20 pontot a különbség, mely a játékrész hajrájában már jellemzően a 30 egységet ostromolta.

A félidőben 42-14-es eredményt regisztrálhattunk. Ana Suarez 10, Romana Hejdova 9 pontnál járt a Basket Landes-nál. A PEAC eközben 20 perc alatt összesen négy mezőnykosarat szerzett. A játék képe a harmadik negyedben sem változott. Ezt a 10 percet 23-8-ra hozták a hazaiak. Az utolsó etapnak 65-22-ről vágtak neki a csapatok. A Landes az első két percet még megnyomta és így 73-26-nál alakította ki a legnagyobb különbséget, ami 47 pont volt ezen az estén. A PEAC igyekezett szépen lezárni a meccset és végül az utolsó percekben kozmetikázott az eredményen a pécsi gárda. A magyar csapat 26-18-ra megnyerte a záró szakaszt és így alakult ki a 83-48-as eredmény.

Basket Landes – PEAC-Pécs 83-48 (22-4, 20-10, 23-8, 18-26)

Legjobb dobók

Basket Landes: Mamignan Toure 19/3, Ana Suarez 19/15, Romana Hejdova 12/12.

PEAC-Pécs: Gémes-Sarok Nikolett 9/6, Kapos Pálma 8, Cierra Bravard 6, Sánta Petra 6.

Az Aluinvent DVTK egy fordulatos csatában 73-69-re legyőzte a Cadi La Seu-t az Európa Kupa 5. fordulójában. Ezzel a sikerrel a miskolci csapat életben tartotta továbbjutási esélyeit.

A két gárda októberi találkozása alkalmával 94-72-re alulmaradt az Aluinvent DVTK riválisa otthonában. Az ideális ezen a szerdai estén 23 pontos siker lett volna, de egy bármilyen arányú győzelemmel a reális továbbjutási esélyek megmaradhattak. Jól kezdett a DVTK és amikor Medgyessy Dóra triplája célt ért, 11-4-nél már a vendégek időkérése szakította meg a játékot. Megtorpant támadásban a DVTK, a következő hat percben mindössze egy mezőnykosarat jegyezhettünk fel három büntető mellett. Ettől függetlenül 16-12-re így is vezettek Cziczás László tanítványai.

A játék képe a második negyedben sem változott. Kiegyenlített küzdelmet láthattunk sokáig, ahol 2-3 egységnél egyik fél sem tudott jobban elszakadni. Egy kicsit kapkodós, több hibát hozó mérkőzés kerekedett. A félidőig a vendégeknél 16, a mieinknél 10 eladott labdát jegyeztek fel a statisztikai lapra. Ugyanakkor komoly fegyvertény, hogy a rivális hibái után 14 pontot sikerült szerezni. Éppen ezekre építve tudott a félidő hajrájában újítani a DVTK. 29-29 után ugyanis az utolsó három percet 9-2-re hozta a magyar csapat. Shatori Walker-Kimbrough 12, Cyesha Goree 8 pontnál járt a 38-31-es vezetés alkalmával.

A harmadik negyed első két találatát a vendégek szerezték, mégis ezt követően 46-36-nál felcsillant a remény a jelentős különbség kialakítására. Rengeteg fault és vitatott ítélet némileg megtörte a meccs ritmusát. Ezen időszakban a Cadi La Seu azonban szervezett játékkal visszajött: 51-40 után 9-0-s futással tették nyílttá a csatát a vendégek. Az utolsó 10 percnek 54-49-ről vágtak neki a felek.

A záró szakaszban hasonló mederben haladt a küzdelem. Morrison és Pusztai találatai megadták az alaphangot ahhoz, hogy 10 pont felett állandósítsa előnyét a DVTK. Sőt, 66-53-nál már úgy kért időt a Cadi La Seu, hogy elsősorban a vereség minimalizálására rendezkedjen be. A legnagyobb előnyt végül Shatori Walker-Kimbrough villanását követően jegyezhettük fel, akinek ez már a 18. pontja volt ezen az estén. Az utolsó három percbe így 70-56-ról fordultak a csapatok. A DVTK azonban több mezőnykosarat nem szerzett a találkozón. A vendégek jelentősen csökkentették a különbséget, végül 73-69-es sikert aratott a magyar csapat.

Aluinvent DVTK – Cadi La Seu 73-69 (16-12, 22-19, 16-18, 19-20)

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 18/3, Ziomara Morrison 17, Cyesha Goree 10.

Cadi La Seu: Tinara Moore 17, Sydney Wiese 12/6, Yurena Diaz 10/6.

Megszerezte negyedik győzelmét az Európa Kupa idei kiírásában az Atomerőmű KSC Szekszárd. A német Herner TC ellen a második negyedtől dominálva fölényes 81-65-ös győzelmet aratott a magyar csapat.

A németek kezdték valamivel élesebben a találkozót és hat perc alatt 12-4-es előnyt építettek fel. Studer Ágnes és Ivana Dojkic találatai indították el a magyar csapat felzárkózását. Marie Ruzickova öt pontja pedig már 17-14-es előnyt hozott. Ez három perc alatt 15-2-es futás volt. A 19-16-ról induló második negyedben már egyértelműen érvényesült a KSC fölénye. A játék minden elemében nagy különbség mutatkozott a felek között. A döntő futást 24-19 után jegyezhettük fel, amikor egy újabb 15-2-es széria érkezett a mieinktől.

A 41-23-as nagyszünetben azt láthattuk a statisztikai lapon, hogy közel 50%-al értékesítette helyzeteit a KSC. A lepattanócsatában 23-14-re vezettek a szekszárdiak és kiemelkedő volt a 12 gólpassz is. A harmadik negyedet hasonlóan ponterős teljesítmény és stabil csapatjáték jellemezte. Sokáig 20 egység környékén haladt a differencia, majd egy újabb 9-2-es két perc tovább növelte a mieink előnyét. A záró szakaszban nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Már kiegyenlítettebben alakult az összecsapás, így 25 pont környékén menedzselte a különbséget a KSC. Úgy sikerült magabiztos 85-61-es sikert aratni, hogy a kulcsjátékosok közül 26 percnél többet senkinek sem kellett a pályán töltenie.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Herner TC 85-61 (19-16, 22-7, 31-22, 13-16)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Ivana Dojkic 20/6, Tyaunna Marshall 16, Erica McCall 13.

Herner TC: Jordan Frericks 15/3, Kennedy Leonard 11, Ivana Brajkovic 11

Az Európa Kupa 5. fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT hazai pályán 74-60-es vereséget szenvedett a Lointek Gernikától.

A mérkőzés első találatát még Barnai Judit szerezte, majd innen 12-4-re fordítottak a vendégek és innentől végig előrébb jártak. Ettől függetlenül lényegesen jobban tartotta a lépést a Győr, mint a két csapat októberi találkozása alkalmával. Az első negyedben 21-13 után megfelezte hátrányát a magyar együttes, így a második 10 percnek 25-21-ről futottak neki a felek. A Gernika 32-27 után tudott jobban elszakadni. Extra dobóformát mutattak a vendégek, a 31 mezőnykísérletükből  a nagyszünetig 21 sikeres lett. A félidőben 50-39 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakasz kiegyenlített játékot hozott. Keményített a védekezésén a Győr, mely az előzetes híreknek megfelelően nem számíthatott Sandra Ygueravide játékára, és sikerült is kizökkenteni a ritmusából a Gernikát. Ezt a 10 percet 10-8-ra megnyerték Milos Pavlovic tanítványai. Ennek megfelelően 58-49-ről vághattak neki a záró etapnak a felek. Itt 60-51-nél még felcsillant a remény, hogy sikerülhet közelebb kerülni. Egy spanyol tripla azonban visszaállította a lélektani 10 egység feletti különbséget. A vendégek legnagyobb előnyét 69-53-nál jegyezhettük fel. Innen szép egyéni villanásokkal zárta le a meccset a magyar csapat. A Gernika magabiztos sikere azonban nem forgott veszélyben.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – Liontek Gernika 60-74 (21-25, 18-25, 10-8, 11-16)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 18/3, Barnai Judit 14, Papp Klaudia 9.

Liontek Gernika: Nikolina Milic 16, Julie Wojta 14, Blake Dietrick 14/9