20
2019
2019. november 20.  |  09:05
A Pécsnek csak akkor lett volna esélye a továbbjutásra, ha ma nyer Lisszabonban. Erre egy pillanatig nem volt esélye, a Benfica a legelejétől magához ragadta a kezdeményezést, a portugálok diktálták a tempót, és az ő szájízük szerint alakult a találkozó.

A bravúr elmaradt, Aiken sérülése óta zsinórban harmadszor kapott ki Csirke Ferenc együttese, amelynek ezzel elszállt minden esélye a továbbjutásra.

Túl sok nézőt nem vonzott a mérkőzés. Négy perc alatt 7-2-vel kezdtek a hazaiak. Sokáig kevés pont született az első negyedben, aztán a végére betalált a Benfica, és elhúzott 19-6-ra.

Nagyjából állandósult a különbség a folytatásban, illetve még hármat rápakoltak Hollisék, így a nagyszünetben 39-23 volt az állás.

Teljesen szétesett a pécsi védekezés, a harmadik etapban harmincnégy pontig jutott a Benfica, 73-46-ról indult a záró felvonás. Minden lényegi kérdés eldőlt.

A végén már lehetőséget kaptak a kiegészítő emberek is - írta a BB1.hu.

SL Benfica - Pécsi VSK-Veolia 85-66 (19-6, 20-17, 34-23, 12-20)

FIBA Europe Cup, A-csoport, 5. forduló
Lisszabon, Pavilhao Fidelidade

Benfica: Gomes 8/6, Murry 3/3, Silva 18/15, Hallman 9, Coleman 8. Csere: Lima 11/9, Lisboa 15/12, McGhee 9, Delgado -, Hollis 4.

PVSK: Pongó -, Diggs 6, Smith 21/6, Budimir - , Horti 9. Csere: Ruják 2, Csirics 15/9, Antóni 4, Bíró 5, Dragasevic 4, Kocsis -.